517 Shares 8249 views

Większość dobry pies rasy: Wskazówki dotyczące wyboru rasy

Jeśli planujesz mieć zwierzaka w domu i zastanawiasz się, jaka jest najlepsza rasa psa, nasz artykuł pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Jakie rasy zwierzęcia wolą zdecydować tylko przyszłego właściciela. W każdym razie nie jest to konieczne, aby dokonać wyboru na podstawie czyjejś rady. Dlatego w tym artykule chcemy mówić o te momenty, które warto zwrócić uwagę, aby nie mylić z wyborem czworonożny przyjaciel.

Jaki jest najlepszy rasa psa? Przeciwnie, jest to pytanie retoryczne. Wszyscy mamy różne gusta i preferencje, a więc trzeba wybrać zwierzaka dla duszy, a nie prestiż. Pamiętaj, że pielęgnować i dbać o swojego przyjaciela być ty, więc trzeba realnie ocenić swoje możliwości i wysiłków.

Wybór rasy

Oczywiście, każdy z nas lubi niektórych ras zwierząt, więc konieczne jest, aby wybrać spośród nich. Ale to na pewno będą brane pod uwagę ich sytuację finansową. Należy obliczyć z góry, ile z budżetu można przydzielić do swojego zwierzaka, a także ile czasu można i są skłonni wydać na niego. Wszelkie, nawet najbardziej bezpretensjonalny pies potrzebuje usługi karmienie, spacery, szkolenie, szczepienia, weterynarza. I nie jest to wyczerpująca lista co trzeba psa. Dlatego doświadczeni hodowcy twierdzą, że jest łatwy do odebrania zwierzęcia, znacznie trudniej jest zapewnić mu odpowiedniej opieki i konserwacji. I musi właściwie ocenić swoje możliwości.

W jakim celu można skończyć swojego psa?

Zanim zdecyduje się na konkretnej formie, powinien zastanowić się nad celem, dla którego chcesz wziąć w domu psa. Następnie lista uczniów zmniejszyła się nieznacznie, a właściwy wybór będzie łatwiejszy. Jest niezwykle ważne, aby zrozumieć, co można oczekiwać od zwierzęcia: Czy można mu przyjaciel, ochroniarz, asystent w polowaniu. Większość dobry rasa psa trzeba mieć odpowiednie cechy.

Strażnicy są wielcy obrońcy człowieka i jego domu, ale ich polowania nie jest bezużyteczny. Ale polowanie rasa nie będzie w stanie wstać do swego pana, jeśli sytuacja tego wymaga. Nie zabrać psa i starają się uczyć ją, co jest niezwykłe. To nienaturalne, i nic dobrego nie będzie. Każda rasa ma swoje własne cechy, i to jest zrozumiałe. Sentinel zwierzę nie zrobić myśliwego.

Jeśli zdecydujemy się na zwierzaka, przeżywa najlepszy rasy psów strażniczych, ale w domu często mamy gości, a potem myśleć o tym, że zwierzę nie lubi obcych. Pies zawsze będzie podejrzliwy w stosunku do obcych. Aby zachować swoje funkcje zabezpieczeń, konieczne jest, aby zablokować zwierzę w tych momentach, kiedy przyjaciele przychodzą. Oczywiście, można nauczyć psa spokojnie reaguje na obcych, ale wtedy będzie on stracić swoje właściwości strażnika.

Podobnie, nie jest konieczne, aby wziąć psa myśliwskiego, jeśli jesteś daleko od polowania. Następnie, wkrótce będziesz zbliżać się do ozdobnych zwierząt, które są teraz w modzie. Każdy właściciel czworonożnego przyjaciela powie, że jest dobra rasa psa.

Położenie nieznane

Wybór zwierzaka należy rozważyć swoje warunki życia. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, pies będzie musiał regularnie długie spacery. Bez obciążenia pies nie będzie wiedział, co robić, i zacząć shkodnichat.

Mieszka w prywatnym domu, też, nie należy zakładać, że pies jest wystarczająco, aby uruchomić w zagrodzie. Zwierzęta potrzebują regularnych ćwiczeń i spacerów. W związku z tym zastanowić się, czy można zwrócić uwagę na to na co dzień.

Jeśli wybierzesz psa jako zwierzę domowe, to powinieneś zdecydować się na miniaturowych ras. Ale najpierw trzeba dowiedzieć się niuanse natury zwierzęciem, ponieważ każdy z nich wyhodować ją.

Opis rasy

Nawet najlepsza rasa psa na świecie potrzebują opieki i uwagi. Niemniej jednak, niektóre zwierzęta będą wymagać większej uwagi, podczas gdy inne – mniej. Na przykład, wiele kłopotów spowodować długowłosa rasy. Ich sierść jest długa i dość brudny, idzie krzywo i leżące wokół mieszkania. Posiadacz takiego zwierzaka trzeba przeczesać go codziennie. Jeśli nie chcesz, aby to zrobić, to sens wolą ras krótkich włosach.

Równie ważna jest wielkość psa. Eksperci, na przykład, zaleca się rozpoczęcie dużego zwierzęcia tylko fizycznie zdrowych i silnych ludzi, ponieważ jest to niezbędne do pociągu zwierzaka.

Nowicjusze nie powinni przyjmować siebie i Stafford Bull Terrier. Jest to bardzo problematyczne ras, dla zawartości, która wymaga dużego doświadczenia. Poprzez szkolenie zwierząt należy podchodzić bardzo poważnie, ponieważ w rękach nieudolnego nawet najbardziej nieszkodliwą pies może stać się agresywne istoty.

Bardzo często, pet rodzić dzieci, więc rodzice rozważają najlepsze rasy psów dla dzieci. Należy jednak pamiętać, że niewiele jest kupić zwierzaka, muszą być zaangażowane i należy monitorować jego interakcji z dziećmi. Lepiej jest wybrać bardziej stonowane i dojrzałe zwierzęta jak młodzi właściciele kocham grać z nimi, ciągnąć uszy i ogon, czy fryzury. Nie każdy pies jest gotowy, aby wytrzymać takie „czułości”.

Dziesięć najlepszych ras

Chciałbym wnieść 10 najlepszych ras psów, chociaż ta lista jest bardzo warunkowe. Każdy właściciel psa jest nie tylko najpiękniejsze, ale także najbardziej inteligentny. Aby wyróżnić najlepszych ras analizowano cechy zewnętrzne i cechy najbardziej popularnych typów. Ponadto uważamy możliwość zwierząt z ludzkich interakcji. Na podstawie wielu danych i wywiadów z trenerami psów i hodowców prostych został stworzony tę ocenę.

Najlepsza rasa psa dla domu:

Dziesiąte miejsce zajmuje śmiało Gordona – Gordon Setter. Rasa ta została stworzona na początku XIX wieku z dawnych angielskich psów. Przedszkole w czasie należał do księcia Gordon, dlaczego wyhodowania później i ma swoją nazwę. Te psy charakteryzują się wytrzymałością i pomysłowości. Mają masywną budowę ciała i może być przeprowadzone w galopie. przedstawiciele rasy wierny, posłuszny i właściciele wybitnie są przeszkoleni, co więcej, mają świetne właściwości myśliwskie.

Dziewiąte miejsce dano bullmastiff. Rasa pochodzi z Wielkiej Brytanii. Został on opracowany w XIX wieku w celu uzyskania silnego psa, aby chronić duże osiedla. Bullmastiff nastąpiło przez skrzyżowania buldoga i mastifa, powodując dziedziczone z ich dużych rozmiarów i prędkości. Rasa została oficjalnie uznana w 1924 roku. Obecnie jest ona niezwykle popularna. Przez dwa stulecia, zwierzęta te są w służbie człowiekowi. Bullmastiff nie jest uważane za bardzo inteligentne zwierzęta, ale rozwinął talent i myśliwskie instynkty. Jest bardzo lojalny wobec właścicieli, uwielbia bawić się z dziećmi.

W ósmym miejscu rozliczane Dalmacji. Według niektórych ekspertów, rasy został opracowany w regionie Morza Śródziemnego i jest aktywnie wykorzystywana podczas wojny bałkańskiej. Może przodkowie tych zwierząt były Bengalski wskaźniki. Te psy charakteryzują się spokojnym charakterze, brak agresji i miłości do dzieci.

Beagle znajduje się na siódmym miejscu. Gatunek ten znany jest również jako małego angielskiego psa. Wymienienie tych psów pochodzi z trzeciego wieku naszej ery. Zwierzęta zostały docenione przez wielu dworach królewskich. Beagle – dobro rasy psów na wiele sposobów, co jest dosyć powszechne. Jest ceniona za swoje niewielkie rozmiary, niefrasobliwy temperamentu, szybki i wszechstronnych funkcji. Ponadto posiada doskonałe zdolności łowieckie i silną konstytucję. Wesoły zwierzę jest bardzo czuły i kocha naturę.

Huskies zajął szóste miejsce. Jest to bardzo stara rasa, wyhodowana przez koczowniczych ludów Syberii. Te psy zostały wykorzystany do sań i wykorzystywane jako strażników. Husky hardy i lubią pracować. Przez wiele lat żyli tylko na północy. Dopiero na początku XX wieku przyniósł kupcy rasy w Ameryce Północnej. Od tego czasu psy stały się sławne w wyścigu i zyskały powszechną miłość i popularność. Husky hardy, skromny i przyjazny. Oni świetnie dogadują się z dziećmi i absolutnie nie agresywna, ale w tym samym czasie, oddanie do swego pana, niezawodnego i inteligentnego.

Samoyed miała ochotę na piątym miejscu. Rasa pojawiła się dość długo, ponad trzy tysiące lat temu. Samojeda wiernie wędrówki plemion. Były one wykorzystywane jako strażnik, jako wierzchowce do polowania na niedźwiedzie i morsy. Po tym jak dowiedział się o niezwykłych zdolnościach psów tej rasy, mają rozłożone nawet w najbardziej odległych zakątków ziemi na całym świecie. Chociaż Samoyed pochodził z północy, ale jest cudownie dostosować w apartamentach oraz w ciepłych krajach. To może być dobra niania dla dzieci, łagodny przyjaciela i wiernego towarzysza. Wielka pracowitość i wspaniały charakter uniwersalny warunkiem rasy miłość i ogromna popularność.

Na czwartym miejscu dobermana. Rasa została opracowana w Niemczech w XIX wieku jako psa serwisowego. W drugiej wojny światowej dobermanów użyto jako strażników. Właściciele takich psów zaznaczyć swoją wiedzę i duchowe cechy. Jednak to zwierzę nadaje się tylko dla osób z firmy i sprawiedliwe. Taka osoba zaufa psa i będzie najbardziej oddanym przyjacielem. Obecnie Dobermany są uważane za dobre strażników, są niesprzeczne, gruboskórny.

Na trzecim miejscu Cane Corso (włoska straż). Pierwsze wzmianki o dacie rasy od XVI wieku. W tamtych czasach był używany do polowania, ona później stał strażnik. Zwierzęta mają wojowniczy charakter, ale przyjazny. Ten pies jest wielkim ochroniarzem, który zawsze jest gotowy do ochrony.

Na drugim miejscu Owczarek Niemiecki. Stara rasa znana od XII wieku. Ale dopiero pod koniec XIX wieku, zyskała nowoczesny wygląd. W trakcie swojej długiej historii pies służył wiernie przez ludzi. Owiec pies – bardzo odważny i wierny istoty, które mają wysoką inteligencję i pomysłowość, dobre podejście do dzieci. Jest to najlepsza rasa psów dla bezpieczeństwa w domu.

Lider naszej ocenie to Border Collie. Przodkowie rasy psów są pasterski, które niegdyś strzegły stad. Według naukowców, to najbardziej inteligentne zwierzęta. Są energiczny i niezmordowany. Dla sportowców po prostu nie znajdziesz lepszego przyjaciela. Psy są dobre dla łowiectwa i ochrony, są świetne dogadać się z dziećmi, nie mają absolutnie żadnej agresji.

Rasy na mieszkania

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, można wybrać średnie zwierzaka. Najlepsza rasa psa na mieszkanie :

 1. Yorkshire Terrier – inteligentny pies, ale nie jest to łatwe do pociągu, ponieważ jest zbyt niezależny.
 2. Chihuahua – bardzo małe pies wzrost nie więcej niż 22 cm, o wadze około 2,5 kg. Rasa charakteryzuje się donośnym szczekaniem i zazdrosny natury.
 3. Toy Terrier jest idealnym rozwiązaniem dla utrzymania mieszkania. Gdy hoduje się do 26 centymetrów pies waży 2,6 kg. Rasa psa jest bardzo inteligentny, ale umyślne, więc muszą kształcić od najmłodszych lat.
 4. Pomorskim może być dobrym towarzyszem, ale w rodzinie z dziećmi to piesek lepiej nie brać, może stać się bardzo zły.
 5. Jesse Russell Terrier – jest to rasa bardzo aktywny, to jest dobre do mieszkania, ale nie nadaje się dla osób starszych.
 6. Mops – pies średniej wielkości, który ma przenikliwości, umiejętności komunikacyjnych i dobrego charakteru. To wymaga stałej komunikacji.
 7. Buldog francuski – zwierzęta czuły i zabawny, są dobrymi zwierzęta, ale nie są one zalecane do podjęcia w rodzinach z bardzo małymi dziećmi.
 8. Jamnik – energiczny i przyjazny rasa. Zwierzęta te uwielbiają spacery.
 9. Maltański (Malta) – jest to doskonały i wierny towarzysz, inteligentny i wyszkolić. Jednak, gdy zwierzę nie jest polecany dla rodzin z małymi dziećmi.
 10. Pekińczyk – dumna i niezależna rasa, która jest szybko przypisane do właściciela i jest gotowa do walki o ich uwagi i miłości.

Najlepsza rasa dla dzieci

Jaka rasa psa jest najlepsze dla dzieci? To wszystko zależy od wieku dziecka. W każdym razie, można dostać zwierzaka, gdy dziecko kończy sześć lub siedem lat. W tym wieku, bardziej odpowiednie ras miniaturowych, wymaga bardzo mało szkolenia. Na jedenaście lub dwanaście lat mogą wziąć rasę więcej, jeśli młody gospodarz będzie poważnie zaangażować się w ich oddziałach.

Najlepsza rasa dla dzieci:

 1. Yorkshire Terrier – piesek, aby podbić świat i aktywną postacią niezwykłego uroku. Kształcić tego psa nie jest trudne, ale dla włosów trzeba zachować szczególną ostrożność.
 2. Buldog francuski – nie bardzo aktywny pies, ale dość uparty. Dla ich edukacji trzeba wytrwałości i cierpliwości.
 3. Pudel – to wspaniała rasa, która, według ekspertów, uważa się za najbardziej inteligentne psy. Takie zwierzęta wyróżniają radosny i optymistyczny temperament, pobudzać ich wszystkich wokół. Ponadto psy są niezwykle przyjaźni.
 4. Cocker spaniel – jest to dobra rasy psów dla dzieci. Żadna inna istota nie jest zdolny do takiej miłości, jak tego pięknego stworzenia.
 5. Jamnik ma doskonały charakter i mobilność. Ponieważ nie jest znudzony żadnego członka rodziny.

Najlepszy bezpieczeństwa rasy

Trudno jest określić, która jest najlepsza rasa psów dla bezpieczeństwa w domu. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Aby wymienić tylko kilka z nich:

 1. Oceny liderem Owczarek Niemiecki. Rasa ta jest idealna do ochrony domów, mieszkań lub człowieka. Najlepszy obrońca prostu nie znaleźć.
 2. Owczarek kaukaski – najlepsza rasa dla ochrony w prywatnym domu.
 3. Moskwa guard – stosunkowo młoda rasa, kochany przez wielu za dobrą sylwetkę i prostotą obsługi.
 4. Rottweiler – czujny i uważny dozorca z upartym charakterem.
 5. Czarny terier może być nie tylko dobry strażnik, ale także ulubionym rodziny.

Ta lista z pewnością nie jest kompletna. Skały z dobrymi właściwościami strzegących bardzo dużo. Pytanie tylko, jak wybrać ten, który Ci się podoba i pasuje.

Zamiast epilogu

W tym artykule podaliśmy tylko kilka ras psów są dobre, godne waszej uwagi. Jednak to nie znaczy, że trzeba wybrać inną nazwę wśród tych zwierząt. Wybór należy dokonać w oparciu o życzenia i możliwości, bo trzeba kochać swoje zwierzę z całego serca, on odpowie ci tym samym.