324 Shares 8238 views

„Jeździec Bezgłowy”: bohaterowie, krótki opis

„Jeździec Bezgłowy”, którego bohaterami są przedmiotem niniejszego przeglądu – znanym dziełem angielskiego pisarza M. Reeda, napisany przez niego w 1865 roku. Ta praca jest jednym z najbardziej znanych w twórczości autora, zajmuje poczesne miejsce w literaturze światowej i został wprowadzony na ekranie sowiecki studio filmowe w 1973 roku.

Charakterystyka głównego bohatera

Na początku autor wprowadza czytelnika z kilkoma podmiotami w swojej historii. Narracja rozpoczyna relokację bogatego plantatora Woodley Poindexter i jego rodziny do nowego miejsca zamieszkania. Na drodze, mała partia zgubił, ale został uratowany przez odważnego mustanger, którego nazwisko było Moris Dzherald. Jest odważny, silny i przystojny młody człowiek, rodem z Irlandii. W Ameryce, był bardzo skromne stanowisko w społeczeństwie jako polujących na dzikie konie. Jednak w domu nosił baroneta. Ten człowiek właśnie zrobił wielkie wrażenie na podróżnych.

Produkt „The Headless Horseman”, głównych bohaterów, które mają żywe i niezapomniane postacie, dynamiczną fabułę, która chwyta czytelnika od pierwszych stron. Tak, na samym początku konfliktu wisi między odważnego i bratanek mustanger donica – Cassius Calhoun.

Opis villain

Ta postać jest antagonistą bohatera powieści. Od razu wziął niechęć do swojego nowego przyjaciela z zazdrości: był zakochany w swojej Kuzinu Luizu, córka założyciela i chciał się z nią ożenić, ale na pierwszy rzut oka zakochał się Maurice. Cassius był emerytowanym wojskowym o bardzo złej reputacji. Ponadto, jest tchórzliwy i arogancki, t. E. jest antytezą myśliwego, co dodatkowo zwiększa konflikt między nimi.

Luiza Poyndekster

Powieści „Jeździec bez głowy”, którego bohaterami są zarejestrowane umiejętności pisarza tego psychologa jest interesujący, ponieważ w nim elementy action-akcji przeplatają się z linią detektywistycznej. Umiłowani Maurice odegrała decydującą rolę w aferze. Ze względu na to, że był myśliwym wypadnięciem ze swoim kuzynem, który był zazdrosny o nią strasznie. Louise – dzielna i silna dziewczyna. Ona jest silnej woli charakter, jest odważny, rozsądny, ale równocześnie zazdrosny, a czasami może być porywczy. Niemniej jednak rysuje czytelnik odwaga, sprawność, elastyczność i poświęcenie.

Woodley Poindexter i jego syn

Produkt „The Headless Horseman”, głównych bohaterów, które różnią się integralność i wyrazistość postaci, w sposób wystarczająco szczegółowy i wiernie oddaje sytuację w Ameryce w połowie XIX wieku. Woodley – typowy przedstawiciel klasy upadłych plantatorów, właścicielami gruntów, co było dużo w społeczeństwie amerykańskim w przededniu wojny domowej. Ten człowiek we własnym szlachetny Zatem, pomimo różnicy ich pozycji ze statusem Maurice, raz przeniknięta szacunkiem dla niego. Zabrał go jako gość, i pozostał z nim jak równy z równym. On jest kochającym ojcem i troskliwym gospodarzem.

Jeden z najbardziej znanych brytyjskich pisarzy jest Mayne Reid. „Jeździec Bezgłowy” – to jego najsłynniejsze dzieło, które on powielana jego przygody w Ameryce. Innym charakter wspierający działa – Louise brat, Henryk. To gorący młody człowiek, który miał nieszczęście do kłótni z powodu Maurice sióstr, które jest w dużej mierze jego los, bo wcześniej ustalonych Cassius, wykorzystując kłótni, postanowił zabić myśliwego i ułożone całą winę na kuzyna. Jednak mylić go ze swoim rywalem i omyłkowo zabity Henry'ego, którego zwłoki zastraszonych mieszkańców.

Inne drobne znaki

Prawdziwy mistrz proza jest Mayne Reid. „Jeździec Bezgłowy” – dzieło, w którym umiejętnie połączono historię dramatu, detektyw i miłość. Jednym z najbardziej barwnych postaci wspierających drugiego planu – przyjaciel Maurice Zeb stoemp. Jest odważny, uczciwy i szlachetny. To właśnie on uratował od pewnej śmierci bohatera (linczu) i udowodnił, że nie jest winny zabójstwa Henryka.

Innym produktem jest bohaterka Isidor. To bardzo gorące i ognista kobieta, która jest zakochana w Maurice. Dowiedziawszy się, że ma szczęśliwe rywala, stara każdym względem kochanków kłótnię. Jednak to jest oszukiwanie w niej zakochany Diaz, Meksykańska zazdrosny, że zazdrość zabija go w produkcie końcowym, za którą natychmiast poddaje się linczu. Tak więc, aby uzyskać ogólne pojęcie o pracy Reed umożliwia ocenę jego najsłynniejszej powieści i jego krótką opowieść. „Jeździec Bezgłowy” – dzieło, które jest prawdziwym klasykiem literatury amerykańskiej.