648 Shares 4905 views

Co to jest miłość? Psychologia: stan miłości

Ludzie zawsze zadają sobie pytanie, co to jest miłość i czy jest możliwe, aby odróżnić ją od prawdziwej miłości nawet w stadium pochodzenia. Kwestia ta ma szczególne znaczenie ze względu na wysoki odsetek rozwodów w parach, które po raz pierwszy wyszły za mąż. Co powoduje częste rozwodów i czy to oznacza, że nasi rodzice kochali się mocniej? Przyjrzyjmy się tej publikacji.

Zjawisko miłości

Psychologowie od wielu lat badali porównanie ludzkich uczuć, niezmiennie doszukując się do wniosku, że stan miłości daje człowiekowi impuls do kontynuowania tego rodzaju. Mówiąc z naukowego punktu widzenia, uczucie, które przychodziło tak, jakby przez magiczną różdżkę, jest genetycznie z góry ustalonym, instynktownym elementem współżycia. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Człowiek jest z natury skoncentrowany na sobie, a miłość przez pewien czas mgła umysł, pozwalając zobaczyć w jego połowie tylko dobre cechy. Ludzie, doświadczając euforii, przekonują siebie, że tak będzie zawsze, czego nie dowiedzieli się przykładami innych małżeństw, które rozwiedziono po 2 latach życia razem.

Dlaczego pary rozpadają się?

Niestety, łódź, zwana "radością małżeńską", szybko rozpada się na życie i pierwsze trudności. Pierwsza miłość często prowadzi do wczesnych małżeństw, ponieważ procent nieplanowanej ciąży jest wysoki. Czyli słynne zjawisko, zastępując pojęcia, czy jego "czarny" biznes. Jeśli para, nie widząc dalszej kontynuacji relacji, zdecyduje się na części, "twarz ciężkiej artylerii" wchodzi w grę, w obliczu rodziców i opinii publicznej, starających się doprowadzić ludzi do siebie zakochanych i przekonać ich, aby nadal żyli razem dla dobra dziecka.

Fikcja, która ma ramy czasowe

Studiując relacje małżeńskie, eksperci śledzili ramy czasowe, w których miłość istnieje i rozwija się w stanie szczytowym. 2 lata – tak długo, jak euforia trwa od uczuć małżonków. A jeśli miłość człowieka całkowicie pasuje do wskazanego przedziału czasowego, to kobiety mogą doświadczyć tej euforii trochę dłużej.

Po tym czasie pary rozpoczynają stały kłótnie, jest nieporozumienie, ludzie idą na wzajemne obelgi i oskarżenia. W tej chwili ludzie zdają sobie sprawę, że uczucie, które błędnie pomyliło o miłości, minęło. W rzeczywistości miłość ma swoje terminy, ale miłość nie może przejść.

Kilka wariantów rozwoju wydarzeń

Studiując pytanie co to jest miłość, dowiedzieliśmy się, że instynkt prokreacji przeważa nad dużą liczbą ludności. Miłość może być poszukiwana na zawsze, ale nigdy nie znaleziono. Ale stan zakochania, zdolny do zastanawiania wartości w umyśle człowieka, stanowi doskonałą okazję do stworzenia rodziny.

Par pary, które mogły uratować rodzinę, w większym odsetku przypadków, relacje między sobą są wspierane przez wpływy zewnętrzne. Innymi słowy, mężczyźni i kobiety znajdują nowe przedmioty pożądania i potajemnie zmieniają swoją połowę na boku. Paradoksalnie, ta okoliczność utrzymuje rodziny na powierzchni. Ponadto wiele par (jak w wielu przypadkach z naszymi rodzicami) istnieje ze sobą wyłącznie dla dobra dzieci. Cóż, w najpopularniejszej wersji rodziny, po urodzeniu dziecka, po prostu rozpadają się.

Co to jest miłość: jak rozpoznać fikcję?

Rozwiążemy wszystko na półkach. Wiedz, że stan miłości nigdy nie będzie motywacją do rozwoju człowieka, jego osobistego rozwoju i samodoskonalenia. To uczucie dla końcowego wyniku przyjmuje obiekt, który lubisz. Wszystko, osoba osiągnęła to, czego chciał, nie ma się więcej dążyć. Ponadto psychologowie zidentyfikowali trzy główne zasady, dzięki którym można wyróżnić miłość od miłości:

  • Poczucie powstaje na poziomie podświadomości, spontanicznie. Czasem wydaje się, że kochamy się absolutnie nie z ludźmi, którzy są dla nas przystojni "w niewłaściwym czasie i w niewłaściwym miejscu". Ten stan nie może być indukowany sztucznie, nagle przychodzi i może zniknąć jak bańka mydlana.
  • Psychologia miłości jest bierna. Jak powiedzieliśmy wcześniej, to uczucie nie obudzi najlepszych cech w osobie i nie sprawia, że chcesz zmienić się na lepsze, nie mówiąc już o dyscyplinie. Wszystkie rzeczy, które wydarzyły się w tej chwili, są na tyle dziwne, że nie są dla nas osobliwe.
  • W tym stanie ludzie w parach nie są zainteresowani osobisty wzrost ich połowy, chcą położyć kres swojej samotności.

Mężczyźni również szukają uczuć

Więc dowiedzieliśmy się, co to jest miłość. Inną ciekawą rzeczą jest rozumowanie różnicy między kobietą a mężczyzną, a prawdą jest, że mężczyźni interesują się wyłącznie przedmiotami seksualnymi w celu pożądania. W rzeczywistości mężczyźni są również bardzo wrażliwi na uczucia, równie wrażliwi i oczekujący na miłość. Różnica ta wyraża się jedynie w manifestacji ich związku.

Jak mężczyźni zakochują się w sobie? Ten warunek sprawia, że pan często pisze, zadzwoń do swojej pani, umówi się na nominacje, dokonuje drogich zakupów, opiekuje się i patronuje. Człowiek zakochany nie porzuca swoich intencji, odmawiając intymności, stara się jak najwięcej, by zadowolić swoje męki, spędzać czas, trzymając się za ręce. Jednak, jak dowiedzieliśmy się, wszystko może się załamać po osiągnięciu celu.

Wnioski

Nic dziwnego, że ludzie mówią, że miłość to praca. Okazuje się, że mędrcy ludowi są słuszni, a aby zachować uczucie, które się narodził, trzeba naprawdę pragnąć stać się lepszym, odrzucając własne ego. Jeśli jednak druga połowa nie chce tego samego, wszystkie wysiłki będą na próżno.