578 Shares 4765 views

Modyfikacja pojazdów silnikowych i problem ruchu towarowego

Gospodarka każdego kraju opiera się na transporcie. Pociągi towarowe, samoloty, statki i najszerszy segment pojazdów – ciężarówki. Istnieje kilka gatunków i podgatunków transportu drogowego: samochodów ciężarowych, wywrotek, Platforma ciężarówki, Lodówki samochodowe, ciężarowe multi-ton i autobusy, ciężarówki, takie jak betoniarki i wozy strażackie.


gigantów

Wszystkie ciężarówki wykonać jedno zadanie – do transportu towarów. Jednakże istnieją modyfikacje pojazdów użytkowych, które są znacznie bliżej do warunków pracy urządzenia. Dużych kamieniołomach górnictwo wiąże ogromne wywrotki „BELAZ”, którego pojemność wynosi 25-27 ton. Giganci z powodzeniem działają na transporcie rudy i minerałów w kamieniołomach. Jednak modyfikacja pojazdów pozwala na tworzenie takich maszyn marki „BELAZ”, które w razie potrzeby można transportu ładunków na duże odległości (prędkość na autostradzie w tej klasie pojazdów do 64 km / h).

klasa średnia

Wywrotka mniejszych – „Kamaz” „MAZ” „KRAZ” i podobnych znaków – może zawierać w ich ciała od 12 do 18 ton węgla, tłucznia lub cementu, jak również innych sypkich materiałów budowlanych. Modyfikacja roślin wyposażona w boczne pojazdów wyładunek, z głębokim wydłużonego ciała lub nadwozia profil. wywrotek są łatwe w użyciu, mają najwyższą skuteczność. Stosowane w obszarach lokalnych dla ruchu towarowego na krótkich dystansach. Transport towarów na długich dystansach spada na innej kategorii pojazdów – ciężarówki burtowe.

Samochody ostatnie

Aż do 1976 roku, ZSRR wszystkich ładunków w całym kraju udał się zaparkować samochód ZIL (fabryczne im. Lichaczew) i GAZ (Gorky Automobile roślin). Rośliny te produkowane wyjście, a także modyfikacji samochodu. Wszystkie znane ZIL-130 był najczęstszym nośnikiem, niezawodność i prostota, jest prawie złamał. Równolegle z tym utrudnione rodziny samochód GAZ (nie był mniej wytrzymałe GAZ-51 i Gaz-52, które są produkowane w wielu wersjach). Na początku lat siedemdziesiątych, w kraju brakowało transportu towarowego. W związku z tym, w mieście Naberezhnye Chelny roślin automaker KamAZ został zbudowany (Kama Automobile roślin), która rozpoczęła produkcję silników wysokoprężnych.

modyfikacje Kamaz

Obecnie KAMAZ wytwarza szereg silników wysokoprężnych, a w tym samym czasie z wydaniem pojazdu wytwarza modyfikację KamAZ. Na przykład, istnieją wersje 12 wśród samochodów ciężarowych, w tym „Mustang 4326” oraz niskiego profilu „43253”. wytwarzane Ponadto ciągniki 44108, 5460 i inni – łącznie z 6 zmianami; Skrzynia 43255, 45141, 53605 i 45142 i 45143 (rolnicze) – w sumie 12 modyfikacji. Oddzielna produkcja produkuje około 20 modyfikacje podwozia niskoprofilowe dla sprzętu wojskowego. Wreszcie linia montażowa okresowo iść samochodów wyścigowych „Kamaz” (kod – 4911, 4925 i 4926-9, które z powodzeniem wykonywać w różnych konkursach, takich jak . Rajd-maraton „Paryż-Dakar” modyfikacja samochodu znacznie zwiększa całą flotę samochodów wysyłka.