418 Shares 6582 views

Jak jest w domu do czyszczenia srebra

Kosztowności i naczynia, ze srebra, z czasem tendencję do ciemnieją i tracą swój pierwotny urok. może to mieć miejsce w wyniku kontaktu ze skórą, w produktach kosmetycznych lub substancji, które składają się z jonów siarki. Stołowe ciemnieją pod wpływem gazu krajowego od kontaktu z żółtkiem, detergenty, a nawet ze zwykłej soli. Aby tego uniknąć kłopotów, nie ma potrzeby szukać żadnych specjalnych sposobów. Czyszczenie srebra w domu – całkiem realną procedurę, tym bardziej sprawdzone sposoby wiedzą całkiem sporo.


Odzyskać swój dawny połysk srebra, jak to możliwe, ale musimy uważać, żeby ich nie zranić. Silver – miękki metal, materiał ścierny nie przyniesie korzyści. Oczywiście, można kupić środki, za pomocą których można wyczyścić srebro w domu iw każdym sklepie sprzętu lub w centrum handlowym, który sprzedaje biżuterię. Ale są one dość dużo pieniędzy. I raz zaczęliśmy do czyszczenia srebra w domu, sposoby i zastosowania znanego „babci”.

Zbadajmy szczegółowo najbardziej znanych metod czyszczenia biżuterii srebrnej, używane przez zwykłych ludzi, którzy nie mają więcej czasu i pieniędzy na wyjazdy na zakupy, aby znaleźć odpowiedni preparat.

Pierwszy sposób, najczęściej – czyszczenie srebra w domu przy użyciu amoniaku. Rozwiązanie tego: jeden litr wody zwykłej przyjmuje tylko dwie łyżki stołowe alkoholu. Jeśli byłoby pożądane, aby zwiększyć efekt roztworze, może być dodawane jako dodatkowe składniki stosuje się nadtlenek wodoru i zwyczajowe mydła do prania. Srebra przechowywane nie dłużej niż 15 minut w tym roztworze. Wtedy nie jest tylko wytrzeć do sucha miękką, niestrzępiącą się ściereczką i podziwiać efekt.

Sposób drugi. Jeśli nie masz pod ręką powyższego, spróbuj wyczyścić srebro w domu sody i soli. Substancje te zawsze mieć w domu i są bardzo dobrze nadaje się do sztućców. Rozcieńczonego w 500 g wody 2 łyżek roztworu sody herbaty i ogniem. Po gotowaniu upuścić sztućce z powrotem i gotować 15 minut. Jednak w roztworze soli fizjologicznej, który jest sporządzony w stężeniu równym jednej łyżeczce szkła wodnego soli srebra jest pozostawiona na kilka godzin, a następnie również poddana wrzenia. Proces ten wydaje się być trochę czasochłonne, ale bardzo skuteczne.

Trzeci sposób. Jako środków czyszczących stosuje się ocet, kwas cytrynowy lub nie zaskoczył coli. Substancje te nie wymagają gotowania. Do czyszczenia srebra w domu za ich pomocą, wystarczy podgrzewania cieczy w łaźni wodnej, a następnie w postaci ciepła, co powoduje miękką ściereczką, ostrożnie wycierania przyciemniony srebra. Ciemna patyna znika, tak jakby nie stało.

Czwarty proces. Skuteczne czyszczenie srebra w domu za pomocą pasty do zębów, szminki, a także pierścienie do polerowania srebra, stosując normalne gumki szkolne. Dla łańcuchów srebrnych , ta metoda nie zadziała, ale można zastąpić wyżej „Narzędzia” proszek do zębów rozwiązaniem. Staje się płyn, wytworzony w stosunku 5 części wody na 2 części proszku. Z szczoteczki przemyto dokładnie wszystkie części cenne ozdoby, po czym produkt przemywa się srebro po prostu pod wpływem ciśnienia wody wodociągowej.

Jeśli czyszczenia srebra w domu nie są spełnione, wówczas konieczne jest użycie specjalnych narzędzi. Z drugiej strony, wydać, można dostać biżuterię nie tylko szorowanie, ale chronione przez cienką folię, zaprojektowany, aby wytrzymać powierzchni srebra na szkodliwe skutki w przyszłości.