843 Shares 4590 views

Jak rodzice mogą się pogodzić, jeśli zdecydują się na rozwód?

Dzieci najbardziej odczuwają rozłąkę mama i taty, ponieważ te dwa osoby zawsze były najbliższymi, bliskimi i rodzimymi dziećmi. Oczywiście, zaraz po otrzymaniu niemiłych wieści od chłopca lub dziewczyny (lub faceta lub dziewczyny – wiek nie ma znaczenia) zacząć myśleć o tym, jak pogodzić rodziców.


Czy szanse są wspaniałe?

Bądźmy szczerzy: jeśli matka i ojciec poważnie rozstają się, a aplikacja została już przekazana do rejestratora, prawie żadne sposoby nie pomogą. Na szczęście, istnieją wyjątki, gdy jest całkiem możliwe, aby uratować utopienie małżeństwa. Jest to możliwe w przypadku, gdy decyzja rodziców nie była rozważana i ważona, a raczej ekscentryczna, nagła i emocjonalna.

Głośne okrzyki rozwodowe, przemieszczające się do matki (babcia), dywaniki, łzy, wzajemne lekceważenie – niezależnie od tego, jak straszne rzeczy nie wyglądają z zewnątrz, nie można ich nazwać prawdziwymi znakami zbliżającego się rozwodu. Skandale zatrzymają się, emocje zanikają, rozsądne argumenty będą przeważać, a pragnienie rozmowy z osobą, z którą żył od kilku lat i uczyniło dziecko zniknie. Oczywiście, aby jak najszybciej przywrócić i wrócić na starą ścieżkę, pożądane jest pogodzenie rodziców z dziećmi – przecież to jest główny związek łączący i skupiający obydwie strony.

Nie nadmuchaj słonia z muchy

Dzieci są w pełni świadomy konfliktów dorosłych, zwłaszcza jeśli są matką i ojcem. Ten ostatni mógł po prostu kłócić się, a pół godziny później przywrócili dobry związek, podczas gdy dziecko siedzi w swoim pokoju i przechodzi przez myśl, jak pogodzić rodziców, jeśli chcą rozwodu, chociaż mają podobne rozwiązanie problemu nawet w Myśl nie była. Na pewno nie jedno dziecko, po wezwaniu przez mamę lub tatę, uważa, że chcą wyprowadzić go z domu. Ta sama sytuacja z rodzicielskimi konfliktami starterowymi.

Dorośli często kłócą się, a to musi być pogodzić. Przez długie lata życia i podczas wychowywania dziecka nerwy stają się słabe dla większości mężczyzn i kobiet. Każdy czasami musi wyrzucić parę, a niestety, najczęściej "blisko pod ręką" to bliscy ludzie, więc musicie się rozbić na nich. Jednak dziś dowiesz się, jak pogodzić rodziców, jeśli się kłócą, a tym samym przyczynić się do przywrócenia harmonii rodziny.

Kreatywne podejście do problemu

Znajdź jak najwięcej wspólnych zdjęć rodziców i jak najszybciej sklejaj zdjęcia i muzykę. Więc nie tylko sprawiasz, że ojciec i matka są miłe, ale także powodują pozytywne wspomnienia z pokazanych wydarzeń. Przygotuj romantyczną kolację. Nie ma znaczenia, czy próbowałeś samemu stworzyć arcydzieło kulinarne czy kupić wszystko w sklepie, najważniejsze jest, abyś sprawiała, że twoja mama i tata spotkali się przy jednym stole, a oni gdzieś idą – do swojego pokoju lub na spacer.

Zrób (bo oni się oprzeć) popatrzeć na jakąś komedię. Sami też pozostańcie, po prostu wybierz naprawdę zabawny film, najlepiej z romantycznymi tonami. Odegra rolę wspólnego stanowiska połączonego ze wzrastającym nastrojem.

Ustal rodziców mały pomysł – rodzaj teatru jednego aktora. Możesz tańczyć, śpiewać, opowiadać kilka śmiesznych lub nie bardzo opowiadań itp.

Wszystko, teraz znasz kilka opcji, jak pogodzić rodziców, jeśli nie mówią, nie znoszą się nawzajem i na wszelkie możliwe sposoby konflikty. Najważniejszą rzeczą jest pokazanie wyobraźni i robienie wszystkiego z duszą. Nawet jeśli metody nie pomogą, mama i tata zauważą i docenią wysiłki swojego dziecka.

Nacisk na emocje

W celu wychowania rodziców lub przynajmniej jednego z nich (który z kolei będzie jeździł razem z drugim) może być proste, zwłaszcza jeśli masz kilka lat. Im młodsze dziecko, tym trudniejsze jest wyjaśnienie przyczyny rozwodu, kłótni lub rozstania. Dzieciak będzie wyglądał na smutnych oczu i poproś rodziców, żeby się nie przysięgali – wszystko, przynajmniej moja matka już się topnieje.

Pomyśl o sprawach, w których rodzice rozmawiali o romantycznej części swojego życia – o randce, pierwszej randce, zabawnej ciekawości, weselu, odpoczynku itp. Następnie przypomnij każdą stronę o tych dotykanych momentach lub poproś ich o to, aby Ci powiedzieć. W pierwszym przypadku będzie to idealne rozwiązanie, jeśli nie ograniczasz się do słów, ale pokazuj zdjęcia lub filmy zrobione w tych szczęśliwych dniach.

Nacisk na racjonalizm i logikę

Więc wiesz, jak pogodzić rodziców metodami twórczymi i emocjonalnymi. Jeśli jednak od dawna nie jesteście dzieckiem, pierwsze dwie metody mogą nie działać. Ale logiczne argumenty i poszukiwanie kompromisu minie. Jeśli rodzice kłócą się lub nie mówią, oznacza to, że był jakiś powód. Przede wszystkim trzeba go dowiedzieć i przeanalizować, uważnie słuchać każdej strony – wersje z pewnością będą inne. Bez względu na to, ile masz lat, masz szansę stać się obiektywnym "sędzią", jeśli tylko dlatego, że rodzice gnają negatywnych emocji i nie mogą mieć powodu i spokojnie dyskutować, jeśli chodzi o kłótnie i drugą połowę.

Po tym, konieczne jest pokazanie sytuacji po obu stronach konfliktu. Najważniejsze jest to, że kłótnia nie była tak poważna, jak na przykład zdrada – tutaj nie każda kobieta wybacza bliską osobę. Kiedy dorośli rozumieją, że nawet dziecko lepiej rozumie pytanie, mogą budzić się zdrowego rozsądku lub sumienia.

Możesz trochę oszukiwać: powiedz mamie, że ojciec chce z nią pokój, ale nie wiesz jak to zrobić, a następnie zamienić to samo z ojcem. W rezultacie rodzice będą myśleć, że szukają sposobów na przywrócenie relacji drugiej osoby, a oni się spotykają. Myśląc o rozwodzie, całkiem możliwe jest przypomnieć dorosłym biurokratom o papierach, podziale własności i dzieci, późniejszej samotności itp.

Zastraszanie, groźby i szantaż

W rzeczywistości metoda ta nie jest dobra, ale jeśli nie ma innych metod, musisz użyć ciężkiej artylerii – w wojnie wszystkie środki są dobre. Tak więc matka i ojciec zawsze kochają swoje dzieci, czasem silniejsze od siebie nawzajem. Jeśli nagle zdają sobie sprawę, że ich dziecko jest chore, będzie bardzo realna okazja do pogodzenia ich rodziców. Są rozwodowani, po prostu robią to albo po prostu nie rozmawiają ze sobą – to nie jest ważne. Jeśli widzą, że ich ulubione dziecko jest chore, czuje się źle lub przygnębione, zjednoczy się, aby wspólnie rozwiązać problem.

Oczywiście, nie można zrobić ze sobą niczego celowo niebezpiecznego. Więc wyślą cię do psychologa zamiast żałuję. Ponadto dorośli zaczną obwiniać siebie nawzajem i zaostrzać sytuację. W większości przypadków, aby pogodzić rodziców wystarczy "zachorować".

Możesz również podpowiedzieć rodzicom, że jeśli rozwodzą się, możesz coś z sobą zrobić. W tym samym czasie, w żadnym przypadku nie należy się skrzywdzić – tylko słowa i zastraszanie, tylko teoretyczne zagrożenia. Istnieje jednak jeden niuans: jeśli trzeba zachować matkę i ojca razem w tak nieuczciwe i nieprzyjemne sposoby, zwłaszcza jeśli jest jasne nawet dla dziecka, że nie czują wzajemnie uczuć, warto nie myśleć o tym, jak pogodzić rodziców, ale o , Jak przestać być egoistą?

Zapobieganie rozwodu

Jak wiadomo, w każdej chorobie trzeba walczyć w pączku. W naszym przypadku są one coraz bardziej skandaliczne. Oczywiście kłótnie, w tym regularne, nie są w 100% gwarancją zbliżającego się upadku. Co więcej, niektóre pary wspierają światło w relacji w tak dziwny sposób. Ale lepiej chronić siebie i nie dać negatywnych emocji i złości, aby złamać rodziców i pozbawiać ich dawnych ciepłych uczuć.

Staraj się zaangażować swoich przodków w rozrywkę: wspólne spacery, przechodzenie do sklepu lub kina, oglądanie filmów w domu, różne werbalne, stół, kartę i wiele innych gier. Ponadto, jeśli to możliwe, pomóż matce lub ojcu w domu, ponieważ czasami skandale pojawiają się dosłownie od podstaw, na przykład wtedy, gdy obie strony nie mogą decydować, kto myje naczynia lub wyjmuje śmieci. Możesz łatwo zarobić pierwszą i drugą, ale nie musisz myśleć o tym, jak pogodzić rodziców, bo nie będą kłótnie. Warto również przynieść i wzbudzić tradycje rodzinne – łączą w sobie również matki, tatę i ich dzieci.

Kochaj ojca i matkę i ucz się od swoich błędów

Niezależnie od sposobów pojednania wybranych rodziców, zawsze ich kochaj i nie ukrywaj swoich uczuć. Może mama i tata trochę się schłodzili. Jeśli jednak czują Twoją szczerą miłość, nie będą myśleć o rozwodzie. Wręcz przeciwnie, będą się szacunkiem dla siebie nie tylko sympatią, ale także szacunkiem, ponieważ wspólnie udało się wychować takie godne dziecko.

Jeśli chodzi o rozwód, czy nie, w każdym razie będziesz pasywny. Obserwując rodziców, zrozumiesz (najlepiej – zapamiętaj i weź pod uwagę), jakie błędy w przyszłych stosunkach należy unikać, co można zrobić w sytuacjach szczególnie konfliktowych i nawiązywać stosunki z drugą połową.