694 Shares 6714 views

Tony Tucker: Bokser ścieżka

Toni Taker – zawodowy bokser, urodził się 27 grudnia 1958 roku w Grand Rapids, Michigan. Kategoria wagowa, w której grał Tony – wysoka (ponad 90 kg). strony pracy – prawo, wysokość 167-169 cm, pseudonim – TNT.


W czasie 2017 Tucker odwrócił 59 lat.

amator kariera

Toni Taker zaczął amatorską karierę w 1979 roku, w tym samym roku zdobył mistrzostwo USA w kategorii wagowej do góry do 81 kg. Ponadto, wygrywając European Champion Albert Nikolyan Tucker został ogłoszony zwycięzcą Pan American Games i Pucharu Świata, podczas przyjmowania dwa złote medale.

Na Igrzyskach Olimpijskich, które odbyły się w 1980 roku w Moskwie, bokser nie pojawiają się z powodu panujących trudnych stosunków między krajami.

Podczas swojej kariery amatorskiej roku Tucker miał 121 walka z których udało się wygrać 115, tylko 6 walk nie zakończyła się porażką.

Przebieg pracy zawodowej

Jego pierwsza walka w boksie zawodowym Toni Taker odbyła 01 listopada 1980, to była walka z Chuckiem Gadnera, wszystko skończyło się przez nokaut w trzeciej rundzie na korzyść Tuckera.

Po tym debiucie bokser wielokrotnie zmieniane trenerów i menedżerów, w rezultacie oba stanowiska zajmowane przez ojca Boba. Większość walk 80. Tony były w trybie off-TV.

Potem nastąpiła seria zwycięstw przeciwko bojownikom, takich jak Eddie Lopez, Dzhimi Yang, Dzheyms szeroki.

Więc Toni Taker został wyróżniony tytułem strzał przeciw James Douglas o tytuł IBF. Pod koniec dziesiątej rundzie walki, Tony był w stanie wycisnąć swojego przeciwnika na liny i zaczął boksować, sędzia przerwał walkę, zwycięstwo udzielonego bokser o pseudonimie TNT.

Walka o absolutnej mistrzostwach świata w wadze ciężkiej odbył się w sierpniu 1987 roku, rywal Tony był wybitny i utytułowany Mayk Tayson. Istnieje wersja, że w walce o Tucker wpływu przeszłości urazów prawej dłoni, która zaczęła się niepokoić go w trzeciej rundzie, ale w walce Tyson doznał kontuzji ramienia i został zmuszony do pracy na polu jak dzhambist lewą ręką. Pod koniec walki sędziowie jednogłośnie dał zwycięstwo Tysona.

Po klęsce Tucker przełożone wszystkich swoich imprez bokserskich, nigdy nie działał przed 1991 r.

Kiedy wrócił, Tony miał walkę z Waszyngtonu i dostał Leonel California mistrzostwo dwukrotnie miał walk przeciwko Orlin Norris, jeden z nich zdobył pas NABF, stracił drugą walkę.

mecz Championship przeciwko Lennoksa Lyuisa, w maju 1993, Toni Taker zaczął dobrze, ale po kilku wnoś, który w karierze boksera nie była wcześniej sędziowie jednogłośnie dał zwycięstwo Lewisa.

Spadek w karierze

Zaczęła spadać w swojej karierze po ciężkiej porażce Lewis, Tony nie był tak wytrzymały i zwinny. Jego waga osiągnęła 110 kg.

Walcz z Brus Seldomom zakończyła się niepowodzeniem, Tony otrzymał liczne cięcia i boli oczy.

Jego ostatnie mistrzostwa walka o tytuł WBO przeciwko Herbie Hyde Tucker stracił w drugiej rundzie, w tak krótkim okresie trzech padł na ring.

Finałowy mecz o swojej profesjonalnej karierze boksera przetrzymywany wbrew Dzhona Ruisa, która zakończyła się klęską Tuckera.

Wstępnie planowane zwalczanie Billi Rayta nie odbyć z powodu podejrzenia lekarzy o Tonym.

07 maja 1998 Toni Taker wycofał się z zawodowego sportu.

Tucker ustanowił rekord, który wpisuje się w Księdze Rekordów Guinnessa – bardzo krótki czas w randze mistrz w boksie, 64 dni.