382 Shares 7210 views

Dekoracyjne szczur Dumbo: cute little friend

Dumbo szczur dostaje swoją nazwę ze względu na niezwykłe nieproporcjonalne uszy. Stanowią one istotną cechą rasy. Obecnie istnieją dwa rodzaje uszu:

 • Typ „tulipan”. W górnej części ucha trochę zawinięte niczym płatek. Jeśli naciśniesz palcem lekko w ucho, można zobaczyć, że rundę jednym uchu.
 • Inny rodzaj – całkowicie otwarte uszy ( „Spodek”).

Dam głowę szerszą niż w innych ras szczurów, szyi wystaje nieznacznie. proporcjonalne korpus w kształcie gruszki. Kufa miał ostre. Funkcja ta jest oznaką czystości rasy. ogon gryzoni może być krótki lub długi. Sierść jest inna:

– Standardowy. Krótki jedwabista sierść, która obejmuje całe ciało.

– wełna satyny. To jest inny rodzaj pokrycia. Płaszcz jest już tylko ogon, uszy i pysk jest trochę krótszy.

– Rex – gruboziarnistą sierści, nawet długie włosy i kręcone.

– lub brak włosów Sfinks szczura. Ta wersja pochodzi ze względu na działania zmutowanych genów. Skóra w tych szczurów pomarszczone, różowy, szary lub inne kolory.

– manx (ogona szczura). Ten rodzaj otrzymanych w wyniku mutacji. Przy zakupie tych szczurów trzeba być bardzo ostrożnym, gdyż wiele skrupułów sprzedający chce dać zwykły gryzoń ogon, który cumuje w dzieciństwie, z przedstawicielami egzotycznych.

Charakter i pseudonimy

Szczury te są mniej aktywne niż inne rodziny. Oni szybko przyzwyczaić się do właściciela i stać się oswoić. Ten gryzoń może być szybko przyzwyczaić się do nazwy, a także w celu zapewnienia, że jest to pierwsze połączenie z powrotem do celi.

Po wybraniu pseudonim Krysenko, spróbuj zrobić to proste i dźwięczny, jak gryzonie zwykle nie pamiętają długie słowo. Najlepszy ze wszystkich, jeśli nazwa będzie obecny spółgłosek ( „K”, „m”, „n”, „S”, „R”, „w”, „E”), więc zwierzę jest łatwiej zaakceptować jego słuch. Na przykład, kobieta może być wywołana Goldie, Bonia, Dean, Lala, Sonia i Ollie, a mężczyzna – Ballou Vinnie, pluszowy, Pete Shonya, kaczkę lub Tosh.

Dumbo szczur po pewnym czasie, aby dowiedzieć się, jak reagować na dźwięk swojego głosu i potrwa do was. Jeśli planujesz dać bieg zwierzę, trzeba najpierw nauczyć go do rąk, a następnie wrócił do celi. Nauczanie gryzonia, należy pamiętać, że nie jest to pies, więc proszę o cierpliwość.

ważne cechy

Rasa została opracowana w laboratoriach w Kalifornii w 1991 roku, aw Rosji takie stworzenia zostały sprowadzone z Anglii w 2000 roku.

Jeśli zastanawiasz się, jak wiele szczurów żyć w Dumbo, należy wiedzieć, że średnia długość życia gryzoni wynosi trzy lata.

Przedstawiciele tej rasy dorastają do 20 centymetrów. Kobiety ważyły od 200 do 400 gramów, a mężczyźni – od 250 do 500 gramów.

Szczury Dumbo: pielęgnacja i konserwacja

Te aktywne zwierzaki w zdolnościach umysłowych są lepsze od chomików i świnek morskich. Takie gryzonie nie potrzebują szczególnej opieki. Należy zauważyć, że szczur Dumbo zaznacza swoje terytorium. Inną cechą: te bestie gryźć wszystko pod ich zęby dostać, więc trzeba tylko pod nadzorem uwolnienia zwierzę na spacer po mieszkaniu.

Niebezpieczne dla tych zwierząt następujących obiektów: Agawa, żonkile, kolanhoe, Azalia, Kala, psiankowatych, olenadr, kasztanowiec, Difenbachia, łubinu, lilie, jemioła, poinsecja, amarylis, szafran, różowy, geranium, Euphorbia, paprocie, mirt, pomidora ( liście), hortensja, bluszcz, rododendron, begonia, Dory, tulipany, hiacynt, cyklamen, aloes.

komórka

Klatka z gryzonia (lub gryzoni) musi znajdować się z dala od przeciągów i słońce. Korzystnie, temperatura w pomieszczeniu, w którym żyje Dumbo szczura wynosiła około 20 stopni. Komórka musi być metalowa i przestronne. Drewniane i obudowa z tworzywa sztucznego nie nadają, ponieważ szczura szczęśliwie sgryzet przeszkody.

Pożądane jest, aby w klatce na PET sprzęt do odpoczynku i snu. Na przykład może to być dom. Można je kupić w każdym sklepie zoologicznym, czy też tworzyć własne. Aby gryzonie nie nudziłem, można mieć wiele szczury tej samej płci. Jeśli planują potomstwo, a następnie kupić samic i samców.

mata

Jako ściółka można stosować wióry lub grubego papieru. Trociny w porządku – nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mogą one przypadkowo dostanie się do oczu lub dróg oddechowych gryzoni. Potrzeba komórka czyste jak zanieczyszczenia lub zapach – około 2 razy w tygodniu. Ze środkami dezynfekującymi muszą obsługiwać go raz w miesiącu.

karmienie

U gryzoni, powinna być świeża woda z pijących. To musi być zmieniane co dzień. Szczury dieta powinna być zrównoważona. Możesz dać im proso, owies i, oczywiście, i jęczmienia. W diecie, dodać serce, nerki i wątrobę. Jeśli dasz gryzonie nakrętki, nie tylko karmić zwierzęta, ale również umożliwić im zęby Whittle.

Zachęcaj szczura może być kawałek owoców, takich jak banany, gruszki, jabłka, brzoskwini i śliwki. Od czasu do czasu można dać suszone owoce (rodzynki, suszone morele, daktyle, itd.). Przedstawiciele dorosłych karmione dwa razy, a dzieci – cztery.

zakazane produkty

Szczury Dumbo można podać następujące produkty:

 • czekolady;
 • surowych ziemniaków;
 • Fu;
 • roślin strączkowych;
 • surowa;
 • ser;
 • karczochy;
 • lukrecja;
 • rabarbar;
 • kiełbasa;
 • zielone banany;
 • szpinak.

Zabezpieczenia karmionych szczurów takie produkty:

 • buraki;
 • migdały;
 • rzepa;
 • dyni i słonecznika (nie więcej niż 15 sztuk, ze względu na zawartość tłuszczu, która może prowadzić do rozwoju choroby);
 • rzodkiewka;
 • ogórek;
 • ser (więcej niż dwa razy w tygodniu);
 • śmietana (produkt jest gruby, więc nie można dać szczura raz w tygodniu);
 • jaja (jest to przysmak dla szczurów, które można traktować nie więcej niż dwa razy w tygodniu).

Plusy i minusy typu

Zabawne spojrzenie – to zdecydowany plus skała.

Dekoracyjne szczur Dumbo skromny w żywieniu i konserwacji.

Na minus to fakt, że od gryzonia mieszkania przychodzi charakterystyczny zapach. W odpowiednim czasie żniw może uniknąć jego wystąpieniu.

Wreszcie, mała

Teraz wiesz co szczur Dumbo. Zdjęcia, które są w tym artykule pomogą badać szczegółowo gryzonia. Jeśli chcesz stać się właścicielem takiego zwierzaka, należy wiedzieć, że nie istnieją żadne szczególne trudności w utrzymaniu i karmienie nie będzie musiał.