221 Shares 6875 views

Co się kręci? Popularne modele, wyposażenie, wędkarstwo

Jak wybrać przędzenie rozwiązania dla połowów, na przykład, szczupaka lub okonia bez tego samego błędu – to zadanie poważne i rygorystyczne, zwłaszcza dla rybaka neofity. I jest uważany nadrzędnych, jeśli będzie, oczywiście, nie chce wrócić, aby uzyskać jeden udany połów i męki w występ – bieg uszkodzony.


Co się kręci? Jest to jeden z najbardziej naipopulyarneyshih „instrumenty” do połowu szczupaków i innych wód ryb drapieżnych. Jak w przypadku każdego rodzaju połowów, spinning wymaga wiedzy i umiejętności są absolutnie specyficzny. Niewątpliwie toothy piękności lub humbaki może złapać i niezbyt doświadczonego prostaka, ale to będzie, ogólnie rzecz biorąc, manifestacją szczęścia niż regularnością.

Niewątpliwie przed połowu i bardzo skromny „radziecki” bieg, ale obecna przędzenie – to zupełnie inna para kaloszy! W tym artykule omówimy to, co kręci. Być może te wskazówki pomogą początkującym rybaka.

Jak zainstalować przędzenia dla początkujących?

Naturalnie, jest o wiele lepiej właścicielem pierwszego wirowania posiadły z nieocenionego wsparcia bardziej wykwalifikowanych w tej branży Buddy spinningowe. I raz już, jak czas pracy doświadczenie i umiejętności, wybór biegów jest całkiem możliwe, że w praktyce i niezależny sposób. Ale jeśli nie masz dostępu do chłodnego pro-rybaka, to najprawdopodobniej trzeba będzie udać się do odpowiedniego sklepu sam.

Jak zainstalować przędzenia dla początkujących? Aby zrozumieć, które z nich trzeba wędrować i zakupy niezbędne, aby uzyskać co najmniej minimalną wiedzę teoretyczną na temat biegu. Tradycyjnie różnią się od siebie metod związków, materiałów, produkcji i badań w szeregu. Weźmy pod uwagę kilka podstawowych różnic.

Wtyczki lub teleskop?

Sposób montażu spinning można podzielić na dwie główne grupy: kołek teleskopowej i dostępności.

Teleskopy są zazwyczaj wybierane w branży startowego przędzenia. W tych narzędzi ma wiele pozytywnych aspektów, które po prostu nie mają szansy nie podoba. Ponadto, są one tańsze i wtyczki, bardziej kompaktowy do przenoszenia, wygodny dla wędkarzy.

Wykwalifikowani rzemieślnicy, oczywiście, wolą zająć się korek. Nie ma nadwagi na stacji dokującej, cechuje się znaczną elastycznością, ogólnej czułości pręta. Ale układ pierścieni – gdzie jest to potrzebne, który różni się od teleskopu, gdzie jest podyktowane stawów.

Ale co się kręci dla początkującego? Przede wszystkim, to proste konstrukcje. Wybór, oczywiście, pozostaje dla ciebie, ale jeśli jesteś niedoświadczony w przędzenia na ryby, to lepiej wybrać wszystkie te same teleskopowy design.

Materiał drążka

Istnieje wiele odmian biegu. Oraz kwestie takie jak bezbłędne wybrać przędzenia dla początkujących, czasami się dość skomplikowane, ale tylko na pierwszy rzut oka. Materiał do produkcji spinning tackle są podzielone na trzy główne typy: kompozyt, włókno szklane, włókno węglowe. W tej chwili wybór zaawansowanych wędkarzy zatrzymał częściej w ostatniej wersji. Jest koniecznością zakupu (szczególnie w razie wątpliwości na temat ich głębszego poznania).

Wzdłuż To proste: krótki, średni, długi. Charakter połowów w jakiś sposób charakteryzuje długość biegu. Z strefa przybrzeżna musi być wybrany przeważnie dłużej, z łodzi iw odległych miejscach – krótszy.

I miejsce połowu, między innymi, również ma swoje znaczenie: jeśli rzeka nie jest bardzo szeroki, na przykład, pożądany krótkie wirowanie i stosowany już w przypadku dużych stawów.

Test przędzenie

Który test wybrać przędzenia do połowu? Najpierw kilka słów o tym, co ten test jest spinning. On zależy od ciężaru przynęty, która jest zalecana, aby rzucić. Tradycyjnie jest to 2 cyfry, na przykład 7-30. Oznacza to, że pręt zaczyna zwracać uwagę na przynętę, której waga wynosi od 7 g, a największa z „mocą”, odpowiednio, 30 g (ale nadal zaleca maksymalna nie działa – może być uszkodzony). Tak więc, w zależności od testu, podnieś przędzenia połowów dla każdego drapieżnika z kategorii ryb.

formacja

Mówiąc prościej, jest to reakcja na uderzenia pręta z zewnątrz. Zgodnie z jego strukturą, pręt można podzielić na trzy rodzaje: wolne, średnie i szybkie. Co to znaczy? Jeśli przędzenia w dłoni produkuje serię uderzeń, ostrych i krótkich, Wskazówka: dzień 1 gatunku zgiąć górną (szybko), w 2. – przędzenia do pół kija (Intermediate). Jeśli to wygięte prawie cały kij – Slow.

Co się kręci, najlepszy dla początkujących? Najbardziej optymalne dla początkującego uznane szybki spinning. Jak sprawdzić strukturę zakupu w sklepie przez siebie? Można to łatwo zrobić bezpośrednio w kasie: Mike rozwiązania zebrane w sufit i oglądać jak ona pochyla się (nie trzeba jednak wywierać zbyt dużej siły, aby uniknąć nieprzyjemnych potyczek z dostawcami).

Ponadto konieczne jest, aby reagować na ringu: kolei rozwiązać te szczegóły się i doprowadzić do zamknąć oczy. Idealnymi wirujące elementy danych będzie w ścisłym linii.

optymalna wagonu

I jeszcze, że zalecane spinningowe, wędkarstwo to dopiero początek? Tanie lub drogie, długie lub krótkie, tradycyjny lub przędzenie z koryta? Doskonałe plony z wynikowego problemu wyboru jest, by tak rzec, uniwersalny. Mogą one stać się pręt z włókna węglowego o szybkiej akcji. Optymalna długość – 2,7 m, testy – 7-30, cewka musi być szybko odpowiedź (od bezwładności już zatopiony w zapomnienie, a rezerwa mnożnik wyprzedza spetsam). Należy zwrócić uwagę na szpuli (który nie był z tworzywa sztucznego), przełom cewka jest zobowiązany być giętki, bez wszystkich uderzeń.

W ogóle, jak zalecane przez doświadczonych wędkarzy, którzy znają z pierwszej ręki przędzenie: lepiej jest istratte więcej czasu na bardziej dogłębnej niż później żałować prawidłowo wybranego biegu. I niezbyt zwrócić uwagę na zalecenia eksperta w dziale: jako swoją misję – do sprzedaży produkt, który jest droższy, a Twoje zadanie – aby kupić wygodny i ekonomiczny przędzenie może być to, że sprawa nie jest bardzo luksusowy, ale jest wysokiej jakości.