235 Shares 3456 views

Epiphany: znaki i historii festiwalu

Boże Narodzenie święto kończy cykl Epiphany. Jest to święto, kiedy 30-letni Jezus został ochrzczony przez Jana Chrzciciela w rzece Jordan. Wyjaśnił, jeden z najważniejszych sakramentów, przez które człowiek rodzi się na nowo w Chrystusie. Od tego czasu, ochrzczonych otrzymać odpuszczenie grzechów i reaktywowana do nowego życia duchowego.

Kolędy wymienia trzy święta: Boże Narodzenie, bazylia i Epifanii. Znaki powiedzieć, że w tym dniu nie można nic zrobić w domu, szczególnie wolno brać w ręce nożyczki. Nasi przodkowie ściśle przestrzegać zakazów i mocno wierzy w wróżby.

Historia wakacje

19 stycznia obchodzić Epiphany. historia święto rozpoczyna się od chwili chrztu Jezusa w Jordanie przez Jana Chrzciciela. Podczas sakramentu chrztu z nieba, Duch Święty zstąpił. Na cześć pojawienia się Pana w pełni Trójcy wakacje nazywa Świętego Objawienia. Bóg Ojciec ogłoszona słowa z nieba: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”, Syn został ochrzczony na ziemi, Duch Święty pojawił się w postaci gołębicy. W tym dniu, Iisus Hristos zaczął głosić i służyć ludziom.

Od tego czasu, woda jest symbolem oczyszczania. Na święto procesji odbywa się w kościołach chrześcijańskich, rzek, jezior, należy wykonać rytuał błogosławieństwa wód. Uważa trzy który zanurza się w jordańskiej wody w otworze, cały rok nie zaszkodzi.

Właściwości magiczne wody chrzcielnej

18 i 19 stycznia chrześcijanie chodzą do kościoła, modlić się i zyskać Jordanii wody. Konieczne jest, że dom zawsze był święty wody, korzystnie każda modlitwa rozpocząć z nim. Znaki na Chrztu Pańskiego powiedzieć, że jeśli woda do mycia jordańskich dzieci będą dorastać zdrowy i szczęśliwy. Ona pokropił domu, dać swoje zwierzęta do miocie było dobre. Poprawia nastrój, łagodzi niepokój, leczy rany duszy i ciała. Kobiety umyć, aby być piękne.

Kapłan omija rodzinnej parafii, z pomocą modlitwy i wody czystej ze wszystkimi złymi duchami i błogosławię. Nie dobrze zamknąć drzwi przed sobą. Jak spełnić Chrzest Pana, że nie otrzymał błogosławieństwo dla rodziny i domu? Wierzono, że taka rodzina przez rok towarzyszyć będą kłopoty.

zima Basen

Rankiem 19 stycznia, istnieje tradycja kąpieli w otworze, który został pocięty w kształcie krzyża w przeddzień święta. Ten sam krzyż zainstalowane tam. Czasami jest ozdobiona świerkowych lub sosnowych gałęzi. I pojone sok buraczany, barwienia na czerwono symbolizują ogień. Na wróżby chrzest i przekonania, że w dzisiejszych czasach nie jest podwójne oczyszczanie – ogień i woda.

Lekarze – zwolennicy pływania w przerębli tylko ludzi zdrowych. Należy prawidłowo. Powinno to przynieść duży ręcznik, zmianę ubrania i buty, kapelusz.

Nie biorą udziału w kąpieliskach Epiphany ludzi, którzy są podatne na następujące choroby: otyłość, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, choroby układu oddechowego, układu rozrodczego. Zabrania się pływać podczas dni kobiecych.

Objawy związane z czcionką

Surowe ograniczenia i regulacje w odniesieniu do wód w kąpieliskach w tam Jordan. Odpowiednio obniżony do wody, patrząc na wschód, aw każdym razie nie odwrócił głowę na zachodzie. Według legendy, Wschód – miejsce Boga i dobra, na zachód – strona diabła i zła. Obniżenie wody w obliczu tej strony jest równoznaczne z transakcji z złego ducha.

Zanurz się w otworze kobiety potrzebują koszulę. Znaki Objawienia wyjaśnić to, aby chronić się od grzechów innych, które można zmyć z jednej i przyklejają się do innych organów. Kobiety muszą być pokryte głowę, człowiek, wręcz przeciwnie, bez nakrycia głowy.

Krzyżowe włosy, a następnie przejdź do skrzyni wodnej. Symboliczny uważane potrójne zanurzenie w wodzie z wiary i modlitwy. Odbywa się to w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Po zrobić trzeba natychmiast zejść na ląd, suche pocierać sobie z ręcznikiem, ubrać, wypić gorącą herbatę z miodem, wywołane wcześniej w termosie. Absolutnie przeciwwskazane alkoholu.

Epiphany menu

Celebracja zaczyna się 18 stycznia. Nadvechere nazywa Epiphany Eve. U osób nazywany jest głodnych i biednych kutey.

Oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, cała rodzina gromadzi się wokół stołu na kolację, przylegającą do ścisłego postu przez cały dzień. Na stole pokrytym 12-oczywiście najważniejsze – kutya (sochivo). Stąd tytuł wieczoru – Epiphany Ewy. Ta owsianka, wykonane z pełnoziarnistej pszenicy, który symbolizuje bogactwo i hojność przyszłych żniw, jedności i dobrobytu w rodzinie. Jest ona związana z kutey znaki na Trzech Króli – 19 stycznia. Jeśli okaże się, smaczne, życie będzie lekkie i słodkie. Spalony owsianka dowody kłopoty w tym roku.

Gotowane go z miłością i modlitwą. W kutyu dodane składniki symboliczne: miodu na słodkie życie, mak, który przez długi czas odpędzić złe duchy, orzechy, aby łatwo przezwyciężyć trudności życia, rodzynki dla obfitości w domu. W żadnym przypadku nie powinny być usuwane kutyu, lepiej podać ptaki lub zwierzęta.

Na stole były podawane z ziemniakami i kapustą i pierogi nadziewane z prosa, ryby, zupa grzybowa, naleśniki, uzvar – kompot z suszonych.

19 stycznia pokryta jest bogatym stole z różnych potraw, zapiekanek Mięso, wędliny, galaretki, ciasta. Zacznij uroczysty posiłek jest zalecane z modlitwami i wodę święconą.

Znaki i przekonania związane z chrztem

Ludzie wierzyli: jak świętować Epiphany, a rok odbędzie. Jeśli post, modlitwa i posłuszeństwo trzymać w dniu 18 stycznia, aby wziąć udział w procesji w dniu 19 stycznia kąpieli w otwór oczyścić wodę Jordanii, błogosławieństwo Pana nie opuści cały rok.

Na wróżby Chrzest i przesądy są pełne mistycznego znaczenia, związane z sił nieziemskich. Według legendy, tym razem szaleje siły demoniczne, który próbuje wejść do domu w jakikolwiek obraz i podobieństwo.

Ludzie próbowali na różne sposoby, aby chronić się przed złymi duchami. Aby to zrobić, na drzwiach i oknach malowane krzyże kreda, umieszczonych w domu bandą całego zeszłorocznego pszenicy pod obrus na czterech rogach umieścić szczypiorek dodanych mak kutyu.

Epiphany "Met"

Na Epiphany objawów związanych ze zjawiskami przyrody i warunków pogodowych:

 1. Jeśli pogoda jest jasne i zimne – być suche lato i świeże i ponure przepowiednie bogate żniwo.
 2. Na południu wiatr przynosi burzliwe lato.
 3. Jaka jest pogoda w dniu 19 stycznia tego jest początkiem następnej zimy.
 4. Pełnia księżyca w nocy Epiphany oznaczało ewentualnej wiosennej powodzi.
 5. Starry Sky przewidują suche lato i obfity plon jagód.
 6. Śnieg podczas zanurzania w otwór przewidywanej wysokiej wydajności ziarna.

Mądrość ludzi

Ludzie czuwali co one najbardziej opieki. Na Epiphany objawów związanych z życiem:

 1. Jeśli pijesz wodę święconą wszystkie zwierzęta – przynoszą dobre problemu.
 2. W tym dniu postanowił nakarmić kury – nieurodzaju.
 3. Trzy dni po chrzcie nie może wypłukać ubranie. Woda jest za święte w tych dniach, a nie można zbezcześcić brudy.
 4. Jeśli myjesz te dni – będzie doping ręce.
 5. Jeśli nie było drzewem owocowym, które nie rodziły się w ogrodzie, przyszli do niego z wodą święconą, wlewa się go leczyć. Wierzono, że to zaczyna przynosić efekty.
 6. Chrzest niemowląt 19 stycznia obiecuje mu szczęśliwe życie i błogosławieństwo Pana.

Epiphany wróżby

Czy to prawda, że znaki na Trzech Króli – 19 stycznia? Każdy może sprawdzić na własne oczy. Ale przez długi czas w nocy z 18 na 19 stycznia (Trzech Króli wieczorem) uznano za najbardziej odpowiednie do wróżenia.

Aby sprawdzić jak bogaty będzie rokiem, trzeba wziąć trzy talerze i monety. Ta wróżba potrzebuje asystenta, który położy monetę do jednej z płyt. Zgadywania od pierwszego dnia, w którym ukryte pieniądze, przewiduje bogate życie beztroskie. Jeśli po raz drugi – duże problemy finansowe też nie. A jeśli trzy nie domyślić, że będzie musiał się pocić, aby zarobić na życie.

Przepowiedzieć przeznaczenie 6 maja szklanki likieru. W każdym z nich mamy postawić rzeczą, która symbolizuje coś: cukier – słodkie życie, Salt – smutek, monety – bogactwo, kawałek chleba – Dobrobyt, groch – narodziny dziecka, pierścień – małżeństwo. Wybór determinuje wydarzenia roku.

Najbardziej mistyczne i czci wróżenie z lustrem i świece. Położyć na stole miskę z wodą z trzech stron – Światło świec. Do karafki – lustro, patrząc na której można zobaczyć przyszłość.

W dniu Epifanii znaki powiedzieć, że dziewczynki mogą zobaczyć jej przyszłego męża. Aby to zrobić, wlać do szklanki trzech czwartych wody, w dolnej części dolnego pierścienia, umieszczając ją dokładnie w środku, a dokładnie badać.

Aby zobaczyć jej małżonka we śnie, że jest to konieczne w nocy, aby zjeść coś słonego. Leżenie spać, zwracamy się do pana młodego: „zwężenie-ukrytego, przynieś mi trochę wody do picia.” Kto kiedykolwiek, więc jest on przeznaczony do życia.

Droga do szczęśliwego życia rodzinnego

Wszystko wróżby związane z pragnieniem dziewcząt poślubić dobrze. Każdy chciał dobrego męża, piękny ślub i szczęśliwe życie. Tak szczęśliwy z mężem, dziewczyny próbowali przestrzegać ścisłego postu.

Chłopcy kąpiel w przerębli po wypiciu wody święconej, jechaliśmy woo. Jeżeli para ślub zaplanowany na Epifanii, młode szczęśliwe wróżby przewidywania życie pełne radości.

Sam Pan błogosławi młodą rodzinę z wodą święconą, zmywając grzechy swoich przodków, dla których młodzi nie muszą płacić. O znakach chrzcie, zwyczaje powiedzieć, że jest to właściwy czas, aby rozpocząć życie rodzinne.

Nie znając kulturę obcych i nie jest godne ludzi z przyszłości. Jeden z najbardziej cenionych świąt chrześcijańskich, co jest związane ze zwyczajów, wierzeń i tradycji, jest Chrzest Pański. historia święto rozpoczyna się ponad 2 tysiące lat temu. To zbierane hołd i uwielbienie Trójcy Świętej, wiara w uzdrawiającą moc świętej wody Jordanu, tajnym mistycznym związku z innego świata, a resztki pogańskich wierzeń. I każdy z nas zależy od stopnia, w jakim to bezcenne bogactwo krajowy dochodzi do przyszłych pokoleń.