553 Shares 9130 views

Dlaczego łza słona. Jak wytłumaczyć dziecku dlaczego słone łzy

Problemy niektórych dzieci może zawstydzić osoby dorosłej. Tak więc, wiele osób nie może odpowiedzieć od razu, dlaczego łza słona. Pomoże to zrozumieć wiedzę o procesach fizjologicznych zachodzących w organizmie.


Skąd i dlaczego warto łzy

W obszarze gałki ocznej, na przednich kościach czaszki, jest to specjalne ciało migdałowate. Jest produkowany w jej łza płynie. Wspomnianego przepustu każdego oka i powieki kanaliki łzowe. Według niego i przenosi ciecz. Ale to nie wyjaśnia, dlaczego łzy słone.

Kiedy osoba mruga, żelazo jest podekscytowany i zaczyna działać. Jako płyn wchodzi do kanałów do gałki ocznej, która myje go. Łzy każdej osoby są sterylne, nie zawiera substancji wydzielonych – enzymy. Są one zdolne do niszczenia bakterii, a tym samym chronią oczy przed potencjalnym zakażeniem. Enzymy nie tylko chronią gałkę oczną, ale również pomaga pozbyć wpadły swoich ciał obcych. Ponadto, nawilżają ją.

Przyczyny zasolenia

W wyniku badań stwierdzono, że płyn biologiczny jest generowany dławik migdałowy składa się z 99% czystej wody destylowanej (wzór, w którym H2O). Pozostały 1% obejmuje różne dodatki, z których jeden jest chlorek sodu. Ze łzami w oczach, jego zawartość wynosi około 0,9%.

To jest powód, dlaczego słone łzy. Odpowiedź jest oczywista dla większości dorosłych. Niemniej jednak, nawet im trudno zrozumieć, dlaczego ciało jest zaprojektowane w taki sposób.

Mniej niż 1% chlorku sodu, który zawarty jest w płaczu, daje im wyraźną słony smak. W niektórych przypadkach stężenie substancji może się zmieniać.

ciekawostki

Wiele mówiący o tym, dlaczego słone łzy, mówią, że ich smak może być różna. To zależy od stężenia chlorku sodu w płynie biologicznym. To z kolei wpływa na fakt, dlaczego ludzie płaczą.

Na przykład stwierdzono, że łzy radości niskiej zawartości różnych pierwiastków śladowych i soli. To samo można powiedzieć o łzach, wystające przed małymi dziećmi. W tym przypadku, tarczycy jest w stanie spoczynku i aktywności się korę nadnerczy i serca.

Większość soli, według endokrynologów są łzy litości dla siebie. W tym przypadku, istotnie zwiększa amplitudę w funkcji tarczycy, w tym procesie jest dołączony i korze mózgowej. Jednocześnie intensywnie funkcjonować rozpocząć nadnercza, mięsień serca wzrasta częstotliwość skurczu. Lekarze są trochę bardziej wyjaśnić, dlaczego łzy słone.

mechanizm płacz

Jeśli dana osoba jest zbyt zdenerwowany i zaczyna płakać, że wiele jego organów zacząć pracować w innym trybie. Przy silnym obciążeniu fizycznym ciele jest w takim samym stanie. Jednakże, w tym ostatnim przypadku, potu przenika. Nawiasem mówiąc, jest on podobny do smaku łez. Oprócz chlorku sodu w pocie są jony magnezu, potasu, adrenaliny i noradrenaliny. Wszystko to daje wspomnianego płynu biologicznego gorzki smak.

Łzy uwalniane podczas płaczu, w większości przypadków koncentracji. Oczy w tym samym rumieńcem i skóry jak „wypalony”. Częściowo wyjaśnić, dlaczego łzy słone, może być zwiększona aktywność tarczycy, kory nadnerczy i serca.

cechy biologiczne

W uzupełnieniu do łez w organizmie są również inne płyny. Wszystkie one zawierają pewną ilość jonów chloru i sodu. Można je znaleźć w moczu, śliny, potu, wydzielina plwociny, a nawet we krwi. Materiał potrzebny na korpusie w celu utrzymania pożądanej objętości cieczy do osmotyczne działanie przywieraniu i trwałości.

Na przykład substancje takie jak sód i potas, zapewnia integralność komórek bezpieczeństwa, a ponadto są również aktywne w prowadzeniu impulsy nerwowe. Jony sodu są zaangażowane w transport cukrów i aminokwasów bezpośrednio do komórek. Gdy obserwuje się ten wzór: im wyższe jest stężenie jonów sodu płynu śródmiąższowego, tym lepiej będą transportu aminokwasów do komórek.

Ponadto substancje, takie jak sole sodu i chloru, potrzebne są do przeprowadzenia procesu trawienia, są one zaangażowane w procesach metabolicznych i zapewnienia pożądanego poziomu równowagi kwasowo-zasadowej w komórkach. W związku z tym nie docenia znaczenia chlorku sodu w organizmie, nie jest konieczne.

ciekawość dzieci

Oczywiście, historia dziecka w funkcjonowaniu narządów i układów i ważna jest obecność w organizmie chlorku sodu będą użyteczne. Ale jest mało prawdopodobne, że dziecko to zrozumie. Dlatego lepiej, aby przejść do innej pozycji do opowieści o tym, dlaczego słonych łez. Wyjaśnij dziecku, może tak być.

Czystej wody zamraża się na zimno, a sól pozostaje w stanie ciekłym przez dłuższy czas. Jeśli ciało zostało ułożone inaczej, oczy by zamarznąć w zimie nawet przy lekkim mrozie. Powiedzieć, że będzie płakać na ulicy po prostu nie może, nawet nie mają. Nie zapominaj, że oko jest stale myte przez łzy, nawet jeśli dana osoba nie płacz. W ten sposób stężenia soli we łzach, tak że nie są one nawet zamrozić w temperaturze -70 ° C,