715 Shares 4285 views

Marat Gafurov – Rosyjski wojownik MMA

Marat Gafurov ( „Cobra”) jest jednym z niewielu niepokonany zawodników na świecie mieszanych sztuk walki. Jego obecne statystyki: 15 zwycięstw w 15 walkach. Obecnie gra w organizacji jedno mistrzostwo, jest mistrzem w dywizji piórkowej. Narodowość – Kumyk.

Dzieciństwo i młodość

Ur przyszły mistrz 21 listopada 1985 w miejscowości dzielnicy Ishkarty bujnaksk, Republiki Dagestanu. Od dzieciństwa rodzice zauważyli jego wyjątkową siłę. W wieku 15 lat, on i jego rodzina przeniosła się do Machaczkała, gdzie rozpoczął naukę sztuk walki. Marat Gafurov biografia składa się z wielu aspektów w zakresie sportu. Po raz pierwszy zainteresował się sztuki walki Wushu Sanda, a następnie jujitsu. Jego pierwszym trenerem był Abdulla Magomedov, pod którego kierownictwem Marat wygrał mistrzostwo Dagestanie.

Później pełnił go, walki armii i Sambo. On osiągnął wielki sukces w jiu-jitsu. Marat Gafurov udało się zostać mistrzem w tej dyscyplinie walki Rzeczypospolitej, kraj i świat.

Kariera w MMA

8 lat temu, w 2009 roku, Marat miał swoją pierwszą walkę w turnieju MMA w Soczi. Debiutancki mecz w organizacji M-1, trzymał w Malezji w 2014 roku. Jego przeciwnikiem był Australijczyk Rob Lisit. Walka nie trwała długo, po udanej Dobra akcja Marat Gafurov jego przeciwnik upadł na podłogę i została uduszona.

Spośród wszystkich osiągnięć „Cobra”, są następujące:

  • złoty medal w Pankration mundialu w 2010 roku;
  • W tym samym roku zdobył Grappling światowej konkurencji;
  • czarny pasek brazylijski BJJ;
  • niepokonany mistrz.

styl walki

Po 15 walk prowadzonych można zauważyć, że Marat Gafurov jest grapplerem pierwszej klasy, ponieważ większość jego zwycięstw, zdobył z pomocą technik bólowych. Raz udało mu się wysłać przeciwnika w nokaut (w walce z Yuriem Ivlevym). 4 zwycięstw wydobywano decyzję sędziów.

Marat w 2012 roku spotkał się z teraz całkiem udanego myśliwca Mairbek Taysumov. Po bardzo blisko trzech rundach, wygrywając decyzję podziału wygrał Marat. „Cobra” w walce jest bardzo aktywny i zwinny, jest bardzo niewygodny przeciwnik dla swoich przeciwników. Trudno złapać odbiór bólu, zawsze wymyka. Ale dobre wykorzystanie Marat umiejętności ich ulubionej sztuki walki – Jiu-Jitsu. Pomimo swojego wieku, nadal może on pokazać światu swoją siłę i talent, a może jeden dzień wykonania w najlepszej Organizacji Bojowej planecie.