389 Shares 3537 views

pisarz Kressida Kouell dzieci lub twórca fantasy?

Cressida Cowell – pisarz dziecięcy, który nagle stał się znany na świecie dzięki filmowej adaptacji jednej z jej książek. „Jak wytresować smoka” – dość popularnej kreskówki. Dziś miliony dzieci na świecie z przyjemności oglądania życie i przygody bohaterów wymyślonych przez brytyjskiego pisarza.


biografia

Pisarz urodził się i nadal mieszka w Londynie. Jest mężatką. Wraz z ukochanym, ma dwie córki i syna. W ich rodziny żyją i koty – Ball i Leela.

Kiedy Cressida Cowell była młoda, jej rodzina wyjechała na bezludnej wyspie, który jest zbliżony do Szkocji. Na tym niewielkim kawałku ziemi nie ma drogi, elektryczność, telefony. Tam rodzina Cressida spędził kilka pierwszych tygodni. Tak szybko, jak jej ojciec zbudował mały dom na wyspie, kupił łódź, byli w stanie spędzić tam całe lato.

Każdy letni wieczór na bezludnej wyspie kończy historię swojego ojca o Wikingów. Powiedział, że żyli tam jeszcze 1200 lat temu. Viking plemiona były ciągle w stanie wojny ze sobą i zjednoczeni w walce z smoków. Ziejące ogniem potwory żyjące w jaskiniach znajdujących się w klify.

Cressida natychmiast po szkole poszedł na uniwersytet. Nastąpił długo studiował angielsku. Po ukończyła college i bardziej, stając grafikiem i ilustratorem.

książki

Jego najsłynniejszym dziełem, który został napisany przez Cressida Cowell – „Jak wytresować smoka” Jednakże, jest to seria, która składa się z 12 książek. Głównym bohaterem akcji w nich – Icking Murderous Karasik III. A sama seria – to jego pamiętniki. W niej opowiada o swoim dzieciństwie.

W Londynie Cressida Cowell jest znana od dawna. I cały świat, że stał się sławny dzięki filmowej adaptacji swojej pierwszej książki o Icking.

Nie wszystkie książki z serii o młodym Viking języku rosyjskim. Ale rosyjskie dzieci czekamy na nowe przygody Icking, jego przyjaciół i, oczywiście, smoków.

Nie tylko wytworem wikingów i smoków napisał Cressida Cowell. Książki o Emili Braun stworzył go również:

  • „To królik należy do Emili Brauna”;
  • "Emili Braun i coś";
  • „Emili Braun i incydent z słonia”.

Oprócz serii, Cressida pisał książki kilku niezależnych dzieci. Jednak do tej pory nie zostały one przetłumaczone na język rosyjski.

Uznanie i opinie

Popularne Cressida Cowell obudził się w 2010 roku. To było wtedy, że DreamWorks firma wypuściła na wynajem pełnometrażowego filmu animowanego „Jak wytresować smoka”. Już 4 lata później przyszedł na drugą część kreskówki. Plan stworzyć jeszcze jedną serię w 2018 roku, która będzie ostateczna.

Wszystkie książki z serii „Jak wytresować smoka” mają wielką ilość informacji zwrotnej. Większość z nich należy do krytyków szeroką gamę wydawnictw, istniejące w świecie. I wiele z tych opinii są pozytywne kolor. Wysokie noty otrzymały te książki i dobrze znane portale internetowe, gdzie główni sędziowie są zwykli czytelnicy:

  • Goodreads – wynik 4,3 z możliwych 5 punktów;
  • „Imhonet” – 8,4 z możliwych 10 punktów.

opowieści ojca z czasów starożytnych, gdzie królował Wikingowie i smoki, aby Cressida Cowell nie poszły na marne. Dodaj swoją wyobraźnię, stworzyła wspaniały i ciekawych książek dla dzieci i ich rodziców.