839 Shares 9266 views

Komedia "Le Bourgeois gentilhomme" – treści, problemów, zdjęcia

Francja – przodek nie tylko mody, ale także wiele inicjatyw w dziedzinie sztuki. Powrót w 17 wieku przez syna tapicer sądu Jean-Baptiste Poquelin, lepiej znany na całym świecie pod nazwą Moliera, napisał dowcipny, błyskotliwy komedii, łącząc w jednej, dwóch tak różnych gatunków jak dramatyczny teatralne i baletowe. A teraz czwartego wieku, nie opuszczają scenę kapitału i teatrów prowincjonalnych, uczy się w szkołach, a bohaterowie prac już dawno stał się powszechnie znany osobowości.


Gatunek otwarcie

Oczywiście, mówimy o wielkiej komedii Moliera „Le Bourgeois gentilhomme”. Nowy w produkcie było wszystko: wyraźnej kpina obyczajów i zwyczajów socjety i realistycznie przedstawiona niedouczony grubiaństwo, ignorancję, chciwość i głupotę burżuazji, uporczywie stara się dzielić władzę i przywileje w kraju z zubożałej szlachty i oczywistej sympatii dla autora do zwykłego człowieka, przedstawiciele tak zwanego trzeciego osiedla. Tyle o problemach i stanowisko autora. Spektakularna inscenizacja, kolorowe stroje, numery muzyczne … 14. Louis, zagorzałym fanem muzyki, tańca, szczególnie baletowej, uwielbiałem różnorodność czarujących występów. Ale zanim Molier tak umiejętnie połączyć scenicznego działania, tańce i dramaturgów baletowe nie powiodło się. W związku z tym, „Mieszczanin szlachcicem” może być uważana za prekursora nowoczesnej muzycznych. Komedia baletowa – to unikalny gatunek wielkich dzieł Moliera.

Historia komedii

Zdarzenie, w którym komedia urodził, nie jest całkiem normalne. Kiedy w 1669 roku, Sun King Louis nazwano tak pasji do ubrań, biżuterii, elegancki wygląd i połysk, okazało się, że sułtan Imperium Osmańskie Wielki (tj Turcja) wysyła mu ambasadorów delegacji Francji gubernator postanowił pokonać go na część luksusu. Połyskujące klejnoty, obfitości złota i srebra, drogich tkanin, luksusu było zaćmienie ambasadorów oka, przyzwyczajony do Wschodu do podobnej liczebności i rozmieszczonych na całym świecie chwałę bogactwa i wspaniałości dworu francuskiego i jego władcy. Ale idea króla zawiodły: był ofiarą fałszerstwa i oszustwa. Rozwścieczony, Louis zamówił Molier napisał komedię, która byłaby wyśmiewali tureckiej mentalności, wraz z ich delegacji. Tak narodził „Mieszczanin szlachcicem”, pierwszy pomysł, że zanim król i szlachta zostało wydane w połowie października 1670 roku, a oficjalne, na paryskiej publiczności – w listopadzie 1670 roku drugim. Od tego dnia (28 listopada) na scenie głównej teatru Paryża – Palais Royal – podczas jego występów życiowych wystawiano ponad 42 razy, i to nie licząc innych produkcjach w kinach mniejszych! I po około wieku pojawiły się pierwsze profesjonalne tłumaczenie na rosyjski komedii. „Mieszczanin szlachcicem” została podjęta w Rosji „wielki sukces”, a jego triumfalny pochód trwa aż do teraz.

Treści i znaków

Prace na działce jest prosta, główną intrygę komedii nie leży w sprzeczności, lecz we znaki. Jourdain, jego wiek mięczakiem, bardzo bogaty, ale ciasna, rude, a czasami szczerze głupi, ignorant, za wszelką cenę chce przyłączyć się do arystokratycznej elegancji, wyrafinowania, galanterię i połysk. Ostatecznym celem wszystkich swoich sztuczek – Marquis Dorimena, śliwki arystokrata, przyzwyczajonych do oceniać ludzi według stopnia nasilenia ich torebki i tytuł tomu. Earl zniszczony Dorant, Trickster i oszusta, bezpiecznie prowadzi Jourdain przez nos, obiecując pomoc więź z Dorimenoy iw ogóle, przedstawić jego „przyjaciel” w górnym paryskiego światła. Z natury nie jest głupcem, panie Jourdain oślepiony blaskiem i szlachetności nacisku nie zauważyć, że stała się już „dojną krową” dla takich właśnie drani arystokratów. Zabiera im ogromne sumy pieniędzy, bez konieczności powrotu. Zatrudnia szereg nauczycieli, krawców, do nielicznych wykształconych i kwadratu go. Mylić z nią nie robi, ale złote monety skupiania głęboką rzekę. W rzeczywistości, „Mieszczanin szlachcicem”, którego podsumowaniem jest ośmieszyć i krytyka klasy panującej szlachty, i przychodzącego być zastąpione przez burżuazję, jest niezwykła parodia monarchicznego absolutyzmu reżimu, które pojawiły się we Francji pod koniec 17 wieku. Komedia wyraźnie podkreśla, że w przyszłości – nie dla Jourdain i Dorant, a dla tych uczciwych, aktywnych, przedsiębiorczych i zrównoważonych rodzajów i postaci, jak Kleont oczyszczenie córki Jourdain, z Kowel – jego sług, i wszystkich tych, którzy są przyzwyczajeni do osiągnięcia wszystko życie przez własnego umysłu i siły. W związku z tym, że książka „Le Bourgeois gentilhomme” może być stacjonarny dla rosyjskiej szlachty. Jednak blisko punktu widzenia prawa autorskiego i wykonywania komedii Moliera był wybitny rosyjski dramaturg Fonvizina „Oaf”. Obie z nich są zawarte w złotym funduszu literatury światowej.

gospodarstwo domowe obrazów

Nie trzeba dodawać, że wielu wyrażeń komedia stała aforyzmy i bohater symbolizuje chamstwa człowieka i brak wykształcenia, brak smaku i poczucia proporcji! „Jourdain z lokówki” – mówimy o tym, i to jest to!