797 Shares 3284 views

Jak odzwyczaić psa skakać na właściciela: wskazówki

Psy – Jest to chyba najbardziej lojalnymi przyjaciółmi. Są inteligentne i zabawne, i to nie jest zaskakujące, że te zwierzęta są tak jak ludzie. Jednak ich zachowanie nie zawsze jest przewidywalne, a więc muszą być zgodne z pewnej odległości. W związku z tym niezwykle ważnym pytaniem jest to, jak odzwyczaić psa, aby przejść na gospodarza.

Dlaczego psy zrobić?

Przed szuka sposobu, aby odzwyczaić psa, aby przejść na komputerze, należy zrozumieć, że takie zachowanie jest całkowicie naturalny pet. Może to wynikać z następujących powodów:

 • szacunek dla właściciela;
 • więc pies może wyrazić radość spotkania;
 • pet figlarny komplet;
 • w przypadku braku regularnego krycia może być przejawem niezaspokojonego instynktu seksualnego;
 • pies odczuwa przyjemność bezpośredniego kontaktu z właścicielem;
 • czasami ten sposób pies próbuje zdominować mistrzów;
 • Być może wcześniej zachęcał takich działań, ale ponieważ skoki psa, chcąc zdobyć uznanie.

Nie jest konieczne, aby być zły i obrażony

Zrozumiałe jest, że skacząc na człowieka, pies często próbuje lizać twarz. Nie bez powodu. W opakowaniach psów, ten gest jest symbolem miłości i szacunku dla lidera. Dlatego w żadnym wypadku nie powinien być zły na psa i reagować na jego zachowanie agresji.

Niemniej jednak ważne jest, aby zrozumieć, że dla psa, aby przejść na osobę nie powinna być normą. Przynajmniej ponieważ może plamić lub rozerwać ubranie. Ponadto obcych i dzieci mogą być przestraszony cool. Dlatego, jak tylko w domu nie było ulubionym, trzeba jak najszybciej mylić, jak odzwyczaić szczeniaka, aby przejść na pana i innych ludzi.

Głównym błędem

Jeśli pies skacze na Ciebie i innych – to nie powód, aby być zły zwierzęcia. Czasami przyczyną tego problemu jest błąd w edukacji, a także własną słabość. Sprowadzenie kamienicy małego szczeniaczka, właściciele pozwalają mu jakąkolwiek krzywdę, to takie słodkie. Ponadto, okres adaptacji, może on czuć się przestraszony i niepewny, a ponieważ ludzie uważają zniesienia natychmiast podjąć edukację i szkolenia. Jeszcze mniej psy rosną bardzo szybko. Dlatego prawidłowe nawyki należy uczyć szczeniaka od pierwszego dnia, jak tylko stać się jego właścicielem.

Jak zapobiec rozwojowi nawyków?

Każdy problem jest łatwiej zapobiegać niż do czynienia z jego decyzji. Jeśli nie chcesz w przyszłości zastanawiać jak odzwyczaić psa, aby przejść na gospodarza, natychmiast zrobić prewencyjną konserwację tego nawyku, jak tylko pojawi się Twój dom pet. Tak więc konieczne jest, aby pamiętać, że:

 • Pierwszą rzeczą jest nauczenie psa zespół do „siad”. Ilekroć pies będzie chciał skoczyć na ciebie, to jest konieczne, aby zatrzymać go w ten sposób. To samo polecenie musi być podana, po otwarciu drzwi, na jego drodze do domu.
 • Objąć prowadzenie. Na przykład, po powrocie do domu, natychmiast ukląkł, aby zrównała się z psem. Tak więc, nie ma potrzeby, aby przejść do Pozdrawiają was.
 • Ilekroć pies będzie próbował przeskoczyć na ciebie, od razu chwyta jej przednie łapy. Zwierzęta nie lubią być ograniczony w swoich ruchach, ale dlatego, że po jakimś czasie pies opracowała negatywne skojarzenia w związku z tym działania.

Jak odzwyczaić psa skakać na komputerze?

Wielu właścicieli początkowo dotknięty przez dotknięcie podmuchy szczeniaka, silnie popierając i zachęcanie ich. Jednak, gdy pies staje się dorosły, wielu zaczyna szukać rozwiązań, jak odzwyczaić dorosłego psa skakania na gospodarza. Na przykład, następujące opcje można spróbować:

 • Gdy pies skacze na ciebie, wystawiać kolano do przodu (tak, aby nie uderzyć zwierzę). Jeśli pies będzie zawsze wymyślić przeciwko tor przeszkód czasu rozwinął on negatywnego skojarzenia. Worek może być również stosowany jako bariery.
 • Jeśli pies skoczył na ciebie, delikatnie odsunął i jej przejść obok. W tym przypadku nie trzeba do prasowania i rozmowy z nią. Psy nie tolerują obojętność. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że uraza jest spowodowane przez konkretnego działania z jej strony.
 • Czasami szkolenia przyczynia się do delikatnych efektów fizycznych. Na przykład, jeśli pies robi to, co ci się nie podoba, możesz kliknąć go trochę na nosie lub poklepać go po uchu. Należy jednak być ostrożnym z takich eksperymentów, ponieważ niektóre psy mogą reagować na takie akty agresji.
 • Jeśli często przychodzą do domu przyjaciół lub krewnych, ich wszystkich, że robisz się uczy. Oni również nie powinien zachęcać do zachowania zbyt aktywnego psa.

Zrozumiałe jest, że szkolenie psa – jest to długi i skomplikowany proces. Zwłaszcza jeśli pewne nawyki już utworzona w zwierzęciu. Dlatego, jeśli nie możesz poradzić sobie z problemem na własną rękę, spróbuj poszukać kinologów. On zna kilka sztuczek, jak odzwyczaić psa skakać na ludzi.

Pokazać, kto tu rządzi

Psy wrodzoną instynkt stada, a jak wiadomo, każda paczka ma lidera. Tak więc, dla swojego zwierzaka powinna stać się liderem ty. Jeśli łagodne efekty nie mają pożądany efekt, trzeba pokazać psu jego moc. Gdy pies próbuje wskoczyć na ciebie, nachylił się do niego, chwycił go za ramię i płasko na podłodze. Powinno to być zrobione tak, że pies czuł presję, ale w żadnym wypadku nie bólu. Nawet jeśli zwierzę będzie się oprzeć, nie pozwól mu odejść natychmiast.

Woda jako broń

Jeśli nie wiesz, jak odzwyczaić psa, aby przejść na hoście na spacer lub w domu, ramię bryzgalku lub wody pistolet. Ilekroć pies zachowuje się niewłaściwie, niech strumień pyska. Większość zwierząt reaguje niekorzystnie z takim sposobem. Oczywiście, za jakiś czas trzeba będzie znosić niedogodności spowodowane zalewaniem na podłodze i na ścianach, jak również ślady mokrych stóp, ale taka edukacja przyniesie owoce.

Jeśli wybierzesz tę metodę radzenia sobie z wybrykami szczeniak, ważne jest, aby nie uszkodzić swojego zwierzaka. Tak, najlepiej jest użyć rozpylacza z małych kropelek. Jeśli używasz strumienia lub pistoletu natryskowego, należy uważać, aby nie kierować się do oczu, nosa i uszu zwierzęcia.

Co można zrobić?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak odzwyczaić psa skakać na radość przyjmującego powinny pamiętać, że zwierzę w żadnym wypadku nie może krzyczeć. Pies po prostu nie rozumiem, dlaczego to zrobić, ponieważ w świecie zwierząt wyrażające radość i miłość innych niż ludzie. I nawet jeśli po kolejnym płacz pies nadal zatrzymać skoki na ciebie, to będzie po prostu zastraszyć.

Być może największym błędem – jest pokonanie psa. Przede wszystkim dlatego, że jest bolesne i nieprzyjemne. Ponadto istnieje ryzyko zranienia z powodu zwierząt. Konieczne jest również, aby zrozumieć, że w ten sposób można doprowadzić się agresywny pies. Jest możliwe, że będzie reagować na agresję samo.

Jeśli pies skacze na ludzi na ulicy

Psy wydają się wykazywać zainteresowanie i uwagę nie tylko ich właścicieli, ale także z nieznajomymi podczas spaceru na ulicy. Swawola i korzystne położenie zwierzęcia przechodniów może trwać agresji, co często prowadzi do nieprzyjemnych sytuacji. Nie należy również zapominać, że niektórzy ludzie są po prostu boi się psów.

Jeśli masz zwierzaka, należy wiedzieć, jak odzwyczaić psa skakać na hoście na ulicy (a jeszcze bardziej z obcymi). Tak więc, idąc na spacer, zawsze zabrać go z małą gałązkę. Jeśli pies próbuje wskoczyć na ciebie lub ciągnięcie nóg przechodniów, odwrócić go na zadzie (ale nie za dużo, tak aby nie powodować ból zwierzęciu). To nie może być wykonywane ręcznie, bez smyczy jak pies może rozwinąć się negatywny stosunek do spacerów.

Jeśli twój pies jest zabawny zestaw w górę, to nie jest powód, aby ograniczyć je do przyjemności dłuższy spacer na świeżym powietrzu. Wręcz przeciwnie, to musi być jak to jest być w zatłoczonych miejscach długo jak to możliwe. Tylko w ten sposób pies będzie mógł rozwijać właściwą postawę wobec obcych. Najważniejsze – jest utrzymanie zwierzęcia na krótkiej smyczy, tak, że nie może nikogo straszyć.

Jeszcze kilka wskazówek

Pies edukacja – to złożony i długi proces, który wymaga cierpliwości i staranności. Jeśli więc zastanawiasz się, jak odzwyczaić psa, aby przejść na gospodarza i gościa, należy uwzględnić następujące wskazówki:

 • regularnie przeprowadzają wiązanie lub nijakiego psa, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji;
 • Jeżeli skacze na ciebie, pies psuje ubrania, spróbuj podczas „reedukacji”, aby przeprowadzić te rzeczy, które nie przeszkadza;
 • w przypadku dorosłego psa, a następnie jej przezwyciężyć nałóg będzie trudne, dlatego lepiej jest szukać pomocy u kinologów;
 • jeśli jest to mały szczeniak, nie można zawieść jego wybryki i należy natychmiast przystąpić do edukacji;
 • przyciąga do pracy na zachowanie zwierzęcia wszystkich członków rodziny, bo jeśli ktoś by poddać się odprężyć psa, cała praca przyjdzie do niczego.

wniosek

Decyzja o jakieś zwierzę powinno być dobrze przemyślane i wyważone. A zwłaszcza jeśli chodzi o psa, to nieobliczalny zwierzę. PET przyniósł wam tylko przyjemność, powinien być wychowany jak starannie i dokładnie, jak dziecko. Skoki na gospodarza, gości i przechodniów powinny być ważne dla psa. Im szybciej się do treningu, tym bardziej skuteczny będzie.