687 Shares 7133 views

Dzień Nauki Rosyjskiej

Wakacje w Rosji, co do zasady, nie wybrany przez przypadek, ale ogranicza się do jakiegokolwiek wydarzenia historycznego. Odnosi się to również do Dnia Nauki, który obchodzony jest w Rosji w dniu 8 lutego. W tym dniu w 1724 roku przez kolejności Piotra I dekretem senatu została założona przez Akademię Nauk. Później, w 1925 roku zmienił nazwę na Akademii Nauk ZSRR, i ma więcej niż 50 lat został przemianowany w obecnej Akademii Nauk Federacji Rosyjskiej.


Dla Rosji to święto ma szczególne znaczenie. Przez lata nasz kraj dał światu wiele znanych nazwisk, którzy dokonali niezrównany wkład do nauki światowej. Przez naukowców takich jak, na przykład, Pavlov IP, SP Korolev, Mendelejew DI, MV Łomonosowa Nauka w Rosji stał się potężnym zasobem, z którym do wdrożenia reform gospodarczych w kraju. Prace naukowców stało się ważną częścią bogactwa narodu i władzy, przesuń postępy. Dlatego Dzień Nauki Rosyjskiej jest tak ważna dla nas wszystkich. Pracy genialny naukowcy porównali wyczyn, ponieważ wielu z nich przeprowadzili eksperymenty i osiągnięte rezultaty czasami z ich życia lub zdrowia. W rezultacie, potencjał kraju powstało, co zapewnia dobrobyt narodu.

W czasach ZSRR, Dzień rosyjskiej nauki nie ogranicza się do jednego dnia, i zostało zarejestrowane w okresie od 18 do 25 kwietnia. Dla niektórych grup badawczych to święto nadal jest związany z ciepłych wiosennych dni. Dopiero w 1999 roku, dekret prezydenta zatwierdził nową datę – 8 lutego, który stał się święto zwane Dniem Nauki Rosyjskiej. Wśród naukowców i nie tylko była to świetna okazja, by przypomnieć raz jeszcze, że Rosja dała świat wielu znanych nazwisk i wielkie odkrycia. Takie uczeni jak Kapica, Kurczatow, Aleksandrowa, Queens i wiele innych niesamowitych przeprowadzonych badań w biosferze, w celu stworzenia sztucznych satelitów oraz elektrownie jądrowe.

Dzień rosyjskiej nauki – jest to doskonała okazja, aby przyciągnąć uwagę opinii publicznej, zainteresowanie środowiskiem biznesu, studentów i wszystkich, którzy mogą przyczynić się do realizacji ogromnych możliwościach i otworów, na progu której jesteśmy teraz.

Do tej pory, ogromną rolę odgrywa Rosyjskiej Akademii Nauk. Składa się on z 9 biur regionalnych w kierunkach naukowych, trzech oddziałów regionalnych i ponad dziesięć regionalnych ośrodków badawczych. W jego murach są prace i badania więcej niż setki tysięcy ludzi, dla których święta w Rosji (w szczególności od 8 lutego) – nie jest to powód, aby odpocząć, a mianowicie te dni, kiedy można podsumować pracę, wyciągać wnioski i omówić przyszłe plany i wybieranie w liczbach młodych sił.

Liczne wystawy, nagrody, koncerty i inne wydarzenia i gratulujemy Dnia Nauki dać do tego święta niezbędnego rozgłosu. To pomaga przyciągnąć wielu młodych talentów w dziedzinie badań naukowych.

Stan przeprowadził roczną alokację środków nie tylko na święta nauki, ale także tworzenie wysokiej jakości i nowoczesnej platformy do pracy produkcyjnej. Tak więc, w realizacji i rozwoju państwa programów naukowych przeznaczono ponad 250 mld. Rubli, z których duża część jest niezbędne do realizacji programów RAS. Takie podejście państwa do nauki oznacza, że dla Rosji jest zawsze priorytetem.

W całej historii, dziesiątki radzieckich i rosyjskich naukowców zostały przyznane nagrody Nobla cześć. Ostatnich naukowcy, którzy otrzymali tę nagrodę są Abrikosov Aleksey i Witalij Ginzburg. Laureat w dziedzinie fizyki w 2010 roku były także Konstantin Novoselov i Andre Geim, którzy żyją dzisiaj za granicą, ale ma obywatelstwo rosyjskie. Gratulujemy Dnia Nauki takich uczonych, zwłaszcza drogi jak połączyć je z ojczyzny.