329 Shares 1799 views

Wszy u kotów faktu, czy mają te pasożyty i jak je zdobyć

Zwierzęta – to jest wielka radość i odpowiedzialność. Oprócz właściwego odżywiania futrzany zwierzę potrzebują czułości i opieki, regularne kontrole weterynaryjne. Często problemem takich jak wszy u kotów pozostaje niezauważone przez dłuższy czas. W rezultacie, małe owady dostarczyć wiele kłopotów. Ponadto hoduje się w dużych ilościach, pasożyty mogą doprowadzić zwierzę do skrajnego wyczerpania.


Wielu ludzi jest bardzo zainteresowany, czy wszy są przekazywane z kota na człowieka. Studiował literaturę specjalistyczną, możemy autorytatywnie powiedzieć. Oni nie mogą żyć w ludzkim ciele, ale zwierzę z tego nie staje się łatwiejsze. Jest niezwykle ważne, aby zauważyć, w czasie, gdy pojawiły się wszy u kotów i podjąć niezbędne środki. Zapoznał się z materiałem artykule, można zrozumieć, czego szukać.

opis

Z pewnością miłośnicy zwierząt są w pełni świadomi tego, jak pojawiają się pasożyty. Jednak nie należy mylić z pchłami. Wszy u kotów wystąpić po kontakcie z zakażonymi zwierzętami. Owady pośrednia gospodarze robaków jelitowych lub pasożytów. Są to małe, bezskrzydłe istoty z okrągłym ciała i trójkątną głowę. Specyficzny w stosunku do jego właściciela. Oznacza to, że owady są pasożytnicze tylko na koty. Najczęstszym u zwierząt z długimi włosami.

Pchła lub wszy

nie można ich mieszać. pchła kot ma gęstą, błyszczącą powłokę chitynowy i skacze dobrze. Wszy inny jasnobrązowy kolor, są one bardzo podobne do ludzkich. W tym przypadku, pasożyty dość spokojnie i złapać ich nie ma trudności. Larwy są mniejsze. Zaskakująco, samica może złożyć od 50 do 70 jaj. W tym cyklu około 25 dni. Należy zauważyć, owady odporność na środki owadobójcze. reprodukować one bardzo szybko i dobrze dogadują się z pchłami, bez przeszkadzania sobie nawzajem, ale wyczerpującym zwierzęcia.

objawy

Właściciel ma obowiązek wiedzieć, czy istnieją wszy u kotów, w czasie podjąć środki w celu zapobiegania i leczenia. odżywiają się tymi owadami naskórka, krew i wydzieliny gruczołów łojowych i bardzo, aby gromadzić na szyję, głowę i podstawy ogona. Sprawdź te kieszenie, można dokładnie określić, czy zwierzę jest zainfekowany.

Jeśli kot apartament, który żyje wyłącznie w jego granicach, problem nie jest tak istotne, że z puszystym piękno, które idzie sama, właściciel musi być ściśle monitorowane. Jeśli zauważysz irracjonalną swędzenie, niedokrwistość i zmiany płaszcz, to jest czas, aby zająć w trybie pilnym do weterynarza. Nitów i osobniki dorosłe mogą być widoczne gołym okiem, ale leczenie powinno wyznaczyć doświadczonego lekarza.

Ale głównym objawem jest swędzenie nie. Płaszcz z zakażonym zwierzęciem leje ciężko. W niektórych miejscach mogą tworzyć łysiny. Szczególnie dużo włosów na matę, gdzie zwierzę śpi. Zaawansowanych przypadkach może prowadzić do zakończenia łysina. Widoczne na skórze zwrócić obliczeń krwi. Jeżeli płaszcz jest światła, wówczas włosy widoczne czarne kropki – kału pasożytami.

Kiedy ciężkie zakażenia

Jakie niebezpieczeństwo przedstawiamy wszy koty? Na pierwszy rzut oka, nie martw się, dobrze, zarysowania swojego zwierzaka. Należy jednak pamiętać, że mnożą się błyskawicznie. Jeśli nie podjąć działania, a następnie po krótkim czasie cała powierzchnia ciała swojego zwierzaka jest pokryta parcha i zarysowania, a owady nadal będzie gryźć.

Wszy u kotów powoduje ciągłe swędzenie, niepohamowany, zakłócanie żyć w pokoju, jeść i spać. Pasożytujące wełny, owady osłabiać go zrobić rozczochrany i niechlujny. Jeśli zwierzę od dawna cierpiał z tą plagą, jest to nawet możliwe, aby określić wizualnie, bez kontroli.

Ciężkie zakażenia prowadzi do egzemy. W tym przypadku, na skórze zwierzęcia i gałki powstają pęcherzyki, a pod nimi zapalnego. obszarów dotkniętych silnie swędzieć, a ich czesanie, kot przejdzie infekcję. Oznacza to, że odzyskanie nie jest możliwe, dopóki przyczyna nie zostanie wyeliminowana.

Czas trwania choroby

Mamy już odpowiedział na pytanie, czy wszy na koty żyją. Tak, a spory sukces. Ale jest to szczególny rodzaj, który nie będzie panować lub na inne zwierzęta lub ludzi. Jednak nie oznacza to, że zwierzę nie może być traktowany. Aby doprowadzić do stanu, w którym pasożyty są niezwykle dużo, nie zwracał uwagi na to. Najczęściej problem ten dotyka bezdomnych zwierząt. I traktować to jest konieczne, ponieważ kot cierpi.

Jak pozbyć się wszy u kota

Początkowo należy ocenić stan swojego zwierzaka. Jeśli zarysowania na ciele dużo, to prawdopodobnie nie warto go używać środków owadobójczych. Lekarz zbada zwierzę i sugerują, że lepiej jest podjąć. Szczególnie wrażliwe na ukąszenia kociąt i kotów w ciąży. Tym bardziej, że wszy mogą zainfekować je z robakami, które również wymaga korekty. W arsenale weterynarzy istnieją leki, które działają na wszystkich pasożytów, które żyją we włosach i w jelicie. Jednak oni nie przepisują bez uprzedniej kontroli.

Większość agentów oszczędzające

Jeśli zwierzę jest osłabione, konieczne jest, aby wybrać najbardziej bezpiecznych metod leczenia. W tym przypadku, lekarz najprawdopodobniej zaproponuje się wszy szampon dla kotów. Zawierają one substancję czynną, która jest słabym środkiem owadobójczym. Spienić unieruchomić owady, a nawet tych, którzy nie umierają łatwo wymywane z wełny. Jednak ta metoda ma tę wadę, gnidy wszy są odporne na działanie takich efektów, więc trzeba myć zwierzęciu kilka razy, aby zniszczyć wszystkie larwy kiedy po raz pierwszy powstała i nie miał czasu, aby złożyć jaja.

Co zrobić w przypadku ciężkiej infekcji

Zdarza się również, że aby wypróbować kilka szamponów, ale stan nie ulegnie zmianie, to jest nadal żyją i rozmnażają się wszy u kotów. Zdjęcia w tym przypadku wskazuje na stopniowe pogorszenie stanu ogólnego puszyste piękno, jej wyczerpania. Następnie zaleca się, aby uciekać się do innych środków opcji. Bardziej skutecznym sposobem jest specjalnym sprayu.

Zaleca się stosować tylko w silnie zakażonych kotów. Jest to bardzo ważne, że nie ma głębokie rysy na powierzchni ciała. Ściśle monitorować kondycję zwierzęcia podczas zabiegu. Jeśli zaczniesz ślinotok, wymioty lub dreszcze, to leczenie należy przerwać, a zwierzę do weterynarza.

Zapobieganie zakażeniu

Najlepszy ze wszystkich, jeśli ostrzec choroby. Dziś w aptekach weterynaryjnych, ogromna liczba różnych środków. Najlepsze z nich są krople na kłębie lub kołnierzy. Drugi przykład wykonania jest bardzo wygodne, gdyż zapewnia długotrwałą ochronę. Ale nie wszystkie koty zgodzić się nosić taką biżuterię.

Dlatego największą popularność otrzymały spada na kłębie. Kompozycja jest stosowana do kręgosłupa, tak że zwierzę nie może lizać. W krótkim czasie aktywna substancja zbiera się w komórkach tłuszczowych, a w górnej warstwie skóry. Tak to się robi w przewodzie pokarmowym owadów. W krótkim czasie pasożyty są zabijane. I efekt będzie trwać przez kilka tygodni. Wylęgowych owady też umrzeć jak najszybciej początek jeść. Wszy zaleca się ponownego leczenia, efekt będzie na pewno.

zamiast wniosku

Od zakażenia nie są ubezpieczone przez jednego kota. Dlatego właściciel powinien regularnie przeprowadzać środków zapobiegawczych. Bloch zauważył łatwiejsze, nawet kilka osób wyróżniać się na ciele, szczególnie jeśli włosy są lekkie i krótkie. Wszy w tym przypadku, ujawniają się ich wypadaniu jedyną troską i zwierząt. Jeśli okaże się zwierzaka w tych pasożytów, nie panikuj, są bezpieczne dla użytkownika, a trzeba zapisać Fuzzy.

Skontaktować się z weterynarzem, będzie przepisać optymalne narzędzie, które pomoże Ci szybko pozbyć się tego problemu. Zaleca się również, aby umieścić na macie kilka gałązek estragonu do zabicia osoby, które mieszkały w nim. Jednak najlepiej jest traktować śmieci z tych samych środków jak samego zwierzęcia, ponieważ środki folk nie zawsze są wiarygodne.