655 Shares 6274 views

Czy koty mruczą, jeśli nie ma ludzi?

Dlaczego koty mruczą? Ludzie kiedyś, że z mruczenie kota wskazują, że są szczęśliwi, a to może być częściowo prawdziwa. Jednak nasze futrzanych przyjaciół, istnieją inne powody mruczenie.


W niektórych przypadkach, koty mruczą?

Zwyczaj mruczenie kota rozwija się bardzo wcześnie, w momencie, gdy żywi się mlekiem matki, więc nie sądzę, że dźwięk jest kierowany wyłącznie do osoby. właściciele kotów są świadomi, że ich zwierzę może mruczeć na różne sposoby, co nie jest zaskakujące, ponieważ mają cały repertuar miauczy, warczy i innych dźwięków.

Purr, który jest wytwarzany podczas karmienia mleko jest inny od tego, który można usłyszeć, gdy kot jest rozciągnięta na kolanach. Analiza wykazała, że dźwięk, gdy wnioski o kota do jedzenia (czy z matką lub osobą), zawiera notatka wysokiej mruczenie, która wygląda jak krzyk (choć nie tak głośno). Ten pomruk można nazwać coś takiego krzyku noworodka, co wpływa na stan hormonalny matki i sprawia, że jej opiekować się potomstwem.

Kiedy przytulić kota i trzymał ją, mrucząc, że produkuje można nazwać ogólnie kojące i analiza akustyczna pokazuje, że komponent jest „płacz” brakuje.

Dorosłe koty często mruczą, gdy są w kontakcie fizycznym z innymi kotami, na przykład, w okresie godowym. Mogą to zrobić także przy odtwarzaniu z martwego przedmiotu lub w trakcie posiłku. Oznacza to, że koty mogą mruczeć jak sami. Jednak często robią tak, gdy są w towarzystwie innych kotów i ludzi. W takich przypadkach, mruczenie może być odwołanie się wymóg, że zwierzęta karmione lub pogłaskał lub dowody przyjemności ze współżycia.

Ciemna strona

Jednak nie wszystko jest takie proste. Weterynarze twierdzą także, że koty mogą mruczeć podczas odczuwania bólu, a nawet przed śmiercią. Taki wydaje się być nielogiczne, jeśli dźwięk jest związane z przyjemnością, ale jest całkiem możliwe, że w ten sposób kot prosi o pomoc.

Ponadto, w niektórych przypadkach z pomocą mruczenie, być może, kot próbuje ukryć fakt powstania szkody lub usterki. Jest to zrozumiałe, ponieważ nawet małe zwierzęta, mięsożerne, nie wykazują słabość, która może być sygnałem do ataku na większych drapieżników. Tak więc, przy pomocy mruczenie kota, jakby chciał powiedzieć: „W porządku, jestem nadal na szczycie świata. Nie ma nic do zobaczenia, gdzie iść, iść. "

Can mruczenie „wielkich kotów”?

Dyskusja na temat od dłuższego czasu prowadzone co do tego, czy mruczących „wielkich kotów”. Istnieją spekulacje, że koty, które mogą Growl (lwy i tygrysy, na przykład), nie są w stanie mruczeć. Choć nie ma jednoznacznych dowodów na ten temat, wydaje się, że nawet te koty zaczynają mruczenie, gdy piją mlekiem matki.

Wszystkie ssaki mają kość lub zestaw kości w gardle, zwany aparat podjęzykową, którego funkcja – wspieranie gardło i język. Przedstawiciele rodziny kotów, którzy potrafią warczeć, urządzenie podjęzykowa składa się częściowo z chrząstki, przy typów mruczenie w całości składa się z kości. Modyfikacja ta pozwala na „wielkich kotów” pomruk, ale nie musi oznaczać, że nie są one w stanie mruczeć. Uważa się, że gepard, Ocelot, mag, serwal i Lynx (i inne gatunki), mogą szum podczas Jaguar pantery, Lew i tygrysa nie, lub czy są one dobry ukrywając go.

Proces mruczenie

Sam proces tworzenia kompleksu mruczenie dźwiękowe i wciąż nie są w pełni zrozumiałe. Dziś wiemy, że ten zaangażowany krtani i mięśni przepony są aktywowane przez wybuchy aktywności neuronalnej zachodzących w mózgach kotów i występują 20-30 razy na sekundę. Kot może mruczeć jak grać na wdechu i wydechu, co wyjaśnia ciągłości dźwięku.

Fakt, że kot może zrobić wszystko, a jednocześnie jest ugniatanie łapy poduszkę, drapiąc nogę od krzesła lub grać ze sobą, sprawia, że zastanawiam się, co mógłby osiągnąć, gdyby natura dała ją, na przykład, ta sama struktura przednich kończyn jako i u ludzi.