281 Shares 7267 views

Starożytny małpa z którego człowiek ewoluował

Jego podobieństwo do małpy zauważył, pewnie i prymitywni ludzie. Ale coraz bardziej cywilizowane obraz człowieka starając się nie dostrzegać szympansa czy goryla jak jego podobieństwo, bo szybko zorientował się jako korona stworzenia Wszechmogącego Stwórcy. Kiedy były teoria ewolucji, spodziewane są w początkowych sapiens Link prymas pochodzenie Homo, że spotkały się z niedowierzaniem, a często wrogo. znaleziono na początku rodowodu jakiegoś angielskiego lorda Starożytne małpy, postrzegany w najlepszym humorze. Dziś nauka zidentyfikowała bezpośrednich przodków naszych gatunków, które żyły 25 milionów lat temu.


wspólny przodek

Powiedzieć, że ludzie ewoluowała od małp, z punktu widzenia współczesnej antropologii – nauki o człowieku, jego pochodzenia, uważany jest za niepoprawne. gatunek ludzki ewoluowały od pervolyudey (są one nazywane hominidów), które jest zupełnie różne gatunki biologiczne niż małpy. Pierwszy prachelovek – Australopithecus – pojawił się 6,5 miliona lat temu, a starożytny małpa się naszym wspólnego z nowoczesnym przodka małp człekokształtnych – około 30 milionów lat temu.

Metody badania szczątków kopalnych – jedyne istniejące dowody dawnych zwierząt – są ciągle ulepszane. Najstarsza małpa może być często klasyfikowane przez fragment żuchwy lub jeden ząb. Prowadzi to do tego, że w systemie ewolucji człowieka pojawiają się nowe jednostki, które uzupełniają ogólny obraz. Dopiero w XXI wieku, więcej niż tuzin takie obiekty znajdują się w różnych regionach naszej planety.

klasyfikacja

Te nowoczesne antropologia stale aktualizowana, co sprawia, że korekty w klasyfikacji gatunku, do którego dana osoba przynależy. Odnosi się to do bardziej szczegółowych jednostek, całkowity system pozostaje niewzruszona. Według najnowszych poglądów, osoba należy do klasy ssaków, rzędu naczelnych, podrzędu małpy te, rodziny hominidów, starzec, rodzaj i podgatunek Homo sapiens sapiens (Nomo).

Klasyfikacja najbliżsi krewni „” osoby – przedmiotem ciągłej debaty. Jedną z opcji może wyglądać następująco:

 • Grupa naczelnych:
  • Małpiatki.
  • Te małpy:
   • Dolgopyatova.
   • Z Nowego Świata.
   • Stary Świat:
    • Mniejsze małpy.
    • hominidów:
     • orangowate:
      • Orangutan.
      • Borneysky orangutan.
      • Orangutan sumatrzański.
    • hominin:
     • goryle:
      • Goryl zachodni.
      • Goryl wschodni.
     • szympans:
      • Wspólne szympansa.
      • Szympans karłowaty.
     • osoby:
      • Homo sapiens.

Pochodzenie małp

Ustalenie dokładnego czasu i miejsca pochodzenia małp, a także wiele innych gatunków, nie jest jak na Polaroidy pojawia stopniowy obraz. Występuje w różnych obszarach naszej planety eksplodowało uzupełniają ogólny obraz, który staje się coraz wyraźniejszy. Jednocześnie uznał, że ewolucja nie jest linią prostą – jest raczej podobna do buszu, gdzie wiele oddziałów są martwe końce. Dlatego, dopóki budowa co najmniej segmentu jasnej ścieżki od prymitywnych ssaków do primatopodobnyh Nomo sapiens jest jeszcze daleko, ale istnieje kilka punktów odniesienia.

Purgatorius – mały, nie większy niż myszy, zwierzę mieszka w drzewach, żywiąc się owadami w górnej kredy i okresu paleogenu (100-60 mln lat temu). Naukowcy umieścić go na szczycie łańcucha ewolucji naczelnych. Znalazł tylko początki znaków (anatomiczne, behawioralne, etc.), charakterystyczna dla małp: stosunkowo duże mózgi, pięć palców na kończynach, niższą płodność z braku lęgowym, wszystkożernych i innych.

Zacznij hominidów

Starożytny małpa, człekokształtne przodkowie zostawili ślady z późnego oligocenu (33-23 mln lat temu). Nadal zachowuje się cechy anatomiczne małp Starego Świata podniesione antropolodzy na niższym poziomie: krótki słuchowego zlokalizowanych na zewnątrz, w niektórych gatunków – obecność ogona, brak proporcji kierunek kończyn i niektóre cechy struktury szkieletowej nadgarstków i stóp.

Wśród tych kopalnych zwierząt jednymi z najstarszych rozpatrywanego prokonsulidy. Charakterystyka struktury zębów, proporcje i wymiary czaszki ze zwiększonym w stosunku do innych części jej mózgu działu pozwalają naukowcom-paleoanthropologists prokonsulidov nadana humanoida. Do tego rodzaju małp kopalnych prokonsulowie, kalepiteki, geliopiteki, nyanzapiteki i inni. Nazwy te zostały utworzone głównie nazw jednostek geograficznych, w pobliżu którego stwierdzono fragmenty kopalne.

Rukvapitek

Większość znajdzie najstarszych kości paleoanthropologists dzieje się na kontynencie afrykańskim. W lutym 2013 roku odnotowano paleoprimatologov naukowców z USA, Australii i Tanzanii na wynikach wykopalisk w dolinie Rukwa w południowo-zachodniej Tanzanii. Odkryli fragment żuchwy z czterema zębami – szczątki istot, które żyły istnieje 25,2 mln lat temu – że był to wiek skały, gdzie odkryto znalezisko.

O szczegółach struktury szczęki i zęby okazały się być właścicielem należących do prymitywnych małp człekokształtnych w prokonsulidov rodziny. Rukvapitek – tak przodek hominidów został nazwany, najstarszy małpy kopalne, bo 3 miliony lat starsza niż jakakolwiek inna odkryto aż 2013 paleoprimatov. Istnieją inne opinie, ale są one związane z faktem, że wielu naukowców wierzy prokonsulidov zbyt prymitywne istoty, aby określić ich prawdziwe małpach. Ale to kwestia klasyfikacji, jeden z najbardziej kontrowersyjnych w nauce.

driopithecus

W dobie osadach geologicznych miocenu (12-8 mln lat temu) we wschodniej Afryce, Europie i Chinach zostały znalezione szczątki zwierząt, które naukowcy paleoanthropologists przypisane rolę ewolucyjnej gałęzi prokonsulidov tych hominidów. Driopithecus (z greckiego „Drios.” – tree) – tzw starożytny małpa, który stał się wspólny przodek szympansy, goryle i ludzi. Zdarzenia i datowanie pozwala nam zrozumieć, że te małpy wyglądają bardzo podobnie do współczesnych szympansów utworzyli w ogromnej populacji, najpierw w Afryce, a następnie rozprowadza w całej Europie i Eurazji.

Co stanowi wzrost o około 60 cm, te zwierzęta próbują przenieść kończyn dolnych, ale przeważnie mieszkali na drzewach i miał długi „ramiona”. Starożytnego driopithecus małpa jedli jagód, owoców, jak to wynika z konstrukcji z zębami trzonowymi, które miały mało grubą warstwę szkliwa. Widać to driopithecus oczywisty związek z człowiekiem, a obecność dobrze rozwiniętego kły czyni je wyjątkowo hominid przodka innych – szympansy i goryle.

Gigantopithecus

W 1936 roku, kilka zębów niezwykłe małpy przypadkowo wpadł w ręce paleontologów, niejasno humanlike. Mają one stać się przyczyną wystąpienia wersje swoich dotychczasowych dostaw z nieznanej gałęzi ewolucyjnych przodków człowieka. Głównym powodem pojawienia się takich teorii była sama wielkość zębów – były dwa razy jak goryl wiele zębów. Eksperci szacują, okazało się, że ich właściciele mieli wzrost wyższy niż 3 metry!

cała szczęka z zębami i podobnych starożytnych gigantów małpa makabryczne fantazje stają się faktem naukowym została odkryta w 20 lat. Po dokładniejszej datowania znalezisk, stało się jasne, że wielkie małpy istniały w tym samym czasie co Pithecanthropus (w greckich „pitekos.” – monkey) – małpa, czyli około 1 mln lat temu. Sugerowano, że – bezpośrednimi przodkami człowieka zaangażowanych w zniknięciu największy ze wszystkich istniejących w świecie małp.

roślinożerne olbrzymy

Analiza środowiska, w którym znaleziono fragmenty kości olbrzymich, a samo badanie wykazało, szczęki i zęby, że głównym pożywieniem dla Gigantopithecus serwowane bambusa i innej roślinności. Ale zdarzały się przypadki wykryte w jaskini, gdzie znaleziono kości małp, potworów, rogów i kopyt, co pozwoliło traktować je jako wszystkożerne. Chociaż nie, i gigantyczne kamienne narzędzia.

Wynikało logiczny wniosek: Gigantopithecus – starożytny wzrostu małpa nawet do 4 metrów i wadze około pół tony – kolejny oddział niezrealizowanej hominization. Stwierdzono, że czas ich wymarcie zbiegło się ze zniknięciem innych człekokształtnych gigantów – Australopiteki afrykańskich. Możliwa przyczyna – zjawiska klimatyczne, które stały się śmiertelne dla dużych hominidów.

Według teorii tzw Kryptozoolodzy (gr. „Kryptos” – tajne, ukryte), niektóre osoby Gigantopithecus przetrwały do naszych czasów, a są w trudno dostępnych obszarach ludzi na Ziemi, dając początek legendzie o „Yeti”, Yeti, Bigfoot, Almasty i tak dalej.

Białe plamy w biografii Homo sapiens

Pomimo postępów w paleoantropologii w łańcuchu ewolucyjnym, gdzie pierwsze miejsce jest zajmowane przez starożytnych małp, z którego nie był człowiekiem, istnieją błędy trwające do jednego miliona lat. Ulegają one ekspresji w nieobecności związków z naukowego – genetycznej, mikrobiologiczne, anatomiczne, itp. – Potwierdzenie związek z poprzednich i następnych gatunków hominidami.

Nie ma wątpliwości, że stopniowo te białe plamy w historii pochodzenia człowieka zniknie, a uczucie pozaziemskiego lub boskiego początku naszej cywilizacji, które są okresowo ogłoszonego na kanałach rozrywkowych nie mają nic wspólnego z prawdziwą nauką.