776 Shares 8523 views

Awaria systemu chłodzenia silnika i jak je rozwiązać

Ten artykuł zostanie omówione o awarii układu chłodzenia silnika spalinowego wewnętrznego spalania i zawiera instrukcje naprawczych. Często pojawiają się problemy, w którym temperatura płynu jest utrzymywana na poziomie 0 stopni, albo jeśli nawet w niskich temperaturach, bardzo szybko osiągnie czerwony znak. Zdarza się, że nawet w lecie strzałka nie osiągnie wartość 90 stopni. Jest to temperatura pracy dla silnika o spalaniu wewnętrznym. Dowiesz się, jakie istnieją przyczyny tych usterek.


Najczęstszą przyczyną przegrzania

Często nie element taki jak termostat. Że to jest powodem, że igła jest albo niższa wartość pracy lub ponad nią. Opóźniać eliminację problemu, nie jest konieczne, ponieważ praca silnika w tym przypadku jest nieprawidłowe, a więc jego życie jest znacznie zmniejszona. Może to doprowadzić do awarii mechanizm korbowy tłoka zaworu. Więc trzeba wiedzieć usterkę układu chłodzenia silnika i jak je rozwiązać, tak aby nie przeciążyć silnika.

Warto wspomnieć, że jazda w zimie bez pieca – to po prostu dzikość. Ale to drobiazg, jeśli wziąć pod uwagę, że silnik jest bardzo dużo zużycie i „zjada” dużo benzyny. Koszt paliwa na stacjach benzynowych jest coraz większa. W związku z tym wzrost kosztów benzyny.

termostat objawy niewydolności

Nie trzeba mieć siedem przęseł w czoło, aby w porę rozwiązać obrażenia, jak również dokonać diagnostyki systemu. Zazwyczaj, gdy awaria termostatu zmienia obieg płynu chłodzącego. Na krajowych samochodów Vaz, takich jak uszkodzenia termostatu zamarzaniu nadal krążyć w małym gronie. Dostaje także do chłodnicy piekarnika. Można powiedzieć, że główną wadą układu chłodzenia silnika są w inkubatorze.

Z tego powodu, nawet przy jeździe z dużą prędkością zamarzaniu strzela głównego chłodnica, w wyniku gwałtownie wzrosła temperatura wewnątrz płaszcza silnika. W niektórych samochodach produkcji zagranicznej termostatu zagłuszania występuje w położeniu, w którym zamarzaniu nadal będą krążyć w dużym kole. W lecie tego uszkodzenia nie można od razu zauważyć. Ale w zimie to natychmiast pojawia się, gdy silnik nie uzyska wystarczające dla temperatury. Będzie ona rozgrzać bardzo powoli.

Dlaczego silnik może się przegrzać?

Wiele ciepła oddawanego do cieczy chłodzącej w chłodnicy, a zatem, można podgrzać przeciw zamarzaniu do temperatury roboczej. Nastąpiło naruszenie prawa pracy w inkubatorze z kilku powodów. Często jest stosowanie środka przeciw zamarzaniu, zasób, który opracował już dawno temu. Zwapnienia, które stopniowo osiada na elementach termostat. A potem jest pogwałceniem wszystkich elementów systemu.

Podobny problem może być spowodowany przez wylewanie wody do układu chłodzenia silnika. Więc trzeba tak często, jak to możliwe, aby zmienić system płynnej, aby nie wylać wody z kranu. Należy zauważyć, że w akcję przeciw zamarzaniu – około 80-90 tysięcy kilometrów. W konsekwencji, po wymianie pompy, która ma ten sam zasób, pożądane jest, aby przeprowadzić mycie całego systemu chłodzenia, a także dokonać zastępczego środka przeciw zamarzaniu. W dużej mierze winą układu chłodzenia silnika Łada 2106 nawet podobny do tych, które pojawiają się na zagranicznych samochodów.

termostat diagnoza

Ustalić, termostat niepowodzenie może być całkiem proste. Po pierwsze, start i rozgrzać silnik. Po ciepłym dotykiem wokół rur, które udają się do chłodnicy. Jeśli są one zimne, płyn chłodzący radiator nie jest dostarczany. Ale nie korzystają: gdy temperatura 90 stopni i powyżej górnych i dolnych dysz musi być gorąca. Tylko w tym przypadku można powiedzieć, że termostat jest w pełni funkcjonalny. Należy pamiętać, że piec działa we wszystkich trybach, czy na dużym lub małym kręgu przeciw zamarzaniu krąży w systemie.

Gdy silnik przegrzewa The tłoczek jest wzrost zużycia wszystkich części ruchomych. W tym przypadku, należy natychmiast udać się wszystkie łożyska, możliwe jest, że tłoki zacznie się palić przez. Oczywiście, istnieją straty przez tarcie. Cały proces od zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej, które występuje w komorze spalania jest naruszone. Ponadto obserwuje się spadek mocy. Ponadto, wzrasta zużycie paliwa. Należy pamiętać, że nadmierne ciepło pętla może tłoki w cylindrach.

przegrzanie

Przegrzanie często następuje w wyniku zatkania grzejnika. Jego komórki zgromadzone dużo odpadków, szumowiny, to nie tylko zapobiega promocji przeciw zamarzaniu poprzez kanały, lecz także zmniejsza przenoszenie ciepła. Jak wspomniano wcześniej, termostat pojazdów krajowych zaciął się w pozycji, w której płyn krąży tylko na mniejszym kole. Jednak to nie zdobywa główną grzejnika. W związku z tym ciecz nie ma czasu, aby dać ciepło, ale ona zawsze nagrzewa się w płaszczu chłodzącym.

Aby pozbyć się tego błędu, najbardziej akceptowalnym sposobem – jest w pełni otworzyć dotknij piec i włączyć dmuchawę na pełnych obrotach. Oczywiście, efekt tego będzie, ale nie jest tak istotne. Wskazane jest, aby zainstalować nowy termostat występuje cyrkulacja płynu w trybie normalnym. Jeśli nie śledzić poziom płynu chłodzącego w układzie, pozostawia swój ślad. W wyniku tego – oczywiście wzrost temperatury.

Silnik dmuchawy i pompy

Należy zauważyć, że usterka układu chłodzenia silnika YaMZ-238 są takie same jak w przypadku samochodów VAZ. Ale może to być prawdą, że cyrkulacja występuje w obu środowiskach, termostat jest OK, ale silnik nadal się przegrzewa. Często zdarza się w tych systemach, które dostarczają do instalacji wentylatora. Zazwyczaj, czujnik zawiedzie, za pomocą którego jesteś zasilanie silnika. Jest również możliwe przegrzanie jeśli pas złamał, które zrealizowały napęd pompy wodnej. Lub gdy nieprawidłowe dopasowanie.

hipotermia silnika: najczęstsze przyczyny

Teraz, gdy może wystąpić hipotermia silnika. W normalnych warunkach, to znaczy, nawet gdy temperatura osiągnęła -20 °, maszyna powinna być stosunkowo szybko ogrzewa się. Nawet jeśli nie jest on dodatkowo ocieplony. Taka konstrukcja silnika, może on działać poprawnie w szerokim zakresie temperatur. Oczywiście, jeśli zima jest bardzo dotkliwe zimno w danym obszarze, pożądane jest, aby korzystać z izolacją ognioodporną. Ale jeśli termostat pozostanie otwarty, gdy istnieje obieg właśnie w dużym zakresie, hipotermia po prostu nie można uniknąć.

Rzadsze przyczyny

Możliwe jest również, że niektóre z samochodów, w których napęd wentylatora jest przymusowe, nie będzie hipotermia. Dlatego wielu kierowców wymieniasz wentylator mechaniczną elektryczny. Warto zauważyć, że ostatniej zimy praktycznie nie uruchomić, gdy temperatura na zewnątrz jest poniżej zera stopni. Płać tylko uwagę na fakt, że cały system musi być całkowicie uszczelniony. Nie powinno być żadnych pęknięć. Wszystkie Uszczelki muszą być nienaruszone i nieuszkodzone. Grzejnik w żadnym wypadku nie wolno nieszczelności. Istnieje usterka układu chłodzenia silnika VAZ-2110, są one wszystkie podobne pojazdy.