140 Shares 9355 views

Wypychanie – co to jest? Produkcja zwierząt nadziewane

Wypychanie – co to jest? Prawdopodobnie widziałeś wypchane ptaki, ryby, zwierzęta w badaniu myśliwego lub rybaka. Ale często można je zobaczyć w muzeum. Po raz pierwszy w imperium rosyjskim były nadziewane w Kunstkammer na rozkaz Piotra I. Nieco później zaczął studiować produkcję pluszaki i spróbować odtworzyć prace artystów zagranicznych. Został on przetłumaczony i opublikowany pierwszy podręcznik na wypychanie.


Wypychanie – co to jest?

będziemy rozumieć, co oznacza to słowo. Wypychanie – dyscypliną naukową, która studiuje produkcję pluszaki, zwany także sam proces.

wypychanie autora – rzadkie hobby. Wymaga to znacznych nakładów finansowych i dostępności wiedzy i umiejętności specjalistycznych.

Wypychanie – co to jest, bez względu na to, jak w stanie utrzymać trofea myśliwskie i rybackie dla siebie i przyszłych pokoleń? Pluszaki nie tylko zdobią wnętrza domu, ale również stają się nieodłącznym elementem wystroju tematycznym restauracji.

historia

Niespodziewanie, wypychanie pojawił się w czasach starożytnych. Pierwsze skórki umiejętności produkcyjne zostały opanowane w bardziej prymitywnych czasów. Czarownicy i szamani stosowane w swoich rytuałach zwierzęcych głów, łapy, ogony.

Wielkie postępy w wypychanie osiągnęły starożytnych Egipcjan. do podziemi po gospodarz musiał śledzić swoje zwierzęta, tak w grobie, można je znaleźć nadziewane.

Historia wypychanie w nowoczesnej formie rozpoczyna odliczanie do 16 wieku. To właśnie w tym czasie powstał najstarszy data nadziewane nosorożec. W kulturze rosyjskiej, nie jest trofeum, a pierwsze wizerunki zostały sprowadzone z Europy na zlecenie Piotra I w 1698 roku. To zapoczątkowało krajowego wypychanie.

W 19 wieku, dzięki rozwojowi nauk, wypychacze zwierząt mają do dyspozycji nowe materiały. Jest możliwe, aby podnieść jakość wypychanie na nowy poziom.

wypychanie Art

Wypychanie – co to jest: rzemiosło czy sztuka? praca wypychanie nie można umieścić na strumieniu. Making nadziewane każdy wymaga indywidualnego podejścia i łatwe. Większość prac można oglądać w muzeach, wystaw i konkursów preparowania.

Ten artysta nie jest po prostu ciągnie na skórze tuszy zwierzęcej. On tworzy historię, daje znak zwierzę powtarza swoją naturalną plastyczność. Specjalista studiuje zwyczaje zwierzęcia, dlatego ważne jest nie tylko, aby dokładnie przedstawić wygląd, ale również, aby ponownie utworzyć swój dynamizm i energię.

Dobrym preparowania nie tylko doskonale zna anatomii zwierzęcia, ale także przemyślane kompozycję. Planowanie może trwać dłużej niż jeden dzień. praca wypychanie wymaga wielkiej wytrwałości, opieki i dokładności.

W badaniach na zwierzętach, nie ma prawie żadnych mięśni twarzy, więc ich charakter nie mogą po prostu przejść przez wyrazem twarzy. Czy zła bestia, agresywne wystarczy – trzeba odsłonić zęby. Ale przedstawiać zwierzę figlarny, alert, spokój, można poczuć subtelne dynamikę ciała, mają talent rzeźbiarza.

Jak stać się wypychacz?

Wielu ludzi wierzy, że prawie każdy myśliwy może samodzielnie dokonać wróble swej zdobyczy. Ale to jest błędne. Aby stać się Taxidermist, konieczne jest zdobycie konkretnej wiedzy i umiejętności.

Aby dokonać wróble dobrej jakości, trzeba nauczyć się więcej niż jeden rok. HACK amatorskie łatwo odróżnić od działania niniejszego kreatora. Przeprowadza się w produkty niskim poziomie podobnym mole skórę i pyska ekspresji takich wróble może być dość ucieszny. Jeśli spojrzeć na jakości pracy, można odnieść wrażenie, że zwierzę ma przyjść do życia.

Wypychanie, rozpoczyna swój rozwój jako rzemiosła, dziś – jednej z dziedzin sztuki, która nie traci swoich fanów. Aby stać się Taxidermist, trzeba:

– być ostrożny i sumienny;

– posiada wiedzę z zakresu anatomii, zoologii, dobrą znajomość zwyczajów zwierząt;

– znać chemię;

– mają talent rzeźbiarza, bez niej nie mogą być przenoszone łaskę dzikiego zwierzęcia;

– mają talent artysty, rysunek rozważy kompozycję.

Jak można zauważyć, jednostka jest trudny do opanowania preparowania i takie specjaliści są dość rzadkie.

Kto zamawia wypchane zwierzę?

Kto dziś jest klientem wypychania studiu? Produkcja pluszaki są najczęściej wykonane na zamówienie. Krąg odbiorców tego rzadkiego towaru jest bardzo wąski, ale jest bogaty. Pierwszy nadziewany wyceniane w klubach łowieckich. Są one często kupowane jako prezenty dla myśliwych. To trofeum może być swego rodzaju talizmanem, który przynosi szczęście.

Również prace kupujący preparowania są projektanci wnętrz. Nadziewane otoczeniu starych strzelb, malowidła ze scenami myśliwskimi tworzą niepowtarzalną atmosferę w domu na wsi, sala z kominkiem trudno sobie wyobrazić bez skórek na podłodze.

Zobacz mogą być nadziewane w restauracjach, barach i kawiarniach. często są one podane nazwy instytucji.

Ale tradycja nakazał podobiznę zmarłego zwierzaka nie wzięliśmy. Zlecenia te są rzadko, a wielu mistrzów są niechętni do współpracy z kotów i psów.

Najpopularniejsze trofea są dziki, sarny, jelenie, kaczki, bażanty, cietrzewie sowa, szczupak, walleye, okoń.

Jak zrobić stracha na wróble?

Nowoczesne wypychanie studio jest jak rzeźbiarz. Pierwszy preparowania myśli ekspozycję postawy zwierząt. To sprawia, szkiców i rzeźbi małe figurki z gliny. Na podobieństwo z najbardziej udanych modeli wykonane są pełnowymiarowe manekinach piankowych autorskie. Wypychanie otrzymał nowy impuls do rozwoju jest początkiem korzystania z takiego sprzętu. Dziś nikt nie wylewa nadziewane z bawełny i trocinami.

Skóra jest przygotowany w specjalnym warsztacie, umieszczonym na manekin, barwniki i jest zamontowany na cokole. Oczy przed obrabiane z pleksiglasu, ale dziś coraz częściej kupił gotowe. W specjalnym katalogu, można wybrać akcesoria do wszystkich rozmiarach i kolorach.

Wejść do sklepu i zamówień na odbudowę zabytkowych muzeum wypychanie ekspozycji. Wykonane przez wszystkich zasad eksponatu mogą być przechowywane z należytą starannością do 200 lat.