383 Shares 4330 views

Pas karate. Ile pasy w karate. Znaczenie kwiatów

Jest to jeden z najbardziej popularnych sztuk walki. Jego pełna nazwa – karate, co oznacza „droga pustej ręki”, gdzie pusta ręka oznaczało nieuzbrojony. Nazwa ta urodziła się w 1929 roku wymyślił mistrz Gichin Funakoshi, który jest założycielem nowoczesnego karate.


Oznaki odpowiedniego stopnia umiejętności mają pas Karate. Są też symbolem pewnego obciążenia podczas ćwiczeń, a także nagroda za życie myśliwskich.

Ile pasy w karate?

Odzwierciedlają one odpowiedni poziom umiejętności w japońskiej sztuki walki, w szczególności:

 • Kyu – stopień student ukończeniu 1 do 9;
 • Dan – Warsztaty – od 1 do 9.

Zaczynając od odpowiedniego poziomu umiejętności i są zróżnicowane w strefie koloru. Z poprawą umiejętności walki odcień ciemniejszy. Wcześniej były tylko dwa pasy w karate kolor: biały i brązowy, a teraz – sześć. Odpowiadają one studenta 10 poziomów (ku). Pierwsza źrenica otrzymuje biały pasek (poziom potencjału i czystości), a następnie, po ciężkiej treningowym, uzyskał pomarańczowo – 10 i 9 kyu (stopień stabilności). Po to niebieski – 8 i 7 kyu (zmienność poziomu), a następnie żółty – 6 i 5 kyu (zatwierdzenia poziomu), a następnie zielony – 4 i 3 kyu (poziom emocji). Brązowy – 2 i 1 kyu (poziom twórcze). Jest to najwyższy poziom dla studenta. Czarny pas w karate (1 dan) – występuje wyłącznie w mistrzów sztuk walki.

Co najnowszy odcień pas w karate?

Jest to nazwa, więc to jest szyte i otrzymał nazwę właściciela. Ze względu na fakt, że czarny pas jest przypisany tylko raz w życiu, musi być bardzo silny i na tyle gruba, więc jego produkcja odbywa się za pomocą specjalnej technologii. Podstawą czarny pas na rzecz bieli, która jest pokryte czarną tkaniną.

Materiał, z którego wykonane obi (pasa) często potarciu i rozdarcia w wyniku intensywnych treningów. Kiedy nosić czarny pas w ogóle, zgodnie z zasadami karate uważa się, że jego posiadacz osiągnął najwyższy możliwy poziom umiejętności.

Karate Kyokushin

Tłumaczenie z języka japońskiego jest traktowany jako „społeczeństwo wyższej prawdy.” Kyokushin – styl Karate że Masutatsu Oyama został założony w 1950 roku jest uważany za dość trudne i trudne odmianę uznaje japońska sztuka walki.

Styl ten powstał jako przeciwwaga dla wielu szkół bezdotykowych i najbardziej podstawową zasadą pod uwagę sztuk walki – karate bez kontaktu. On pokazał światu prawdziwą siłę japońskiej sztuki walki, a tym samym zyskał popularność wśród ludzi w wielu krajach, a później popełnił podstawę dla innych stylach karate kontakt.

Kyokushin Karate jako sport

Jest to niezwykle spektakularny. Napady (kumite) występują z pełnym kontakcie i bez specjalnego sprzętu ochronnego (rękawiczki, czapki, projektor). Jedyną zasadą jest zakaz ciosów w głowę.

W pełnym kontakcie mecz może być często postrzegane potężnych ciosów i kopnięć wysokie. To nie pozostawia obojętnym dużą liczbę widzów.

sukienka

Podobnie jak w przypadku wielu innych rodzajów sztuk walki, karate Kyokushin ma swój „nałóg”. Kształt garderoby w tym stylu stoi psów lub keikogi, który jest często błędnie nazywany „kimono”. Psy składa się z dowolnie dopasowanych spodni, kurtek i pasów. Wszystkie przedmioty są białe tylko, oczywiście, z wyjątkiem pasa, który ma odpowiedni kolor, który zależy w pewnym stopniu od umiejętności wojownika.

Psy dla tego stylu karate nieco inny od tradycyjnego, ponieważ ma skrócić tuleję (do lub nieznacznie poniżej łokcia). To cięcie nazywa styl Oyama, który jest swoistym nie tylko Kyokushin karate. Pasy i akcje mają paski, odpowiadające danej szkole i federacji. Jednak najczęściej jest to kaligrafii napis „Kyokushin”, znajduje się na klatce piersiowej po lewej stronie.

Znaczenie pasów w karate

Biały, pomarańczowy, niebieski i żółty są podane dla początkujących. Lista otwiera się biały, który symbolizuje potencjał nowego studenta w odniesieniu do wyższego stopnia umiejętności. Wszystko duchowa moc, która leży w obrębie studenta wychodzi po ciężkim treningu.

Pomarańczowy pas wyrazić jakościowe i ilościowe przeszkód składowych. Ten kolor – Mooladhara – pochodzi od centrum rdzenia (ogonowa) bojownika. Jest to związane z ziemią, ponieważ jest największym elementem spośród wszystkich innych. Uczeń praktykowane w zdolności do skupienia w stabilności odpowiednie stojaki.

Niebieski pas w karate – kolor wody. Symbolizuje element wody, znajdującą się w środkowej części rdzenia kręgowego (krzyżowej). Szkolenie na kolor pasów karate rozwijać zdolności uczniów do głównej – elastycznie reagować i dostosowywać.

Żółty pas – Manipura – czakry znajdują się w trzecim centrum rdzenia, którego elementem jest ogień. Ośrodek ten jest połączony z polaryzacji jednego punktu, który znajduje się w jamie brzusznej (facility oszczędny magazynowania energii i wyważenia fizyczny). Ten pas kolor wymaga poważnego rozważenia jako student sprawności fizycznej, koordynacji i równowagi dynamicznej i psychologicznych aspektów szkolenia (percepcja, świadomość, zatwierdzenie).

Zielony pas Karate jako kombinację kolorów, otrzymanego przez zmieszanie żółtej (pożaru) i niebieskiego (woda). Poziom umiejętności odpowiadające pasie zieleni, działa jako swego rodzaju punktu odniesienia na drodze do bardziej poważnego stopnia umiejętności. Ten Anahata – czakry, który znajduje się bezpośrednio obok serca, a jego elementem jest powietrze.

Uczeń na tym poziomie będzie poznać prawdziwy sens miłości do innych, to znaczy, że nie powinniśmy być obojętni na los innych.

Brown Belt – ważny poziom, więc podejście do szkolenia student musi być bardzo poważny, odpowiedzialny i dojrzały. Uczeń, który stara się opanować ten poziom umiejętności, aby istotnie różnić siłę fizyczną połączoną z niewzruszoną spokoju, która jest wykazywana w trakcie ćwiczeń technicznych.

W ramach przygotowania do poziomu pasa głównego (czarny), uczeń brązową taśmy stopniowo zakłada liczbę odpowiedzialności w dojo. On nakazuje klasę, kierując się zarówno w osobistym doświadczeniu i tradycyjnego szkolenia. Student potrafi jasno i prawidłowo do głosu różnych koncepcjach psychologicznych i fizycznych, a także wyjaśnić istotę duchowego potencjału karate-do w ramach dojo.

Czarny pas w karate – rodzaj najważniejszy krok w życiu karateka. Praktyczny poziom wyposażenia Master (pierwszy Dan) jest sprzężona z dobrej konfiguracji, a znalezienie odpowiedniego sprzętu młodszego pomoc w poprawie czarnych pasów.

Zatem, wyżej wymienione paski Karate kolejności, to znaczy, w zależności od stopnia umiejętności japońskiego techniki walki. Jak stało się jasne, że to dotyczy i duchowa istota człowieka, który bierze udział w procesie rozwijania samodyscypliny zawodnikiem.

styl karate shotokan

Jest uważany za największy w japońskiej sztuce walki. Pojawienie się tego stylu sięga lat 30-tych ubiegłego wieku. Jego twórcami są najbliżsi uczniowie i synowie, Funakoshi Gichin (karate mistrz, który wprowadził Japończycy z Okinawy sztuki walki): Yoshitaka Funakoshi, Shigeru Egami, Isao Obata, Masatoshi Nakayama, Hironisi Genshin i Hiroshi Noguchi.

W sercu stylu Shotokan karate leży maszynowego Shuri-Te, który charakteryzuje się wyrafinowanym technik walki głównie z bliskiej odległości, a także wpływu na niższym poziomie w dół. Funakoshi studiował ją od takich mistrzów jak Itosu i Asato, a później, wraz ze swoimi studentami, dodano nowe elementy techniki: rzuty na górnym poziomie, utrzymując walkę na średni dystans, rozwój systemu sportowych meczu.

Tak więc, ten styl obejmuje obecnie starych i tradycyjnych technik Okinawy i innowacji, metody i techniki sportów walki była sekcja karate.

Cechy stylu Shotokan

Po pierwsze, zawiera on rygorystyczne wymagania dotyczące sprawności fizycznej, poziomu wiedzy w zakresie technologii i poświęcenia.

Po drugie, każde działanie powinno wiązać się z następujących elementów:

 • prawidłowe oddychanie (cyrkulacja ki aktywacja);
 • terminowe działania;
 • sterowanie ruchem kończyn udarowe (jasne realizacji odbioru);
 • rozwijanie maksymalnej możliwej prędkości i mocy na minimalny okres czasu.

Po trzecie, trzeba zbadać ponad 20 zestawów metod technicznych, które są przeznaczone do zwalczania walkę z dwoma lub większą liczbą przeciwników.

Wyjątkowe wagę przywiązuje się do takich miejsc jak:

Preparat 1. Dysk równowagi i ogólną stabilność przez długi głęboko górnictwo dolnych stojakach.

2. Rotacyjna „snap” biodra ruchu w poziomie w jednym z dwóch kierunków: wzdłuż wektora lub kołek w kierunku przeciwnym (wytwarzanie znacznej siły przed niszczącym wpływem i bloków).

3. Natychmiastowe na wszystkich głównych grup mięśni jest w końcowej fazie szoku: przy szybko poruszających się dodatnią lub ujemną przyspieszenia w chwili zatrzymania.

Pasy, które są typowe dla tego stylu

Do tej pory, w przeciwieństwie do innych stylów, tradycyjny pas Okinawy zachować istniejące uziarnienia względne stopnie karate shotokan w umiejętnościach. Pasy są takie odcienie jak:

 • Biały – kolor niewinności;
 • Żółty – cień słońce, światło, bogactwo;
 • Zielony – kolor wzrostu, trawy i lasu;
 • brązowy – ziemia cień wsparcie.
 • Black – zbiór wszystkich kolorach.

Jak widać na liście, paski kolorów w karate w stylu różnią się nieco od ukończenia Kyokushin.

Technika wiążąc pas w Kyokushin

 • Po pierwsze, trzeba wziąć go na obu końcach z tyłu.
 • Po drugie, ciągnąc za jej pasa, trzeba naciągnąć go przez całą drogę do przodu (powinny być one równie rozbudowany w długości).
 • Po trzecie, jest to konieczne, aby połączyć oba końce połączone ze sobą płasko na jego węzeł żołądka (pozostała długość końców być równa 15-20 cm).

Tak, jak stało się jasne, aby opanować technikę związania pas karate jest dość prosta.

Tak więc, w Shotokan i kiokushinkaj Karate pasa zróżnicowana w zależności od stopnia umiejętności myśliwski. Ostatecznym celem karateka – na pewno jest osiągnięcie najwyższego poziomu opanowania, że jest coraz czarny pas, który, po treningu sumienny większego zużycia i pocierać do białego.

Jest to znany fakt, że pas karate dla wielu treningów nie wymazać, mogą być tylko suche. Jest to swego rodzaju tradycją, kiedy, na przykład, biały kolor posypane czerwone plamy po setkach ataki, które wskazuje, że myśliwiec pilnie do następnego poziomu umiejętności japońskiej sztuki walki. Ale keikogi (dres), z drugiej strony, zawsze powinien być schludny i czysty.

Filozoficznego aspekt wartości kolorów pas

Ten historyczny stopniowanie spowodowane hierarchia szkołach uważany japońską sztukę walki, która powstała na bazie istniejącej struktury klanów samurajów. Obie były bardzo indywidualne genealogiczne „książki”, który odtwarza wszystkie przełożeni oddział – Sogunov i ich dworzan, a także nauczycieli i odpowiednich studentów. Pozwoliło to na dokładne ustalenie za pomocą odpowiednich pasków godła myśliwiec należącej do określonej szkoły lub rodu.

pas kolor pojawił się znakiem rozpoznawczym przybliżoną stopień w hierarchii do obecnego szefa klanu. W rzeczywistości, system jest początkowo oceniać nie techniczny fighters elementów rzemiosła, a jego bliskość do tak zwanego duchowego centrum każdej ze szkół – do Iemochi. Następnie, został przekształcony nowoczesnego systemu oceny stopnia umiejętności, zgodnie z którym po przejściu zarówno teoretyczne i fizyczne i techniczne studentów egzamin przypisanych do odpowiedniego pasa, a stopień (podana i kyu).

Jak wspomniano wcześniej, obi (pas) nie są usuwane, ponieważ był to symbol bardzo ciężkiej pracy, która umieścić ucznia w codziennym treningu. Po pewnym czasie, zgodnie z japońskich wierzeń, biały pas z powodu potu stała się żółta. Następnie z urazami otrzyma pomarańczowy odcień. Następnie, po kilku miesiącach spędzonych w ciężkim treningu w przyrodzie, Obi, ponieważ rosła trawa zielona. Nawet po kilku stref czasowych rzuca i blaknięcie, biorąc jasnoszary, który jest zbliżony do niebieskiego koloru. Stopniowo ton zaciemnione, obracając szaroniebieski lub kolor fioletowy. Po kilku latach okazało obi brązowy.

Ponadto, jeżeli karateka zdecydował się kontynuować swój trening, czasy są ciemne i staje się czarny cień. Właściciel takiej strefy – człowiek, który uczył się pilnie przez wiele lat karate. W przypadku, gdy karateka poświęcił całe swoje życie badaniu japońskiej sztuki walki, jego obi stopniowo ciemnieje, a następnie nosi i zanika, że zaczyna się białe.

Zatem filozofia karate dotyczące procesu uczenia się jest to, że nawet po osiągnięciu najwyższego poziomu umiejętności uczenia się tej sztuki walki nie zatrzyma się, ponieważ ta ścieżka ma kształt spiralny, symbolizująca nieskończoność.