570 Shares 3432 views

Zbiornik wyrównawczy zamknięte

W wielu maszynach produkcji krajowej układu chłodzenia jest podobny do systemu ogrzewania. W konstrukcji ustawić pompę krążenia. Zazwyczaj zbiorniki wyrównawcze zainstalowany otwarte. Jednakże, nie jest to bardzo wygodne. W systemach zamkniętych, stosowane są zbiorniki membranowe. Ich struktury o stosunkowo małej wielkości, jest obliczana w wystarczająco wysokiej temperaturze. Połączenie jest realizowane za pomocą rurek o małej średnicy.

W zamkniętym systemie wypełnioną płynem, gdy ciśnienie hydrauliczne temperatury wody ma tendencję wzrostową. Zbyt wysokie ciśnienia mogą prowadzić do uszkodzenia poszczególnych części. naczynia wzbiorcze do instalacji grzewczych używane są w celu uniknięcia takich sytuacji. Są one używane w celu kompensacji objętości cieczy, która podczas ogrzewania staje się większa, a wszelkie próby aby wycisnąć wodę prowadzi do zwiększenia objętości.

Rozszerzenie membrana zbiornika typu (zamknięty) jest w postaci zamkniętej kulkowych lub owalny. Objętość wody powinna być w stanie się rozwijać. Zbiornik wyrównawczy jest podzielona na dwie części wewnętrzną przestrzeń. W jednym wtryskiwane powietrze. Druga połowa przestrzeni jest podłączony do systemu. W procesie podgrzewania sprężonego powietrza.

Zbiornik wyrównawczy (wewnątrz) wymaga ręcznego montażu kołka lub regulacji ciśnienia zawór bezpieczeństwa i manometr. Ma to na celu zapobieganie nadmiar ciśnienia. Dla samodzielnych systemów grzewczych podczas sztucznego krążenia ustalono pewną presję. Co do zasady, jej wartości – dwa lub cztery bary.

Zbiornik wyrównawczy jest zainstalowana obok kotła. Podłączenie się do przewodu powrotnego przed łączącej cyrkulator kawałek (ssania) pompy. Dużą wagę należy zwrócić na mocowań zbiornika, jak w proces jej masę znacznie wzrośnie. Cała konstrukcja jest konstrukcją wykonaną z metalu. Może to być typ płaski lub balon. Powietrze pompowane komory powietrznej. On jest pod pewnym ciśnieniem. Początkowe ciśnienie jest to wskazane, jako zasady, w paszporcie do struktury. Całej objętości zbiornika wyrównawczego niepodłączonym zajętości powietrza.

Przed uruchomienie, konieczne jest zainstalowanie ciśnienie zasilania gazem równe ciśnieniu statycznym. Mieści się on w ilości najwyżej jeden do dziesięciu metrów słupa wody znajdującego się nad strukturą. Wraz ze wzrostem temperatury, woda wchodzi do komory wody, zwiększając w ten sposób ciśnienie w przestrzeni powietrznej do ciśnienia w całym systemie. Gdy większa ilość płynu chłodzącego musi zapewniać kontrolę ciśnienia gazu z komory powietrznej. W tym przypadku, zbiornik wyrównawczy wyposażona w sprężarkę, która utrzymuje się ciśnienie w komorze powietrznej jest na stałym poziomie.

Jest jeszcze jeden ważny element całej konstrukcji. Ten element – błona – może być membraną lub balonowy. Pierwszy nie jest wymienne i są powszechnie stosowane do budowy małej objętości. W przypadku awarii typu membranowego balon, można go wymienić. Zaletą tego rozwiązania jest brak kontaktu między wodą a kadłubem. Płyn znajduje się w błonie. To znacznie zwiększa żywotność konstrukcji.

Zbiornik wyrównawczy ma pewną objętość. Wartości specjalne są wykorzystywane do jego obliczenia. Główną z nich jest to łączna ilość całego systemu grzewczego. Jeżeli ilość ta nie jest znana, to oblicza się w zależności od mocy kotła i rodzaju urządzeń grzewczych.