475 Shares 5187 views

Czym jest kajak? Eskimo i sport kajak

Określenie „kajak” kojarzy się większości ludzi z charakterystycznym krajowych środków transportu na powierzchni wody. To prawda, ale zasady techniczne produkcji konstrukcji łodzi dzisiaj są rozproszone po całym świecie, a częściowo ujednolicone. Oznacza to, że aby zrozumieć, co kajak, należy najpierw zwrócić się do tradycji ludów Arktyki, ale w tym samym czasie do rozważenia i nowoczesny kajak, które są powtarzane cechy strukturalne łodzi.

Czym jest kajak?

Obecnie istnieje wiele wersji i odmian narzędzia, ale wszystkie one pochodzą w kategorii łodzi wiosłowych. Tradycja sama produkcja właśnie taki projekt upadł z Aleuts i Eskimosów. W odpowiedzi na pytanie o to, co kajaku, ważne jest również, aby pamiętać, że jest jedno, dwu i trzyosobowych. Modele wytwarzane sposobami przemysłowymi, które zakończone zasady wytwarzania podstawy łodzi jako szkielet konstrukcji dodatkowej. kajak obudowa ma dość skomplikowanym urządzeniem, w tym przypadku, w zależności od modyfikacji ustawień można dostosować zgodnie z przeznaczeniem. W najprostszej wersji kajak struktura obejściowy z obecnością kilku łuków dzianiny podstawę z tworzywa sztucznego, drewna lub innych materiałów.

Eskimo kajak

Jest to klasyczna łódź z arktycznych ludów tubylczych, które tam były nowoczesne i kajaków i kanoe. Zdjęcia przedstawiono powyżej, po prostu pokazuje tradycyjny Eskimo łódź. Jako materiały stosowane do wytwarzania takiej uszczelki skórę i morsy co dodatkowo obręczach ramki łodzi. Podstawą konstrukcji z drewna lub kości. Oriental Eskimosi również wykorzystywane w celu utworzenia fiszbinowych tuszy. Wszystkie złącza, łączniki i części szwy wykonane z morskich zwierząt żywych.

Jeśli weźmiemy pod uwagę kwestię co kajaku Eskimosów pod względem funkcjonalnym aplikacji, pierwszą rzeczą, którą mamy do czynienia z łowiectwa i rybołówstwa. Jest w tym celu stosowane są dziś wykorzystywane łódź krajowego w Arktyce. Jednak poza regionem w kajaku istnieją inne cele.

sport kajak

Modele sportowe z Eskimosów jednoczą się tylko kształtem i niektórych elementów konstrukcyjnych. Różnice wynikają z charakteru wniosku. sportowych kajak używany w żegludze. W ten sposób można wykonać rowing slalom float na nierównych rzek, uczestniczą w wodnym Rodeo i t. D. Odpowiednio, tradycyjnej metody wytwarzania takich łodzi nie są odpowiednie. Producenci wykorzystują do tego celu, bardziej wytrzymałych materiałów, takich jak polipropylen, polichlorek winylu i włókna węglowego. Nowe technologie pozwalają na łodzi wysokiej wytrzymałości, ale bez znaczącego wzrostu wagi. Rezultatem jest optymalna wydajność, umożliwiając bezpieczne kajaki eksploatacji. Zdjęcia z Przykładem takiego modelu jest przedstawiony poniżej.

Model nadmuchiwane

Kajaki tej modyfikacji są łatwość najnowocześniejszy, zapewnienie obsługi i niedrogie. Istnieją dwa rodzaje kajaków:

  • Wzór o strukturze dwuwarstwowej. W tym przypadku, łódź posiada ramy w postaci zwartej powłoki chlorku winylu i wtyk cylindrów, które składają się z łodzi i nazwano nadmuchiwany;
  • Wersja Monoballonnye. Takie nadmuchiwane kajak ma zintegrowane cylindry wewnętrzne. Ich funkcją jest wykonywany przez samego materiału PCW, zawierający mieszaninę gazowego.

Modele w tej kategorii są również stosowane w rafting, wyprawy, dla celów rybołówstwa i relaksujący wypoczynek z rodziną.

Różnice z kajaków i kanoe

Chociaż kanu często określa się grupę kajaki klasyfikacji sztywny nie pozwala na to. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę możliwość pojemność łodzi. Klasyczny widok podwójne kajak – to kajak, który jest wykonany tylko między sposobem przemysłowym. łodzie tj Eskimo nie można nazwać kajaki. Różnice z kajakiem bardziej fundamentalne. Po pierwsze, na łódź nie jest używana dwupłatowy czwarty dolny ząb wiosło, co jest typowe dla kajaków i kanoe. Po drugie, istnieje różnica w lokalizacji paddler. Kajakarstwo prawie żadnych zasad dotyczących wygodę sytuacji – człowiek może siedzieć na fotelu lub na kolanach. Z kolei sugeruje, że kajak siedzi wioślarz będzie zlokalizowany na pośladkach.

Charakterystyka pracy

Po każdorazowym użyciu użytkownika kajak musi wykonać kilka operacji, w tym etapów montażu, demontażu i suszenia. Nie wspominając o konieczności przeprowadzenia czynności konserwacyjnych, które mogą wystąpić po zastosowaniu łodzi. Na przykład, nadmuchiwane kajaki siłowniki mogą wymagać regulacji położenia za pomocą powietrza lub przywracania uszkodzonej części tkanki i chlorek winylu. Ale w przypadku modeli ramek-pomocniczy działa od użytkownika, nie mniej. Główne trudności związane są właśnie z procesem montażu, ale również regularna konserwacja w tym przypadku nie mniej niż nadmuchiwanych odpowiedników. Wynika to ze złożoności konstrukcji, w których łamanie nie są rzadkością – zwłaszcza w trudnych warunkach eksploatacyjnych.

Wiosła do kajaka

Choć nacisk w doborze i ocenie zdolności technicznej i operacyjnej łodzi znajduje się na jego projekt, wiele zależy od wioseł. Aby zastosować nowoczesne modele kajaki kajakowe. Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru prawa i levoruchnost wiosła. Następnie uwzględniać samą formę łopat – są wersje symetrycznych i asymetrycznych. Pierwszy typ wymaga więcej wysiłku ze strony paddler, ale kosztuje mniej. Formularz kompleks, który ma asymetryczne wiosła do kajak, wiosło dłużej i pozwala zaoszczędzić energię. Ale takie modele są droższe.

Aby nie stracić w zawiłości techniczne przy wyborze tego akcesorium, należy początkowo prowadzony przez linię modelu, przeznaczonego dla określonych rodzajów kajakarstwa. Na przykład, jeśli łódź, kajak zostaną wykorzystane do chodzenia bez skrajności, może być wioseł rekreacyjnych. Popełnić wyprawy powinien preferować modelu touring i modyfikacje sportowych będzie idealny dla wioślarstwa i slalom.

wniosek

Niezwykły widok na kajaku, jego cechy konstrukcyjne i funkcjonalność tworzą w Arktyce. Stało się to w czasie, gdy nie było materiały techniczne, takie jak chlorek winylu i włókien węglowych w postaci węgla aktywnego. Jednak pytanie o to, co w dzisiejszych czasach oznacza kajak szersze zrozumienie tej łodzi. Wystarczy przypomnieć o wiele zastosowań – od kajaka sportowego łowienia do slalomu. Oczywiście, jest to zadanie stoi łódka i zdefiniować technologii jego produkcji. Tak więc, jeśli przed producenci poprawić charakterystykę kajaka tylko przez wprowadzenie materiałów bardziej praktyczne i niezawodne, dziś zmienia i projektowanie kajak. Ostatecznie łódź znajdzie wysoki poziom wytrzymałości, trwałości i zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa dla większości wioślarzy. Warto zauważyć, że wraz z modernizacją statków i zwiększenie wymagań dla sprzętu zarówno pod względem niezawodności, jak i pod względem swojej funkcjonalności i praktyczności.