503 Shares 3381 views

Jaki jest interpolacja aparatu w telefonie i do czego służy?

Rynek telefonii komórkowej jest wypełniona modeli aparatów z ogromnych rozdzielczościach. Istnieją nawet stosunkowo niedrogich smartfonów z czujnikami 16-20 rozdzielczości megapikselowej. Nieświadomy nabywca gonić „cool” kamera i daje pierwszeństwo do telefonu, który ma wyższą rozdzielczość aparatu. Nie zdaje sobie sprawy, że upadek dla marketingowców i sprzedawców.


Jakie jest rozwiązanie?

Rozdzielczość kamery – jest parametrem, który określa ostateczną rozdzielczość obrazu. Definiuje ona tylko jak obraz wynikowy będzie duża, to znaczy, jego szerokość i wysokość w pikselach. Ważne: Jakość obrazu nie ulega zmianie. Zdjęcie może być złej jakości, ale wielki dla zgody.

Rozdzielczość nie ma wpływu na jakość. Nie można było nie wspomnieć o tym w kontekście interpolacji aparatu smartphone. Teraz można przejść bezpośrednio do punktu.

Jaki jest interpolacja aparat w telefonie?

Kamery interpolacji – sztuczny wzrost rozdzielczość obrazu. To jest obraz, a nie wielkość matrycy. Jest to specjalne oprogramowanie, dzięki czemu obraz o rozdzielczości 8 megapikseli z interpolacją do 13 megapikseli lub więcej (lub mniej).

Jeśli zwracamy się analogią, interpolacja aparatu jest jak szkło powiększające lub lornetki. Urządzenia te zwiększają obraz, ale nie sprawiają, że bardziej jakościowy lub szczegółowe. Więc jeśli w charakterystyce telefon zawiera interpolacji, rzeczywista rozdzielczość kamery może być niższa niż wnioskowana. To nie jest ani złe, ani dobre, to po prostu jest.

Co to robi?

Interpolacja wynalazł dla większego rozmiaru obrazu jest nie więcej niż to. Teraz jest to trik producentów i sprzedawców, którzy próbują sprzedać produkt. Są duże cyfry oznaczają plakat reklamowy telefon rozdzielczość kamery i umieścili go jako zaletę czy coś dobrego. Nie tylko sama rozdzielczość nie wpływa na jakość zdjęć, więc to może jeszcze być interpolowane.

Zaledwie 3-4 lata temu, wielu producentów goni liczbę megapikseli, a pod wieloma względami starał się dopchać je do swoich czujników smartfony największej możliwej liczby. Tak więc okazało się, smartfonów aparat o rozdzielczości 5, 8, 12, 15, 21 Mn. Biorą zdjęć jednocześnie chcieliby najtańsze mydelniczki, ale kupujący widząc naklejka „Camera 18 megapikseli” natychmiast chciał kupić telefon. Wraz z pojawieniem się smartfony sprzedaży takiej interpolacji stało się łatwiejsze ze względu na możliwość sztucznie dodać megapikseli aparatu. Oczywiście, z biegiem czasu, jakość zdjęcia zaczynają rosnąć, ale na pewno nie ze względu na rozmiar lub interpolację, a ze względu na naturalny postęp w rozwoju czujników i oprogramowania.

Strona techniczna

Jaki jest interpolacja aparatu w telefonie jest technicznie, ponieważ cały tekst powyżej opisano podstawowe pojęcia?

Za pomocą specjalnego oprogramowania w obrazie „wyciągnąć” nowych pikseli. Na przykład, na powiększenie 2 razy po każdym rzędzie pikseli obrazów nowy rząd został dodany. Każdy piksel w tej nowej linii jest wypełniona kolorem. Kolor wypełnienia jest obliczana za pomocą specjalnego algorytmu. Pierwszy sposób – do wypełnienia nowej linii kolorystycznej, które kolejnych pikseli. Wynik tego przetwarzania będzie straszne, ale taka metoda wymaga minimum operacji obliczeniowych.

Najczęściej stosowane inne metody. Oznacza to, że nowe rzędy pikseli są dodawane do oryginalnego obrazu. Każdy piksel jest wypełniona kolorem, który z kolei jest obliczana jako średnia z sąsiednich pikseli. Ta metoda daje najlepsze rezultaty, ale wymaga więcej operacji obliczeniowych.

Na szczęście dzisiejsze procesory mobilne są szybkie, aw praktyce użytkownik nie zauważy program edytuje obraz, starając się sztucznie zwiększyć jej rozmiar.

Istnieje wiele zaawansowanych technik i algorytmów interpolacji, które są ciągle ulepszane: ulepszony interfejs pomiędzy kolorami, linie stają się bardziej precyzyjne i jasne. Nieważne, jak skonstruowane te algorytmy. Sama idea interpolacji kamery banalne i trudno chwycić w najbliższej przyszłości. Z pomocą interpolacji jest niemożliwe, aby obraz bardziej szczegółowy, dodając nowe elementy lub poprawić je w ten czy inny sposób. Tylko w filmach trochę rozmyty obraz po zastosowaniu pary filtra staje się jasne. W praktyce, to nie może być.

Czy trzeba interpolacji?

Wielu użytkowników w swojej ignorancji zadawać pytania na różnych forach, jak interpolacji aparat, myśląc, że to poprawi jakość obrazu. W rzeczywistości, interpolacja nie tylko nie poprawić jakość obrazu, ale może jeszcze pogorszyć sytuację, ponieważ zdjęcia zostaną dodane do nowych pikseli, a ze względu na nie zawsze dokładne obliczenia kwiatów wypełnić obraz może być nedetalizirovannye obszary ziarnistość. W rezultacie, jakość spada.

Tak że interpolacja na telefon – to chwyt marketingowy, który nie jest całkowicie niezbędne. To może nie tylko zwiększyć rozdzielczość zdjęcia, ale także koszt smartphone. Nie daj się nabrać na sztuczki sprzedawców i producentów.