900 Shares 917 views

Prolog – to … Spróbujmy zrozumieć terminologię literacką

Prolog – to (w literaturze), rozdział wprowadzający, który „otwiera” produkt jakiegokolwiek stylu. To może pojawić się w literaturze i w różnych książkach, orientacji technicznej, w długim artykule o orientacji politycznej lub społecznej. Prolog nie jest obowiązkowym elementem każdego kawałka. Niemniej jednak, to znacznie ułatwia czytelnikowi zapoznać się ze znaczeniem jakie sbiraetsya on zacząć.

Prolog – to, mówiąc innymi słowy, parafraza całej pracy, poświęcenia dla czytelnika w niektórych szczegółach i wydarzeń. Często we wstępie jest mała opowieść o bohaterach książki, o ich funkcji i cech charakteru. Autor może w różnym stopniu, aby odkryć swoje duchowe przymioty czy powiedzieć o tym, co stało się z tym, że osoba lub wcześniej, czyli przed „dostał w książce.” Taka metoda jest bardzo dobra w jaśniejsze kolory zrozumieć intencje pisarza, a także poczuć atmosferę, które stanowią szczególne stronę literackiego arcydzieła.

Dziennikarzy, reporterów i filozofowie w swoich pracach również często wykorzystywane prolog. Chernyshevsky, mistrz utopijne twierdzenia o świecie i naszego istnienia, nie może rozpocząć się napisać jednego kawałka pracy bez uprzedniego przedstawiony czytelnikowi jako krótki opis. Wiele twierdził również, że bez czytania preambułę, nie może pojąć sens tego, co pisał ten myśliciel.

Prolog – to intrygujące, że autor może utworzyć w celu zebrania informacji od stron jego książki, jak wielu czytelników, jak to możliwe. Nie może być w pełni opisane w fabule lub podano niepełny opis konkretnego charakteru. Technika ta pozwala na usidlić człowieka, a tym samym „dołączony” do jego książki. Podobna sztuczka jest integralną częścią nowoczesnych artykułów, głównie na tematy polityczne. Jeżeli stwierdzono materiału jest duża, prolog – kilka stron, które mogą być rozmieszczone w Internecie lub w wersji drukowanej broszury. W przypadku, gdy mały artykuł, autor może zarządzać doskonale chwytliwy opis, który zaczyna paragraf lub dwa.

Termin ten literacki ma wiele odmian i odmian. Przede wszystkim warto zauważyć, że w większości książek o sztuce (wydane głównie w czasach sowieckich) to dopiero pierwszy rozdział „Wstęp”. Ten rozdział jest zbyt uogólnione i nie jasno określić, co będzie kontynuacją historia, która znacznie różni się od tego, co jest zazwyczaj opisany prolog. Jest to rodzaj wprowadzenia, które często wyjaśnia styl pisania pisarza.

Część wprowadzająca jest obecny nie tylko w dziełach literackich. Często prolog – to pierwsza część występów chóralnych, opery lub baletu, tańca, narrację, i tak dalej. Jednak w tym przypadku, termin nie traci swoich właściwości i nadal jest faza wstępna dla każdego widza. Można go odblokować pełny sens spektaklu lub utwórz intrygi – wszystko zależy od intencji autora lub producenta.