681 Shares 9334 views

IPhone "neverlok" – co to takiego? Dlaczego tak ważne jest, aby sprawdzić stan telefonu przed zakupem?

Być może słyszeliście, że przy zakupie telefonu należy wybrać iPhone „neverlok”. Co to jest? Zbadajmy wartość wyrażenia.

Dlaczego tak ważne jest, aby zwrócić uwagę na stan maszyny przed zakupem? Dlaczego neverlock modele są droższe niż te, które „zablokować”? Uzyskaj odpowiedzi na te i inne pytania, które pozwoli Ci zaoszczędzić na bóle głowy i kolejnych dodatkowych kosztów.

Co to jest „neverlok”?

Co robi „neverlok” w iPhone? W dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego nigdy zablokować – «nigdy zablokowany„. Te słowa wskazują użytkownikowi, że telefon nie będzie działać z każdą operatorów ograniczeń. Po zakupie będziesz mógł włożyć swoją kartę do urządzenia i łatwy w użyciu, bez żadnych dodatkowych ustawień lub urządzeń.

Co wydaje się oczywisty stan rzeczy, niekoniecznie dla Stanów Zjednoczonych i niektórych krajach europejskich dla nas. Tam często są kupowane urządzenie jest dołączone tylko do jednego konkretnego operatora. I użyć innej karty (co jest szczególnie ważne dla właścicieli telefonów w Rosji, na Ukrainie), należy przeprowadzić z urządzeniem dalszych manipulacji.

Więc jeśli chcesz uniknąć komplikacji, kupić iPhone wyłącznie „neverlok”. Tyle jeśli chodzi o interpretację tego terminu. Ale dlaczego blokowania komórkowych za granicą i jak zdobyć wokół tego ograniczenia w sprzedaży w naszym kraju?

Dlaczego zwolnić „zablokowanych” telefony?

Być może słyszeliście, że w Stanach Zjednoczonych, aby kupić iPhone może być dużo tańsze niż w naszym kraju. Ale wszelkie zaległe rabaty ma swoją cenę. W tym przypadku nie mówimy o zwykłej iPhone „neverlok” (są one sprzedawane na półkach naszych sklepów z kilkoma wyjątkami).

Do sieci za granicą zawierania umów z operatorami telefonii komórkowej. Oni sprzedają telefony w znacznie obniżonej cenie. Ale takie urządzenia są już podłączone do tego samego operatora na warunkach umowy (zwykle jest to kwestia kilku lat). Ponieważ użytkownik musi zapłacić ustaloną opłatę miesięczną, kupuje jej telefon jakby na kredyt. W czasie tak długo, jak śluzy, korzyści operatora w formie regularnych płatności. Obejmują one kwoty dyskonta, a nawet pozwalają uzyskać plus. Użytkownik nie może złamać warunki umowy, te telefony „może być zablokowana.”

Więc jeśli twój ulubiony iPhone 4 „neverlok” oznacza, że nigdy blokowane przez danego operatora sieci komórkowej. Inni użytkownicy nie mają tyle szczęścia. Jeśli są one zakupione po obniżonej cenie (a czasami zniżkę do 1/3 całkowitej cenie), włóż kartę i zwykle operatorowi korzystania z telefonu po prostu nie zadziała. Aby odblokować telefon, trzeba ponieść w centrum serwisowym. Ale czasami nawet tam nie będzie w stanie pomóc.

Jak mogę odblokować iPhone?

Więc co z tymi, którzy nie są wybierane iPhone „neverlok” (to, co już widzieliśmy)? Następnie telefon może być wysłany do złomu lub korzystać z karty operatora nas w naszym kraju? Oczywiście, istnieją sposoby na ominięcie blokady. Ale to nie zawsze jest możliwe. Jednak Apple – firma o światowej renomie, a ona była uprzejma wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Starają się ominąć blokady iPhone, można użyć następujących metod:

  • Zastosowanie dodatkowego urządzenia (Turbo SIM), który jest wstawiony w szczelinę dla karty SIM. Przy takiej manipulacji jest sfałszowaniem. Jednostka „myśli”, że używasz poprawnych usług operatora. Aby to zrobić, czy karta będzie musiał zostać przycięte. I to musi być zrobione bardzo starannie, w przeciwnym razie może dojść do zacięcia taca. Następnie konieczne jest, aby wydawać pieniądze nie tylko na urządzenia, ale także naprawić gniazdo.
  • Czasami pomaga odblokować interwencji oprogramowania. Stosuje się jedynie sposób zarządzania starsze wersje oprogramowania. Niechlujstwa działania z modyfikacją oprogramowania prowadzić do poważnych problemów z telefonem.
  • Najpewniejszą drogą – na zamówienie w celu odblokowania operatora, który ma podpisaną umowę na telefon. Proces ten jest nie tylko skomplikowane, ale też kosztują ładny grosz.

Jak sprawdzić stan iPhone?

Jak sprawdzić iPhone: „neverlok” lub „odblokować”? Dzięki czemu jest koniecznością, jeśli nie chcesz, aby dostać się do rokowań dodatkową komplikację.

  1. Sprawdzić gniazdo na kartę SIM. To powinno być żadnych nieautoryzowanych urządzeń. Jeśli widzisz, że coś jest podobna do karty, urządzenie przed wami „odblokować” (który jest odblokowany za pomocą specjalnego urządzenia tutaj).
  2. Dlaczego nie kupić odblokować telefon? Bo trzeba ponownie odblokować postępowanie po każdym restarcie. Dodatkowo, aktualizacja firmware będzie dla was pod zakaz. A no service!
  3. Aby sprawdzić swój telefon, włóż kartę i spróbuj się połączyć. Jeśli tak nie jest, a na ekranie pojawi się kilka wiadomości, gdy telefon jest zablokowany.
  4. Można również wykonać test za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Nie warto zaoszczędzić, kupując iPhone zablokowana. W przyszłości będzie to przynieść więcej kłopotów niż przyjemności i trudności z nabyciem.

Teraz wiesz, iPhone „neverlok” – to co to znaczy.