172 Shares 9849 views

Gęstość asfaltowej. Skład asfalt, GOST, marka, funkcje

Jako jeden z najczęściej stosowanych materiałów do budowy dróg asfaltowych stosowanych dzisiaj, GOST, która wymaga przestrzegania gęstości i składu. Do tej pory istnieje kilka klas, odmiany i rodzaje materiału. Podstawą do klasyfikacji są nie tylko w części składowe, ale również w stosunku do ich składu frakcji masy. Asfalt podzielono na kategorie, również z tego powodu, że te elementy mogą mieć różne wzgląd frakcji piasku i żwiru, a stopień oczyszczania proszku mineralnego.

struktura

Kompozycja asfalt zakłada:

 • żwir;
 • żwir;
 • piasek;
 • bitumiczna;
 • proszku mineralnego.

W odniesieniu do gruzu, niektóre odmiany tej powłoki nie przewiduje jego stosowania. Jednakże, gruzu lub żwiru wymagane, jeżeli przeprowadzona asfaltowania terytorium uwzględniającego ciężkich nieustalonych obciążeniach i wysokich piętrach ruchu. Materiały te są w tym samym czasie służyć jako ochrona elementu karkasoobrazuyuschego.

Jako obowiązkowe surowcem proszku mineralnego, jest on zawarty w kompozycji wszystkich typów i producentów asfaltu. Udział wagowy proszku określa się, biorąc pod uwagę wymagania i zadania lepkości. Jeśli używasz proszku mineralnego w dużej ilości, materiał zyskał zdolność do tłumienia drgań konstrukcji mostu nie pokryte pęknięć.

Jak wspomniano powyżej, piasek używany w większości marek i typów asfaltu. Jego jakość zależy od stopnia oczyszczania i metody produkcji. Materiał może być wytwarzany w sposób otwartego, w którym to przypadku obejmuje konieczność dokładnego oczyszczenia. Podstawą przemysłu jest masa bitumiczna. Jest to produkt z rafinacji ropy naftowej.

Masowy bitumu w większości gatunków asfaltu nie przekracza 5%. Jednakże, jeśli to pożądane kostki obszarów o złożonej topografii, bitum może być stosowany w ilości aż do 10% i więcej. Surowiec ten podaje się gęstość i elastyczność w mieszaninie po zestaleniu. Ostateczny skład jest łatwo rozmieszczone na miejscu, ponieważ ma płynność.

Gęstość i podstawowe cechy naturalnego asfaltu

Gęstość asfalt – jest to jeden z pierwszych cech, które zainteresowane specjalistów i prywatnych deweloperów. Naturalne jego wariant jest masa o niskiej temperaturze topnienia jako czarny. Na przełomie materiału może mieć błyszczącą lub matową kolor.

Gęstość asfalt 1,1 g / cm. Temperatura topnienia może zmieniać się od 20 do 100 ° C, Jako część ciekłego w ilości od 25 do 40%, a substancją żywiczną, asfalteny, które mogą znajdować się w ilości od 60 do 75%. Co do składu pierwiastkowego procent jest w następujący sposób:

 • C – 80-85.
 • H – 10-12.
 • S – 0,1-10.
 • O – 2-3.

Gęstość asfalcie już wiesz, ale ta cecha nie jest jedynym, który zainteresowanych konsumentów. Wśród innych funkcji powinna być wykonana metodą formowania pozostałości albo frakcje ropy odparowane składniki lekkie i utleniania pod supergenu wpływ.

Charakterystyka sztuczny asfaltu

Sztuczna asfalt nazywana jest także mieszanka asfaltowa. Jest to kompaktowa konstrukcja z proszkiem mineralnym, żwiru, asfaltu i piasku. Znaleziono gorącego asfaltu, która została określona przez uszczelkę po wystawieniu na działanie temperatury 180 ° C lub więcej. W przypadku stosowania w procesie produkcyjnym bitumu o niskiej lepkości, w stos jest przeprowadzane w temperaturze w zakresie od 40 do 80 ° C Gdy ciekły bitumu, asfalt jest następnie prasuje na zimno i w temperaturze -30 ° C,

Główne marki asfaltu i GOST

Gęstość gruboziarnistego asfalt wspomniano powyżej, należy jednak zdawać sobie sprawę, że procentowa zawartość składników w kompozycji ma wpływ marki i rodzaje asfaltu. Dziś powszechnie akceptowane trzech odmian, które są wykonane zgodnie z GOST 9128-2009. można znaleźć w tych standardach, możliwość dodawania dodatków, które zwiększają hydrofobowość, mrozoodporność, wytrzymałość i elastyczność powłoki.

W ramach marki 1 asfalt zawiera:

 • przesiewanie
 • piasek;
 • żwir;
 • beton;
 • proszku mineralnego.

Przez to gęstą powłokę obejmują materiały, w których zawartość gruzu może zmieniać się w zakresie od 30 do 60%. powinno to obejmować wysokiej gęstości i wysokiej porowatości tłucznia i asfalt porowaty. Asfalt GOST które należy wziąć pod uwagę podczas wytwarzania, może być wytwarzany pod znakiem towarowym 2. W skład materiału zawiera:

 • żwir;
 • beton;
 • kruszenia przesiewowego;
 • piasek;
 • proszku mineralnego.

Ta kategoria powinna zawierać wysoce porowaty piasek, porowatych i gęstą asfaltu, w którym zawartość żwir może zmieniać się od 30 do 50%, podczas gdy mieszanina tych widełek kruszenia i piasku, może stanowić do 70% objętościowych.

Gęstość asfalcie już wiesz, ale trzeba wiedzieć więcej o tym, że istnieje marka Asphalt 3, zawiera:

 • kruszenia przesiewowego;
 • piasek mineralny;
 • proszek do bitumu.

W tym przypadku mówimy o mieszanki tłucznia i żwiru, które mogą występować w zakresie od 30 do 50%. Projekcje kruszenia i piasek zawarty w ilości od 30 do 70%.

Opis marki

asfalt Gęstość (t / m3) 1,1. Jednak to nie wszystko, co trzeba wiedzieć o właściwościach. Na przykład, gatunek asfaltu 1 może być porowata lub gęsta żwiru wysokie. Zakres zastosowania powłoki i działa jako krajobrazu budownictwa drogowego. Co do stopnia asfaltowej 2 zakres jego gęstości pozostaje w przybliżeniu takie same, ale procent żwiru i piasku zmienia się w szerokich granicach. Ten asfalt jest uważany za średnią statystyczną. Mieszaninę nakładano na budowę autostrad, planowanie przestrzenne, naprawy powłok, a także powstawanie obszarów i parkingów.

wniosek

asfalt Gęstość (t / m3) 1,1. Ale ta opcja nie jest jedynym, który powinien wiedzieć. Na przykład, warto wspomnieć również kopalnię asfaltu, które stosuje się na terytorium byłego Związku Radzieckiego, na wyspie Trinidad, Wenezueli, Francji i Kanadzie. Mieszanie składników mineralnych, włącznie z piasku i żwiru, materiał staje się silnym skorupy na powierzchni jezior oleju. Powłoka ta jest rozłożona w obszarze wylotu i płytkiej powierzchni ziemi do oleistych skały.