668 Shares 8917 views

A. T. Twardowski „Wasilij Terkin”: krótki wiersz treści

Ten słynny autor został napisany w 1945 roku, Aleksander Twardowski, „Wasilij Terkin”. Podsumowanie rozmów o szczęśliwym i pogodnym żołnierza, który pojawia się w jego kompanii piechoty i ekscytujących przygód. Bazyli przypomina jak musiał wycofać się do „niemieckiej” stronie do przodu oderwania tylko dziesięć osób. Na drodze leżał one wsi dowódca. Żołnierzy udał się do swego domu, żony, fed wojskowej, położyć się spać, a rano poszli dalej, pozostawiając kawałek kraju wroga.


Rannych Vasiliya Terkina

W poemacie jest bardzo prawdziwy obraz wojny przedstawiony Twardowski. Bazylia Terkin (podsumowanie opowiada o jego niespotykaną heroizmu) często uratować przyjaciół, ale znalazł się w trudnych sytuacjach. Jeden dzień po bombardowaniu go jako komunikacji osadowych, bardzo blisko muszli rozerwania. Żołnierze na ich drodze, aby zobaczyć „pogrebushku” Niemcy zabrali go i schował się, czekając na wroga. Bazylia zabił niemieckiego oficera, ale on go rannych. Ponadto nasze zbiorniki przyszedł i zaczął bombardować „pogrebushku”. Widząc, że nie ma „swojego”, Terkina wysłany do szpitala polowego.

W jego bohater obrazu setki tysięcy żołnierzy, zjednoczeni Twardowski. Bazylia Terkin (krótki wiersz mówi o treści jego niesamowite szczęście) wciąż spada do szpitala po raz drugi. Pluton pod dowództwem porucznika „Wytworny” idzie wziąć wioskę, ale dowódca ginie i Terkin teraz rozumie, że „prowadzi swoją kolej.” pluton wieś wzięła, ale sam Basil poważnie rannych, już śmierć przyszła po niego, ale mężczyzna nie poddaje się. Ludzie z pogrzebu jego zespół odkryli i przewieziony do batalionu medycznego.

Bohaterskie wyczyny żołnierz

Wiersze Twardowski „Wasilij Terkin” były, są i będą najlepszym przykładem sztuki okresu wojennego. Podczas plutony przejściach załadowanych na pontonach, najpierw przeniósł się do prawego brzegu, ale reszta sposób odciąć ogień wroga. Levoberezhnye czeka na świcie, ale prawobrzeżnej nie wie, co zrobić. Była zima, woda jest lód. Ale Terkin popłynął na lewym brzegu, mówiąc, że pierwszy pluton, aby zapewnić przejście kiedy to zamknięto. Bazylia stale zachęcać zarówno żołnierzy i zwykłych ludzi. Grał na harmonijce, zmuszając wszystkich zatańczyć pod jego wesołych melodii, wezwał starszych w zwycięstwie, podnosząc je i daje nadzieję. Byli myśli nie tylko bohaterem, a więc pomyślałem Twardowski.

Bazylia Terkin: krótka podróż przez ojczyzny

Jeden z mężczyzn stracił woreczek. Bazylia wspomina, jak został ranny podczas capless, a pielęgniarka zapytała mu. Terkin przechowywane nakrycia głowy aż do teraz, więc żołnierz dał sakiewkę, wyjaśnił swoje działanie przez fakt, że wojna może stracić wszystko z wyjątkiem kraju. Wiosna nadeszła, ale tu chrząszcz brzęczenie maja zagłuszył odgłos bombowca. Wszyscy żołnierze usiadł na ziemi, a tylko Basil wzrasta do jego pełnej wysokości, a firing karabin, burzenie samolotów wroga, za które otrzymuje rozkaz.

W poemacie jest bardzo kolorowy i prawdziwie przedstawiono heroizm, bezinteresowność i siłę rosyjskiego żołnierza Aleksandr Twardowski. Bazylia Terkin (podsumowanie produktu opisanego szczegółowo jego charakter) to zbiorowa sposób, tak, że jest tak blisko do wielu ludzi.