880 Shares 6815 views

Historia święta i szczęśliwy Nowy Rok Nowy Rok

Wszyscy zdają sobie sprawę, że nowy rok jest jednym z najbardziej popularnych festiwali na świecie, które jest obchodzone przez wszystkich mieszkańców naszego świata wszędzie. Sylwester jest jednym z najbardziej tajemniczych wydarzeń, jak oczekiwanie swego zwykle związany ze światem magii i baśni, wraz z niezapomniane wakacje przygody. To jest naprawdę globalny święto, które wiedzą, kochają i oczekują osoby z absolutnie całym świecie, bez względu na ich etnicznych tradycji, przekonań religijnych i wartości kulturowych. Pomimo faktu, że nowy rok obchodzony jest przez wszystkich, staje się oczywiste, że sam proces uroczystości mogą być bardzo różne od tych lub innych narodów.

Święto nowego roku towarzyszy zwykle wyróżnikiem, który jest najbardziej podstawową różnicą jest również kwestią sporną była zawsze data wakacji, różnych ludzi na świecie może, na podstawie swoich przekonań, w różnych dniach, aby uczcić Nowy Rok i szczęśliwego nowego roku. Niezależnie od tego, na początku nowego roku jest zawsze, zawsze oznaczało dla wszystkich przejścia do nowego cyklu życia, a przybyciem nowego, lepszego czasu. Na przykład, od dawna Rzymianie świętowali Nowy Rok na początku marca, i trwało to tak długo, jak Juliusz Cezar wprowadził nowy kalendarz (który do tej pory nazywa się Julian). Zatem data obchodów Nowego Roku i szczęśliwego nowego roku został przeniesiony do pierwszego stycznia, po miesiącu, którego nazwa pochodzi od greckiego boga „Yangusa” (dwulicowy), który według legendy, jeden z twarzą zwróconą ku przeszłości, a drugi wyglądał na świetlaną przyszłość. W starożytnym Egipcie, Nowy Rok obchodzono podczas przypływu Nilu, który zwykle występuje pod koniec września. Fala była bardzo ważnym wydarzeniem dla Egipcjan, bo to była gwarancja, że można było uprawiać kukurydzę w coraz suchej pustyni.

W nowym roku Egipcjanie umieścił posąg boga Amona rodziny na statek, i wysłał je pływające w dół rzeki. Statek był w wodzie przez około miesiąc, a ten obrzęd jest zawsze towarzyszy różnych tańców i śpiewów. Pod koniec uroczystości pomnik został dodany z powrotem do świątyni. W Babilonie (współczesny Irak), Nowy Rok obchodzono na wiosnę. Podczas obchodów król pozwolił jego ludziom robić absolutnie nic, a sam kilka dni opuścił miasto, pozostawiając wolną rękę mieszkańcom. Gdy król wrócił, życie w mieście po raz kolejny udał się do starego kanału, i wszyscy wrócili do swoich codziennych zajęć. Celtowie, mieszkańcy Galii (dzisiejszej Francji i Anglii) przywitał nowy rok pod koniec października. Jest to uroczystość nazwali „koniec lata”. W czasie nowego roku, Celtowie urządzone swoje domy ze specjalnymi dekoracjami, które miały odstraszać złe duchy, ponieważ wierzyli, że wszystkie duchy wrócić do ziemi w „koniec lata”. Najbardziej wieloletniej tradycji dla wszystkich narodów w nowym roku jest wyrażenie „jak spotykają się Nowy Rok – tak spędzają go.” Wszyscy ludzie oczekują cudów i radości w te wakacje, bez względu na swoje tradycje i przekonania. Według legendy, Yuliy Tsezar uwolnił jednego ze swych niewolników, bo gratulacje nowy rok więc – „Życie w nowym roku, więcej niż w starym” co cezar odpowiedział ze zwrotem „jest to najbardziej nowoczesny z życzeniami z okazji nowego roku, który może być kem- lub powiedział. " A cesarz Kaligula w pierwszym dniu Nowego Roku, udał się na placu przed zamkiem i otrzymał prezenty od swoich poddanych, a pismo na papierze, który dał mu kilka prezentów.