160 Shares 9471 views

IPhone 5 jest różny od 5s? Główne różnice i cechy

Smartphone twórcy często zwolnić kilka wersji tego samego modelu telefonu. Czasami różnice polegają na zmianie ilości pamięci lub procesora, a druga zmiana „wypychania”. Szczególnie podobał mi się pomysł na firmę firmy Apple. Każda jednostka ma teraz wydał brata bliźniaka z kilkoma różnicami.

Opcje iPhone 5S i 5c

Pudełko zawiera zarówno urządzenie kupujący wykryje ten sam obraz. Pod względem konfiguracji nie różni się zbytnio od iPhone 5 5s. Dostawa obejmuje zestaw słuchawkowy zastrzeżonych, kabel USB, instrukcja, ładowarka, uchwyt i naklejek.

Różnica między zainstalowanej na komputerze jeszcze obecne. Pomimo tego samego źródła i absolutnie identycznych pudełkach w Instruction Set 5s i klipu zapakowany w kopercie.

projekt

Nawet gołym okiem jest dość łatwe do ustalenia różnicy między iPhone 5 5s od zewnątrz. Zmiany były przycisk Start, grubość urządzenia i materiał obudowy. Ta ostatnia cecha jest szczególnie widoczne.

Model 5s odwróciła nieco cieńsze niż jego odpowiednik. To wpłynęło na materiał, z którego wykonany smartphone. Zwykła wersja piąta jest wykonana z tworzywa sztucznego, a ulepszone 5s jest wykonana z anodowanego aluminium. Dlatego grubość S wersja 7.6 mm zamiast 8,97 mm, jak w mniej zaawansowanych analogowy.

Zadaj pytanie na temat tego, czy różnych wymiarach 5 i iPhone 5S, użytkownik jest zadowolony z ich tożsamości. Obie jednostki są wykonane z anodowanego aluminium. Waga modelu 5s i 5 znajduje się zaledwie 112 gramów, a masą piąty – 132, różnica wynosi aż 20 gramów, co jest dość zauważalnie podczas pracy z urządzeniem.

Zmiany zostały dokonane i urządzenia kolory. Urządzenie metalu z prefiksem S wytwarzane w srebro, ciemnoszary, a nawet złotej tonu. Więcej wersja budżet «c» otrzymała nawet więcej kolorów. Teraz na półkach można oglądać niebieski, biały, zielony i żółty iPhone. Piąty iPhone, bez prefiksów, przychodzi tylko w wersji białej i czarnej.

ochrona

Elementy zewnętrzne nie zmieniły swoje położenie. Jedyną zmianą przyszedł z przycisku Home. Do 5s ona odgrywa rolę zamka biometrycznego. To znacznie zwiększyło ochronę zaawansowanej wersji urządzenia z dostępu stron trzecich.

Bezpieczeństwo – dokładnie to, co różne iPhone 5, 5c i 5s. Odcisk palca występuje tylko w drogie modelu S.

kamera

Matryca nie uległa zmianie i wynosi 8 megapikseli. Jednak jakość obrazów – jedną z cech niż iPhone 5 jest różny od 5s. Zaawansowana wersja devaysa membranę 2.2. To znacznie zwiększa czułość aparatu na światło aż o 33 procent.

Dodatkowe funkcje również uległy zmianie. Do 5s telefonów znacznie poprawić rozpoznawanie twarzy, jest obecnie w stanie śledzić smartfon Aż 10 osób. Dodano kilka filtrów, ustawić autofokus. Ponadto, możliwość koordynowania zapis, który nie był w pierwszym wydaniu.

nagrania wideo – jeszcze jedna cecha niż iPhone 5 jest różny od 5s. Ulepszony Urządzenie prekursora usuwa rolki z rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli. Jednakże nowość stabilizator optyczny dodano, co znacznie poprawia jakość obrazu.

Frontalka każde z urządzeń otrzymała 1,2 matrycy megapikselowych. Przednia kamera jest idealna do autoportretów. Frontalka również w stanie nagrywać wideo w rozdzielczości 720 pikseli.

pokaz

Cechy wyświetlacza nie znaleźć niczego innego od iPhone 5 5s. Zarówno praca z ekranem Retina devaysa, sprawdzona w poprzednich modelach. urządzenia wyświetlające jest 4 cale o rozdzielczości 1136 x samym 640 pikseli. Jak w 5 iPhone i 5S realizowanego w IPS matrycy.

Wyświetlacz w każdym z modeli okazały się bardzo dobre. Użytkownik nie twarzą bladą ekran słoneczny lub zniekształcony obraz. Producent jest po prostu nic się zmieniło w dobrze zbilansowanej wyświetlaczu.

edytor

Co najważniejsze, co różni się od iPhone 5 5s jest w sprzęcie. Wcześniej spółka wykorzystała silne A6. Kryształ został wykorzystany nie tylko w budżecie-5C, ale również w zwykły 5. 5s modelu uległa dramatycznej zmianie. producent smartphone wyposażyła nowe A7.

Zmiana procesora dwukrotnie zrobił 5s wydajność swoich poprzedników. Najciekawsze jest to, że zmiany nie zwiększają zużycie energii. Ponadto, zostało ustalone, i koprocesora, który jest odpowiedzialny za funkcje małych i odciąża główne.

Jako 5 i 5s dostał w swoje ręce dwóch rdzeni. Występ każdego z nich wynosi 1,3 GHz. Ale wymiana procesora przyniósł 5s w silnej ołowiu pod względem wydajności.

system

Wszystkie modele działają w ramach piątego iOS 7. Jednakże kierunek właściciela standardowym 5, być może trzeba będzie zaktualizować platformy. znaczące zmiany zaszły w systemie. Przetwarzane urządzenie zatrudnienia usunięte niepotrzebne aplikacje. Dodając OpenGL ES 3.0 efekty wizualne znacznie się poprawiła.

Aktualizacja dotyczy również interfejs. Zmieniono rysunek przycisków, a powłoka staje się bardziej intensywny i przyjemny. Dodano i automatyczne wykonywanie drobnych zadań, co ułatwia pracę z urządzeniem.

dźwięk

Odtwarzanie dźwięku w obu modelach jest identyczna. Telefony dostał trzy mikrofony każdy. Głośnik elementarne i podstawowe głośno i jakość.

autonomia

Każdy model posiada wbudowaną baterię, ale pojemność jest znacznie inna. 5S akumulator jest zainstalowany w 1570 mAh, a jego poprzednik – do 1440 mAh. Czas pracy różni się znacząco, a nie za pomocą standardowego urządzenia.

Chociaż zaawansowaną wersją baterii trochę wysiłku, ale znacznie lepsze właściwości. Nieoczekiwanie, z wydajnym procesorem w jednostce gotowości 5S rozciągnięcia 250 godzin i ayfon 5 – tylko 225 godzin.

W 5s również znacznie przekracza zwykle pięć. Ulepszone urządzenie w trybie rozmowy „będzie żył” 10 godzin. Smartphone z wyposażeniem standardowym posiada tylko 8 godzin.

pamięć

Niektóre cechy nie uległy zmianie i są standardowe. Piąty iPhone produkowany w rodzimej pamięci 16,32, 64 gigabajtów. Jedynym wyjątkiem był 5c, które mogą być 16 i 64 GB.

cena

Koszt takich podobnych telefonów są bardzo różne. Kup piąty model może być dla 18-20 tysięcy rubli. Jednak dla kupującego zapłaci S prefiks. 5s koszt to aż 30 tysięcy rubli.

Oczywiście, wyższość znacznie, ale producent jest zdecydowanie zawyżone koszty. Nabywca będzie musiał się spieszyć, nie tylko pomiędzy urządzeniami o różnej pojemności pamięci, ale również wybrać serię urządzenia.

wynik

Nie jest zbyt trudne, aby dowiedzieć się, co różni się od iPhone 5 5s. Fotoharakteristiki, wypełnienie drobnych zmian i uzupełnień na pewno przyciągnąć uwagę. Oczywiście, 5s dokonana na podstawie standardowej pięciu, ale ma coś zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonego użytkownika.