239 Shares 4285 views

Medycyna „Fenylofryna chlorowodorek”: instrukcje użytkowania

Lek „chlorowodorek fenylefryny” odnosi się do grupy leków, agonistów wywiera działanie zwężania naczyń. Najbliższy analog jest środkiem „Mezaton”.

opis

Fenyloefryny włączone jako składnika aktywnego w kompozycji do wielu leków. adrenergicznych pobudza oznaczają statki, które znajdują się w zatokach błony śluzowej nosa, miejscowe krążenie krwi nie jest naruszona. Ze względu działanie zwężania naczyń występuje wypływ krwi jest zmniejszony obrzęk śluzówki, zatoki i trąbki słuchowej. W wyniku przygotowania „Fenylofryna chlorowodorku” odnowionym zakłócone grypy, alergii lub przeziębienia oddychania przez nos. Efekt Antiedematous trwa sześć godzin, począwszy trzy minuty po zakropleniu. Część glicyny leku zmiękczającego działania leku, chroni błonę śluzową nosa z nadmiernego wysuszenia. Ponadto, lek stosowany w okulistyce. Wykonane lek w postaci kropli do nosa i oczu.

wskazania

Lek „chlorowodorek fenylefryny” jest przewidziany ostry nieżyt wywołało zimno, alergie, grypę, infekcje wirusowe dróg oddechowych, zapalenie zatok (zapalenie zatok przynosowych etmoidit, przednie szczęki, zapalenie zatok). Lek ten stosuje się do dalszego leczenia ostrego zapalenia ucha środkowego. Krople stosowane są w trakcie przygotowywania procedur diagnostycznych w obszarze nosa, przed wykonaniem zabiegu. W okulistyce lek podawany jest szybki rozwój źrenicy podczas operacji, aby zapobiec rozwojowi zapalenia błony naczyniowej oka, zniszczenie w adhezji.

instrukcja

Lek „Fenylefryna” (krople do nosa) podaje się dzieciom w wieku poniżej dwóch lat, w ilości dwóch jednostek w każdym czasie. Procedura ta jest wykonywana raz w ciągu sześciu godzin. Do 6 lat oznacza, pochowany w wysokości trzech kropli. Dzieci starsze zaleca się stosowanie bardziej stężonych roztworów analogi narkotyków „Fenylofryna chlorowodorek”. Czas trwania leczenia wynosi trzy dni, w razie potrzeby może być zwiększona do dziesięciu dni. Krople do oczu są podawane dorosłym pacjentom w ilości jednej jednostce w jednym lub obu tych czasów spojówki dziennie. Zużyć w ciągu pięciu dni.

skutki uboczne

Krople do nosa „Fenylofryna chlorowodorek” może wywołać działania niepożądane, takie jak zawroty głowy, zaburzenia rytmu zwiększone ciśnienie serca, mrowienie w nosie, zaczerwienienie, pieczenie. Krople do oczu może spowodować chwilową niewyraźne widzenie, zaczerwienienie, przekrwienie spojówek. Przedłużone zastosowanie prowadzi do zablokowania łzowych kanał keratynizacji spojówki.

Przeciwwskazania

Zastosuj zakazane leki „chlorowodorek fenylefryny” z indywidualnej wrażliwości, podwyższonego ciśnienia, zaburzenia rytmu serca, cukrzyca, nadczynność tarczycy, choroby tarczycy. Nie można podawać lek do tętniaka naczyniowego, suchego zapalenia śluzówki nosa, jaskry zamykającego się kąta. Nie można korzystać z funkcji w czasie ciąży i karmienia piersią dziecko.