561 Shares 8105 views

Krótka biografia: Saltykov-Szczedrin ME

Trochę w historii literatury rosyjskiej nie jest pisarzem, który tak wytrwale i zdecydowanie znienawidzony jako Saltykov-Szczedrina. Jego współcześni nazywali go „Gawędziarz” i jego dzieła – „dziwne fantazje”, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Tymczasem dzisiaj kreatywność znany satyryk i rysownik pozostaje świeże i istotne. O tym, jak trudno było sposobem pisarz na literackim Olimpie, opowiada biografię Saltykov-Szczedrina, o których podsumowanie zostaną omówione w tym artykule.


młodzież

Mihail Evgrafovich Saltykov – rosyjski pisarz, szlachcic, urodzony w 1826 roku w małej miejscowości Spas-Angle (prowincja Twer). Jego pierwszym nauczycielem był prosty twierdza, Paul, a potem zajmuje kapłana i student Akademii Teologicznej. W ciągu dziesięciu lat, chłopiec został wysłany do Moskwy, w szlachetnej instytucji, a dwa lata później – w Carskim Siole Liceum. To tu zaczyna się jego artystycznej biografii.

Saltykov-Szczedrina w Carskim Siole Liceum

Tutaj, pod wpływem twórczości młodych poetów Mikhail Evgrafovich zaczął pisać wiersze. W swoim świadectwie na koniec liceum będą rejestrowane wraz z takiego wykroczenia w szkole, takich jak palenie tytoniu i niegrzeczny, pisanie działa treść dezaprobaty. Tymczasem wiele jego wierszy już wydrukowane w czasopiśmie „Contemporary”. Jednakże, sam Michael nie widzi talentu poety, ale zainteresował się literaturą poważnie. Z tego okresu, to jest zamocowane pisarze biografia. Saltykov-Szczedrin jest znana.

popularność

Pod koniec liceum, przyszły pisarz zaciągnął się do służby wojskowej w biurze. Interesuje się literaturą francuską i zaczął pisać notatki bibliograficzne, które zostały opublikowane w „Uwagi o Ojczyźnie”. 4 lata po zakończeniu liceum, w 1848 roku napisał powieść „skomplikowaną sprawą.” Praca ta pokazuje wyraźnie postawę autora wobec pańszczyzny i niechęć do rutyny. Te rozważania o losach Rosji może pozostać niezauważone, gdyby nie zbiegła się z rewolucji francuskiej. W tym samym roku pisarz zesłany do Vyatka, gdzie będzie brać 7 lat swojego życia prowincji.

Saltykov-Szczedrina w Vyatka

Na pisarza usług w Vyatka pewien znany nie tak dużo. Służył pisarskiego oficerem w różnych agencji rządowych. Tymczasem życie prowincjonalne w tym okresie otworzył dla Saltykov poznać wszystkie ciemne strony istnienia zwykłych ludzi. Podczas swojego pobytu w Vyatka Michael Evgrafovich pisze „Provincial Essays” i jest „Krótka historia Rosji”. Tu znajdzie żonę, a w 1855 roku jest on mógł opuścić VYATKA.

Działalność literacka w ostatnich latach swego życia

W 1856 roku wysłano do prowincji Saltykov Twerze, aw 1860 roku powołany na stanowisko zastępcy gubernatora Tweru. Kontynuuje swoją literacką biografię. Saltykov-Szczedrina w tym czasie pisze dużo, opublikowane w renomowanych czasopismach. A w 1863 roku, po przejściu na emeryturę przeniósł się do Petersburga i stał się jednym z redaktorów „Współczesna”. W ostatnich latach pisania opowiadań i bajek, próbując poprzez humoru i satyry przekazać czytelnikowi ducha wolności i niezależności. W 1889 roku Michaił Sałtykow-Szczedrin, którego biografia jest ściśle spleciona z losami ludzi umierających po długiej chorobie.