164 Shares 2642 views

Jak świętować Ivana Kupały?

Najbardziej unikalna mieszanka chrześcijańskiej i pogańskiej tradycji jest piękny i mistyczny uroczystość Ivana Kupały. Wiele wieków temu starożytni Słowianie w nocy z 7 lipca obchodzony Kupały. Jest bogiem płodności i potężny członek pogańskiego panteonu. Jeśli dotkniesz tradycji chrześcijańskiej, w tej samej nocy świętować dzień Ioanna Krestitelya, który ochrzcił Jezusa Chrystusa. Połączyły się razem, te dwa święta sprawiły, że noc Iwana Kupały po prostu niezapomniany. Jest to nie tylko jasne uroczystości, ale także duchowe oczyszczenie.

Istnieją ciekawe festyny tradycja midsummer. Tak więc, w wakacje Ivana Kupały wykonane wlać wodę, oczyszczając się w taki sposób, ze względu na przekonania, że jest to symbol duchowego odrodzenia. Uważa się, że Midsummer woda ma właściwości lecznicze jak Epifanii. Ta tradycja jest bardzo podobny zarówno dla dorosłych i dzieci, bo nie ma nic odświeżyć trochę wody w okresie letnich upałów. Może być czyszczone oraz w rzekach i jeziorach, a nawet w porannej rosy, ale trzeba wstać wcześnie. W skrajnym przypadku, używać wody z kranu. Uroczyste mistyczne nocne kluby zorganizować niezwykłą imprezę z etnicznej skosów, jest obowiązkowy wylewanie lub pianki stroną.

Kolejną tradycją, której towarzyszy wakacje Ivana Kupały (dość niebezpieczne zajęcie, by the way) – skoki nad ogniem. Pomimo faktu, że ogień i woda jest po prostu przeciwieństwem tego, jak pogaństwa i chrześcijaństwa, to święto dwa elementy są ze sobą powiązane. Jeśli w poprzednim przykładzie wykonania, oczyszczanie przeprowadzono rytuału z wodą, nie jest stosowany w tym płomieniu. Uważa się, że w ten sposób można znaleźć swoją bratnią duszę. Tak więc, w dawnych czasach uważano, że facet i dziewczyna, przeskoczył nad ogniem, a nie unscrambling rękę, by żyć długo i szczęśliwe życie. Tak, to jest dobre, czy raczej skrajny wariant poszukiwaniu swojej drugiej połowy. Jeśli spojrzeć w czasach starożytnych Rosji, skoki nad ogniem nie z ukochanym badanym niemal zdrada. W dzisiejszym świecie festiwale święto Kupały i uroczystości są zawsze towarzyszy skakanie przez ogień.

W uroczystości Ivana Kupały czyli dziewczęta tradycyjnie zrobić rytualne Marbleâ piękne wieńce z kwiatów i ziół, które noc motorówek. W następstwie chłopaków skoki wody złapać wieniec. Czasami, wstępnie dozowany, którzy mają złapać wieniec, aby uniknąć nieporozumień. Ta wspaniała tradycja wciąż istnieje. Ona szczególnie podoba mieszkańców małych miast i wsi.

Noc Kupały Ivana – święto, kiedy według legendy kwitnie paproć. Dzieje się dokładnie o północy. Zgodnie z legendą, kwitnie paproć gdzie niezliczone bogactwa ukryte. Chociaż nauka udowodniła, że nie paproci kwiat, ludzie nadal iść w poszukiwaniu rzadkich flory. Jest to jeden z najlepszych rozrywki w świąteczną noc.

Bardzo tajemnicza legenda wciąż istnieje. Mówi, że nie można spać w nocy Ivana Kupały. W przeciwnym razie, można rzucić czar na czarownicę lub złego ducha, a ponadto można stać się ofiarą syrena lub wody. Legenda ta dała mistycyzm wakacje i służył jako doskonały pretekst do uroczystości do rana. Poganie wierzyli, to święto Dzień miłości. W związku z tym, w dniu, kiedy rozpoczęło się święto Ivana Kupały, pary zapłacił siebie ich uwagę.

Istnieją pewne dowody, że starożytni Słowianie obchodzili Dzień Ivana Kupały w czerwcu, kiedy to była najkrótsza noc w roku. To jest piękne i tajemnicze święto, które jest otoczone mistycyzmu, legend i pięknych tradycji. Od czasów starożytnych, Słowianie wierzyli wakacyjne słońce. W tym dniu ludzie zniszczone nadziewane, postawić na głowie wieniec z ziół i przywiązany pasami kwiatów.