105 Shares 4773 views

Lek "Diclofenac" – instrukcja użycia. Wstrzyknięcia, które łagodzą ból!

Obecnie apteki można znaleźć w szerokim zakresie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Dzisiaj rozważymy jeden z tych urządzeń oszczędzających. Czytelnicy będą mogli dowiedzieć się nie tylko o właściwościach, ale także o przeciwwskazaniach do stosowania leku "Diclofenac". Instrukcje dotyczące stosowania nyxes, aby dokładniej, roztwór do wstrzykiwań jest głównym, ale nie jedynym środkiem uwalniającym lek. Istnieją inne warianty, na przykład tabletki i żele. Nie od razu po przeczytaniu tego artykułu, kupić i zastosować lek. Decyzja o zastosowaniu jest podejmowana po konsultacji z lekarzem.


Co to jest Diclofenac?

Ustawa określa obowiązkowy dokument towarzyszący dla każdego opakowania leku "Diclofenac" – instrukcje użycia. Wstrzykiwania (ampułki z roztworem do wstrzykiwań) są pakowane w wiązki kartonów z niezmiennym załącznikiem adnotacji.

Lek ma działanie przeciwzapalne, umiarkowanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny, którego działanie opiera się na hamowaniu cykloheksanazą, pogwałceniu metabolizmu kwasu arachidonowego i zmniejszeniu liczby prostaglandyn w ognisku zapalnym. Zmniejsza ból w stawach, bólach w traumie, podczas ruchu i odpoczynku, łagodzi traumatyczne obrzęki i obrzęki stawów. Z miejscowym zastosowaniem zmniejsza obrzęk i ból, jeśli zapalenie jest etiologia niezakaźna.

Lek "Diclofenac" jest dostępny w postaci powlekanych tabletek, czopków, maści i żeli do użytku zewnętrznego, krople do oczu. Ponadto jest wydawany w ampułkach, zastrzykach do wstrzykiwań domięśniowych.

Sposób użycia leku "Diklofenak"

Instrukcje dotyczące zastrzyków zastrzyku domięli się domięśniowo 75 mg 1-2 razy dziennie w przypadku ostrej choroby lub zaostrzenia przewlekłego. Dla dzieci w wieku 6 lat dawkowanie jest obliczane przez lekarza. Przebieg zabiegu może wynosić od 4 do 5 dni.

Wskazania dotyczące przyjmowania leku Diclofenac

Instrukcje dotyczące stosowania zastrzyków zalecają umieszczenie pacjenta w ściśle określonych przypadkach. Są przepisywane przez lekarzy w leczeniu zespołu stawów (zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie kręgosłupa, dna moczanowa), choroby zapalne układu mięśniowo-szkieletowego (zwłóknienie kości, zapalenie kości i stawów), zwichnięcia i stłuczenia. Lek "Diclofenac" jest stosowany w zespole bólowym pooperacyjnym, ścięgnistku i zapaleniu kaletki, w tym celu zaleca się krótki okres leczenia.

Przeciwwskazania do przyjmowania leku Diclofenac

Instrukcje dotyczące stosowania powinny zawierać informacje o przeciwwskazaniach. Z ostrożnością używaj leku na choroby wrzodowe, choroby wątroby, przewlekłą niewydolność serca i niewydolności nerek, nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, alkoholizm, palenie tytoniu. Lek powinien być ściśle dozowany. Pacjenci z zaawansowanym wiekiem podczas przyjmowania leku są koniecznie obserwowani przez lekarza prowadzącego.

Leku "Diclofenac" nie należy stosować z dziedziczną nietolerancją i niewystarczającą ilością laktozy.

Nie zaleca się nadwrażliwości, astmy oskrzelowej, krwawienia z przewodu pokarmowego, choroby zapalnej jelit, ciężkiej niewydolności wątroby, nerek i serca, w III semestrze ciąży, w okresie karmienia piersią oraz w wieku poniżej 6 lat.

Przed użyciem leku "Diclofenac" kompozycję należy dokładnie zbadać, aby wykluczyć reakcję na składniki użytych postaci dawkowanych.

Działania niepożądane z użyciem leku "Diclofenac"

W miejscu wstrzyknięcia domięśniowego można spalać ropnię lub martwicę tkanki tłuszczowej.

W obrębie układu pokarmowego są możliwe: biegunka, zaparcia, wzdęcia, nudności, krwawienie z przewodu pokarmowego, wymioty i uszkodzenie przełyku.

Układ nerwowy reaguje na lek w postaci: zawroty głowy, bóle głowy, bezsenność, drażliwość, zmęczenie, zaburzenia widzenia lub snu, depresja, szum w uszach.

Układ moczowy może również być zakłócony działaniem leku. Skutki uboczne przejawiają się w postaci: obrzęku, zaburzenia czynności nerek.

Ponadto może rozwodzić się niedokrwistość, reakcje alergiczne mogą występować w postaci wysypki skórnej, świądu i fotosensybilizacji.

Ze strony układu oddechowego mogą wystąpić kaszel, skurcz oskrzeli.

Podczas podawania doodbytniczego mogą wystąpić podrażnienie, śluzowate wydzielanie krwi, bolesne wypróżnianie.

Przed użyciem skonsultować się z lekarzem. Niedopuszczalne jest użycie leku po upływie terminu ważności.