407 Shares 1677 views

Jak określić płeć papugi? praktyczne porady

Często wyborze zwierzaka, kochankowie-nowicjusze nabyć kolorowe gatunki papug papugę. Te małe ptaki fascinate kolor, melodyjny śpiew, i jasne policzkach pomarańczy i wysoką kosmyk tuftowany. Śpiewają pięknie i łatwo przeszkolony potocznie, zwłaszcza mężczyzn. Sugeruje się: „Jak określić płeć papugi?”


Młode nimfy i starsze ptaki tego gatunku wyglądają niemal identycznie, a samce i samice słonki dla początkującego amatora, jak mówią, wszystko na jednej osobie. Dlatego też, jeśli są niezwykle ważne, aby go kupić BRAD, trzeba najpierw nauczyć się wszystkie informacje na temat przyszłego zwierzaka.

Oczywiście, jeśli kupisz hodowców papug, kwestia jak określić płeć papugi zniknie sama. Po tym wszystkim, laska ma jej paszport, co oznacza, że jej płeć i wiek. Zakup papugi na rynku lub w sklepie zoologicznym, wybór musi zrobić samemu.

Tak więc, należy wiedzieć, że pisklęta seks może być ustalona od 3,5 miesiąca. W tym wieku tweets samca papugi słychać wyraźnie. W nimfy, chłopcy zaczyna dogodny czas na trening. Kilka tygodni oni śpiewają melodyjnie, publikuje zabawne dźwięki. Na tej podstawie w czasie „wokalu” można bezpiecznie podnieść młodych piskląt.

Zalecenia dotyczące doboru samców nimfy

1. Jak określić płeć papugi? Można to rozpoznać po wyglądzie. Grzebień samca jest węższy niż u samic. Ma dwie lub trzy długie pióro, pięknie złożony w dół. Dziewczynka kosmyk bardziej puszyste, jak wiechy sześciu długich, ale prostych piór.

2. Kobiety są bardziej zaokrąglony kształt ciała i mały garb. Z tyłu chłopców nawet. Kształt główki ma również pewne różnice między płciami: wybrzuszenie kobiety szyi.

3. Ogon mężczyzna przypomina kształt strzałki, to jest długa i wąska. U suk ogon jest nieco szerszy i wygląda na zaniedbany. Dość często w piórach ogona chłopiec ma inny odcień.

4. Policzki dziewczyny generalnie jaśniejsze. Należy również pamiętać, że przed końcem roku prawie nie da się ustalić, kto jest przed tobą: chłopiec czy dziewczynka. W tym okresie następuje proces linienia papug. Dopiero po roku od samca nabywa charakterystyczne różnice płciowe: kolor głowy żółknie.

5. Możliwe jest, aby odróżnić chłopców, obserwując ich zachowanie. Oni dziób stukając w rytmie, pięknie złożonymi skrzydłami w postaci „serce”.

Należy zauważyć, że te metody, opowiadając, jak określić papuga papugę płciowy, skuteczne, jeśli ptaki są naturalnym szarym kolorze.

Białe nimfy trudno odróżnić zewnętrznie. Dlatego powinny one być zakup w młodym wieku, przed pierwszym wylinka. Następnie obie płcie są niemal identyczne w wyglądzie. Kobiety mają lekko żółtawy upierzenie, ale mężczyźni – biały.

Jeśli podoba Ci się kolor żółty papugę (lyutinos), płeć zwierzęcia nieco trudniejsze do zdefiniowania. Jeśli spojrzeć na kobiecych skrzydeł widać mrocznej spoty upierzenie.

Jednak te zalecenia, w jaki sposób określić płeć papugi, nie daje absolutnej gwarancji dla samostanowienia jego. Bez względu na płeć nie została nabyta zwierzaka, to proszę ciebie każdego dnia swój egzotyczny wygląd i figlarny zachowanie. I wierzcie mi, będą zachwyceni tym małym australijskim cud.