713 Shares 8221 views

Chuck Liddell: sport gwiazda z czasem

Być może nie będzie błędem, jeśli mówimy, że wiodąca pozycja w świecie walk mieszanych w przeszłości i są obecnie w posiadaniu amerykańskich żołnierzy. Jednym z prawdziwych tytanów ośmiokąta, człowiek przeszły krwawe „mielenia mięsa” walk, jest Chuck Liddell. Jego losy i kariera sportowa zostaną omówione w tym artykule.


narodziny

Przyszły mistrz UFC Hall of Fame urodził się w stanie California w Santa Barbara. Stało się to 17 grudnia 1969. Przyniósł swoją matkę i dziadka, który stał się pierwszym trenerem człowiek i jego siostry w boksie. Z 12 lat Chuck zaczął Coś Caen (Nawiasem mówiąc, do tej pory z tyłu głowy jest tatuaż, aby oddać hołd sztuk walki). Podczas studiów w szkole, ten młody człowiek był kapitanem obu drużyn – do walki, i futbol amerykański. Muszę powiedzieć, że był na tyle dobrze, chuligan, ponieważ dość często zaangażował się w bójki.

Studia na Uniwersytecie

Po szkole, Chuck Liddell wszedł California Polytechnic University. W szkole odbył kuszącą ofertę: musi on prowadzić zespół zapasy w zamian za stypendium. W efekcie student poszedł spotkać kierownictwo uczelni iz powodzeniem przez cztery lata był kapitanem myśliwców.

życia sportowego

Po otrzymaniu licencjata w dziedzinie ekonomii, Chuck Liddell nadal ćwiczyć sztuki walki, kickboxing decydując się na to. Jego trenerem był Jan Hekleman. Pod jego kierownictwem, ambitny amerykański stał się dwukrotny zwycięzca krajowych mistrzostwach. Chuck pro rekord – 20 zwycięstw i 2 straty. Liddell również praktykowane i brazylijskiego jiu-jitsu. Mentor w tym kierunku było Dzhon Levis. Przy okazji warto zauważyć, że obaj trenerzy następnie stał się trwały jak sekund bojownika w swoim kącie podczas walk w Octagon.

Warto zauważyć, technikę uderzenia. Profesjonalne kickboxer Chuck często rejestrowane ramię zbyt daleko podczas backswing, a nietypowe kąty stosowały. Ale to zawsze była stabilna, więc jest to sztywność i przebija wszystkie jego ciosów.

Przejście z MMA

debiut MMA dla Amerykanina okazały się bardzo udane. 15 maja 1998 roku zadebiutował w UFC, wygrywając decyzję Noe Hernandez. Ale w swojej drugiej walce Chuck pokonany z rąk Dzheremi Horna.

W grudniu 2000 roku, Liddell bije Dzheffa Monsona, a sześć miesięcy później nokautuje Były mistrz Kevin Rendelmana promocji.

kandydaci Scramble

W czerwcu 2002 roku, Chuck Liddell miał pojedynek z brazylijskiej Vitor Belfort. Zwycięzcą tej walki coraz prawo do meczu o mistrzostwo. W celi nie było prawdziwa walka. Udane momenty były każdego z myśliwców. Ale w zwycięstwie decyzji koniec udał się do Ameryki.

Próbuje wspiąć się na szczyt

Po wygraniu „zjawisko” Liddell otrzymał prawo do spotkania z ówczesnym mistrzem UFC Tito Ortisom. Jednak właściciel pasa odmówił wypowiadania się przeciwko „Ice” (pseudonim Chuck). zarządzanie promocja dowiedział się: szef organizacji zapowiedział walkę o tytuł tymczasowego, który będzie musiał przyjść razem Liddell i rendi Kutyur.

Konfrontacja tych dwóch mężczyzn można nazwać epicki. W pierwszym pięciominutowym Couture mógł pięknie tłumaczyć Liddell na ziemię. Jednak Chuck był w stanie stanąć na własnych nogach, a walka kontynuowane w szafie. Już w drugiej rundzie, Randy staje się bardziej aktywne i często dostaje ręce. Ale jego zapasy doświadczenie wykonał swoją pracę i Liddell jest ponownie na podłodze. Couture posiada najlepsze ruchy wykończeniowe, a sędzia przerywa walkę przyznając tym samym wygrywając „Naturals”.

mistrzostwo PRIDE

MMA, Liddell, w czerwcu 2003 roku miał pojedynek z Holender Alistair Overeem o prawo do wygrania tytuł japońskiej promocji. Dla amerykańskiej walce sportowca okazała się bardziej niż udany – jasnym zwycięstwem przez nokaut.

Po tym triumfie, Chuck spotkał swojego rodaka – Kvintonom Dzheksonom. Niestety, „Ice”, spotkanie okazało się śmiertelne, jak stracił przez nokaut.

Laureat pasa UFC

członek zespołu Pitfight Team Liddell w kwietniu 2005 roku, ponownie zbiegły z Couture. W tym czasie, Chuck był najlepszy, wyprzedzając wygrywając swoją długoletnią przeciwnika. W ciągu czterech miesięcy „Ice”, która odbyła swój pierwszy obrony, który zdobył swojego byłego przestępcy Dzheremi Horna. A zwycięstwo było jasne Horn odmówił kontynuowania walki w czwartej rundzie.

Tracąc tytuł

Po fuzji z UFC i Pride los znów przywodzi na klatce Liddell i Quinton Jackson. I tym razem, „Taran” był silniejszy. W tej walce, oryginalny stojak „Frozen” podsumował. Po nieudanej akcji Liddell wpadł na kontratak i znalazł się na podłodze ośmiokąta. Jackson prowadził ze strajków z powyższym, w wyniku której Chuck został znokautowany.

Życie na zewnątrz komórki

Po zakończeniu kariery w 2010 roku, Liddell został powołany wiceprezes Business Development w UFC. Ponadto pojawił się w filmach, uczestnicząc w różnych programach telewizyjnych. On również posiada sklep z pamiątkami. Chuck jest ojcem dwójki dzieci.