525 Shares 2790 views

Słynny kubański bokser Teófilo Stivenson Lourens kochankiem. Biografia, osiągnięcia w sporcie

Kubański bokser Teofilo Stevenson dostatecznie znane w dziedzinie sportu. Zdobył międzynarodową sławę tylko dzięki jego pragnienie bycia najlepszym wśród najlepszych. Do 9 lat Teofilo Stevenson, walk, które można nazwać jednym z najbardziej kolorowych w polu, był zwykłym facetem, który bez większego czasu wykorzystanie wolnego czasu. Ale wszystko zmieniło się w czasie. Teofilo Stevenson, którego biografia jest podane w artykule, był w szkole sportowej, gdzie przez jakiś czas przed tym pracował i ojca. W ten sposób rozpoczęła się historia słynnego boksera.

Biografia Teofilo Stevenson Lawrence

Boxer urodził się w zwykłej robotniczej rodziny w Pauerte Padre (Kuba). Sportowiec znany za zasługi w Igrzyskach Olimpijskich, gdzie zdobył trzy złote medale. Takie wydarzenia ani wcześniej, ani później, nikt inny boks nie zaobserwowano na świecie.

Rodzina Teofilo Stevenson

Jego ojciec był imigrantem, przeniósł się na Kubie w 1923 roku. Przez długi czas był przerwany przez niestałych miejsc pracy, z których jeden został Korepetycje angielski. Przy większych wymiarach, ojciec był szanowany wśród jego otoczenia. Raz został zaproszony na zajęcia bokserskie, gdzie spędził siedem walk. Po ostatnim z których Stevenson S. wyrzucił trening. Według niego, powodem okazał się wysoki poziom korupcji w sporcie. I to nie był przypadek. Brudny prowadzenia działalności gospodarczej w tym czasie był nieodłącznym klubów sportowych.

Teofilo matka była kubańska korzeń, urodzony i wychowany w Pauerto Padres. Być kobietą z charakterem, miała znaczną władzę w rodzinie. Czasami nawet ojciec Teofilo unikać run-in z nią. Sportowiec w młodości przez pewien czas ukrywał zamiłowanie do boksu, a jej matka była przeciwna tym sporcie.

dzieciństwo sportowe

Teófilo Stevenson nie różniły szczególny talent w jego wczesnych latach. Lenistwo nastolatka, on po prostu zabić czas aż 9 lat w sekcji bokserskiej. Sala, w której brał udział był taki sam jak wcześniej poszedł do swojego ojca. Ojciec był świadomy zainteresowania syna, ale pomógł mu ukryć przed matką. Wreszcie, gdy przyszedł czas, zgłosił się na ochotnika do poinformowania małżonka, co jest bardzo przykro, bo była po prostu wściekły. Ale w końcu nadal dał zielone światło dla treningu.

Pierwszym trenerem był były mistrz Teofilo Kuba Dzhon Errera. Widział w młodzieńca o wiele większy potencjał niż jego ojciec. Dlatego też przywiązuje szczególną wagę do szkolenia młodych Stevenson. I nie były daremne. Jako nastolatek, Teofilo wygrał kilka walk, będzie przeciwnikiem najwyższej wytrzymałości, szybkości i latach treningu. Najlepsze bokserzy w obliczu człowieka, który szukał tych osiągnięć tylko przez pragnienie i doświadczonych mentorów. I to zderzenie zakończyło się klęską dla nich.

Więc przyszedł do wygrania junior konkursy, gdzie wojownik zdobył puchar, a następnie udał się na kursy w Hawanie.

Boks. Teofilo Stevenson

Podczas studiów w Hawanie Teofilo spotkał Andrei Chervonenko, specjalnie przyjechał z Moskwy do poprawy szkołę bokserską na Kubie. W związku z dekretem 1962 boks zabroniono rozrywką na wyspie i spędzić pojedynek, konieczne było uzyskanie zgody administracji. Chervonenko zorganizowano również prawdziwą szkołę boksu ze zniszczonym schronienia fani falistym.

Dzięki nowej klasy trener boksu Teofilo otrzymał nowy poziom, pozwalając mu uczestniczyć w poważniejszych walk. Jednak najpierw, młody bokser nie powiodło się. Jego pokonał Gabriel Garcia – słynny heavyweight czasu. Ale to jest tylko dopingowali Teofilo, spychając go do bardziej trwałych szkoleń. A czas został dobrze wykorzystany. Po porażce bokser zdobył dwa kolejne zwycięstwa nad Perez i curry. Ci ludzie zostali uważany za najlepszy i Teofilo lepszy pod wieloma względami. Jednak to nie przeszkodziło młody wojownik jest w stanie wysyłać je do ringu. Najlepsze bokserów świata – to kto musiał wejść na ring, aby zmierzyć się z dobrze znanego boksera.

Central America Championship

Zwycięstwo nad Perez i curry Teofilo pozwolono zająć jego miejsce w drużynie narodowej Kuby i udać się do mistrzostw, które odbyły się w Ameryce Środkowej. Nie bokser wygrał bitwę jeden po drugim, aż został pokonany w finale. Jednak ta okazała się go za najlepszego wojownika Kuby, gdzie Teofilo z wyróżnieniem powitał rodaków po powrocie. Kiedy wrócił, zawodnik kontynuował trening. Oprócz Chervonenko, w Stevenson dostał drugi trener. Było Alcides Saggaro – doświadczony kubański bokser.

Nieustanne szkolenia Teofilo mógł dostarczyć druzgocący szczepionkę, która była jego koronę w wielu bitwach. Po mistrzostwach Ameryki Środkowej Teofilo dostaje się do ringu w Berlinie, gdzie wystąpił przeciw Bern Andernach. Walka odbyła się szybko i bez znaczącej szkody dla kubańskiej sportowca. Jest łatwo poradził sobie z niemieckiego żołnierza, w stosunkowo krótkim czasie po umieszczeniu go na ring.

Olimpiada w Monachium

Kiedy Teofilo miał 20 lat, on i jego zespół udał się do Monachium, gdzie odbyła się Olimpiada. Pierwsza walka z Polakiem spadł kubańską Denderisom i nie bierze minutę. Po oddaniu przeciwnika na łopatkach, Teofilo przeszedł do następnego etapu. Wtedy wszystko było znacznie bardziej skomplikowane. Ten mecz był najbardziej pamiętnych w historii boksera, jak miał na trzech rundach, aby pokazać co potrafi. Jego przeciwnik – amerykański Dueyn Bobik – Cuban obronne sondować, jak potrafił. Ale w trzeciej rundzie Teofilo stał dosłownie nosić przeciwnika wokół pierścienia. Po trzecim spadku amerykańskiego sędziego liny Teofilo ogłoszony zwycięzcą.

W półfinałowym pojedynku przeciwko kubański bokser opuścił niemiecką Peter Hassing. Walka zakończyła się szybko na korzyść Teofilo. Ostateczna walka to najkrótsza wszystkich Monachium olimpiadzie. On po prostu nie odbyć z powodu, że Teofilo wróg nie mógł wejść na ring z powodu kontuzji.

reprezentacja Kuby nie przyniósł do domu tak wiele nagród na raz. Były trzy złote medale i jeden srebrny. Ponadto, nie było również brązowy medal. Kubańskich bokserów słusznie zasługują na szacunek dla siebie jako profesjonalny fighter, a więcej do niego nie traktuje lekko, jak to miało miejsce wcześniej.

Zwycięstwo na Mistrzostwach Świata i odmowa walki z Muhammadem Ali

W 1974 roku Stevenson odzyskał złoty medal, a następnie przekazał go już podczas Igrzysk Olimpijskich odbywających się w Montrealu. W 1976 roku, Stevenson miał trzy złote medale, więc nie dziwi fakt, że zaproponowano mu kontrakt do walki z Muhammadem Ali. Teofilo odrzucił ofertę, pomimo faktu, że w przypadku porażki, otrzymuje pięć milionów dolarów. Co obiecał mu wygrać? Jednak kubański fighter argumentował to tak, że ważne jest, aby szanować Kubańczyków więcej niż pieniądze.

Igrzyska Olimpijskie w Moskwie

W 1980 roku Stevenson jest wysyłany do Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, gdzie wygrywa jego przeciwnicy. Jest to trzecie igrzyska, z której wyszedł zwycięsko. To rekord od dwudziestu lat nikt nie mógł pokonać, dopóki nie zostanie powtórzony Felix Savon, który jest również pochodzący z Kuby.

Możliwość uczestniczenia w czwartym olimpiadzie

Bliżej Olimpiady, która odbyła się w Los Angeles, kubański przeszkolony trudne. Byłoby czwarty olimpiady, gdzie mógł wygrać, ale nie mógł się na niego. Przyczyną okazał się być kolejnym przejawem zimnej wojny, która toczyła się między Związkiem Radzieckim a Stanami Zjednoczonymi. Związek Radziecki zbojkotowali zaproszenie do wzięcia udziału w grach odbywających się w Stanach Zjednoczonych. Będąc wiernym sojusznikiem Związku Radzieckiego, Kuba poszedł, a także odmówił udziału.

W Teofilo miała wszelkie szanse na wygraną, ponieważ zwycięzca finału był Bigz – Były kubański przeciwnik, pokonany. Analitycy wiele sportowych nie powstają i nie ma wątpliwości, że w tej grze Stevenson wygrać ponownie.

Wycofuje się z boksu

1988 znana jest trzymać kolejne olimpiady, ale Kuba, ulegli wpływom ZSRR ponownie zbojkotowała organizatorom. Ale tym razem, Teofilo nawet nie próbują dostać się do niego. W tym roku po bokser znany jako rok, kiedy wycofał się z tego sportu.

Stevenson w całej swojej karierze rozszerzonym poniosły klęskę tylko 22 razy. I to z jego 302 walk. Nikt nie był w stanie pokonać kubańskiej dwukrotnie, z wyjątkiem Igorya Vysotskogo. Ale nie można powiedzieć, że została podana łatwo rosyjskich sportowców. Jego przeciwnicy w błąd, ponieważ Teofilo mieli żadnych poważnych wymiary typowe dla bokserów czasu. Jednak było fatalnym błędem dla wielu. Główną cechą kubański bokser – to siła woli i chęć wygrania, który sporządził minutę na każdy odbyła się w ringu.

W 2012 roku okazało się, o śmierci boksera. W tym czasie, Teofilo wynosił 60 lat.