557 Shares 3154 views

Pamiętaj klasyki: historia „Vij” Gogol (podsumowanie)

Nikolay Vasilevich Gogol – słynny rosyjski pisarz. Jego prace są znane nam ze szkoły. Wszyscy pamiętamy jego „Wieczory na farmie w pobliżu Dikanka”, „Martwych dusz” i innych znanych dzieł. W 1835 roku ukończył mistyczną historię „Vij” Gogola. Krótka treść prac określonych w tym artykule pomogą odświeżyć pamięć o głównych punktach historii. Tale stoi pisarza. Wii – to starożytne słowiańskie demoniczna istota. To może zabić jednym spojrzeniem. Jego obraz i zawarte w powieści Gogola. „Wii” produkt w czasie nie został doceniony przez krytykę. Bieliński nazywa historię „fantastyczny”, pozbawione przydatnych treści. Ale Nikołaj dołączone do produktu o dużym znaczeniu. On przerobiony go kilka razy, usuwając dane opisujące przerażające fantastycznych stworzeń że zrujnował bohatera. Historia została opublikowana w zbiorze „Mirgorod”.


"Vij" Gogol (podsumowanie): wprowadzenie

Najbardziej oczekiwana impreza dla kleryków w seminarium Kijów – pracy, kiedy wszyscy uczniowie są wysyłane do domu. Idą do domu w grupach, zdobywając po drodze pieśni duchowne. Trzy seminarzysta: filozof Khoma Brut i retor teolog freebie Tyberiusz Gorodets – od drogi. Nocą idą do opuszczonego gospodarstwa, gdzie puka w pierwszej chacie o pozwolenie na spędzenie nocy. Kobieta gospodyni-stary zgadza się na ich wpuścić pod warunkiem, że będą one spadać w różnych miejscach. Khoma Brutus to określa się na noc w pustym owiec stodole. Nie mając zamknąć oczy, widzi kleryka, jak wejdzie staruszkę. Jej oczy wydają się złowieszczy do niego. On rozumie, że przed nim była czarownicą. Stara kobieta podeszła do niego i szybko podskakuje na ramionach. Nie masz czasu, aby odzyskać filozofem jak leciał po nocnym niebie z czarownicą na plecach. Homa stara się szeptać modlitwę i czuł, że stara kobieta jednocześnie osłabia. Wybierając moment, że wymyka się z tej cholernej czarownica siedzi na niej i zaczyna ohazhivat jego kęsa. Wyczerpany stara kobieta pada na ziemię i dalej bić jej filozofa. Usłyszał jęki i Homa Brutus widzi przed nim jest młodą piękność. W strachu, on ucieka.

"Vij" Gogol (podsumowanie): Rozwój

Wkrótce, rektor seminarium Homa wezwanie i mówi mu, że bogaci setnik wysłał z odległej wiosce mu namiot i sześciu zdrowych Kozaków wziąć kleryka czytać modlitwy nad martwym swojej córki, który wrócił ze spaceru pobity. Gdy kleryk przyniósł do gospodarstwa, setnik prosi go, gdzie mógł spotkać się z jego córką. Po Pannochki ostatniej woli – do umierających na nim czytać seminarzysta Homa Brut. Kleryk powiedział, że nie zna jego córkę. Ale kiedy widzi ją w trumnie, ze strachem zauważa, że jest czarownicą, on ohazhival dziennik. Podczas kolacji, mieszkańcy osady Homa opowiadać o martwych Pannochku. Wiele z nich zauważył, że z nią był stworzony piekło. Do wieczora kleryka odprowadzane do kościoła, gdzie znajduje się trumna, i zablokować go tam. Idąc do chóru, Homa rysuje wokół siebie krąg ochronny i zaczyna czytać na głos modlitwy. Czarownica północy wznosi się z grobu i próbuje znaleźć kleryka. krąg ochronny nie pozwala, żeby to zrobić. Homa ostatni oddech czyta modlitwy. Tu słychać krzyk koguta i czarownica z powrotem do trumny. Jej zatrzaskuje wieko zamknięte. Następnego dnia, seminarzysta zapytał centurion niech idzie do domu. Kiedy odmawia jego prośbę, stara się uciec z farmy. Jego haczyk i ponownie wycofane na noc w kościele i zablokowane. Nie Homa, zanim zdążył narysować okrąg, widzi czarownicę zmartwychwstał z grobu i idzie do kościoła – jej szukać. Ona rzuca czary. Ale koło ponownie czyni ją złapać filozofa. Brutus słyszy niezliczoną armię złych sił włamanie do kościoła. Ostatnim wysiłkiem czyta modlitwy. Słychać pianie i wszystko znika. Rano Homa usunięty z szarej kościele.

"Vij" Gogol (podsumowanie): izolacja

Jest to czas, aby zapoznać się z trzecią noc modlitwy w kleryka kościoła. Wszystko jedno koło chroni Homa. Witch szał. Siły zła, włamali się do kościoła, starając się znaleźć i przechwytywania seminarzysta. Ostatni przeczytać na modlitwie, starając się nie patrzeć na duchy. Wtedy wiedźma krzyczy: „Doprowadzić Wii!” Trudno walking, kościół obejmuje squat potwora z wielkimi wieków, na pokrycie oczy. Głos wewnętrzny powtarza Homa, że niemożliwe jest, aby spojrzeć na Wii. Wymagania monster otworzyć powieki. Zło wpada do realizacji tego zamówienia. Kleryk nie mógł pomóc, ale spojrzeć na Wii wyrzuca. Widzi go i punkty do swojego żelaznego palca. Wszystko zły duch wpada do Homa, który natychmiast emituje ducha. Słyszę krzyk koguta. Potwór wyrzucić z kościoła. Ale jest to drugi krzyk, pierwszy słyszeli. Aby uciec od złego ducha nie ma czasu. Kościół i nadal stoi z zavyaznuvshey w szczelinach zła siła. Więcej tutaj, nikt nie przyjdzie. Po tych wszystkich wydarzeniach, gratisy i Tyberiusz Gorodets, nauka o los Homa, upamiętnia zmarłych duszy. Doszli do wniosku, że umarł ze strachu.

Produkt o „Wii” nie jest wliczone w obowiązkowego programu badań literatury w szkołach średnich. Ale to jest bardzo interesujące dla nas. W atmosferze starożytnych legend bajki pozwala zanurzyć tę mistyczną historię (tutaj jest krótka opowieść). „VIY” Gogol napisał półtora wieku temu. Następnie produkt spowodował wiele rozmów i konwersacji. W naszych czasach jest czytana z nie mniejszym podziwem.