250 Shares 6263 views

Jak sprawdzić płytę główną dla wydajności?

Powszechnie wiadomo, że wszelkie urządzenia elektryczne, w których wystąpiły błędy, konieczne jest, aby przejść do centrów serwisowych dla diagnozy i naprawy. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o produkty elektroniczne. Jednak wielu naszych obywateli uważa, że mogą i nie radzą sobie z porażką, nawet bez odpowiedniego wykształcenia. Okazją do dyskusji, czy jest to prawda czy nie, będziemy pozostawić filozofom. Niespodziewanie, w niektórych przypadkach, to niezależna „naprawa” pozwala odzyskać. Oraz w odniesieniu do technologii komputerowej, uczy, na przykład, w jaki sposób sprawdzić naprawę płyty głównej.


Płyta jest fundamentem, który łączy wszystkie składniki razem. Wszelkie uszkodzenia do niego może mieć najbardziej katastrofalne skutki, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak sprawdzić na wydajność płyty głównej. Zwłaszcza jeśli chodzi o reklamy technologia.

Przy zakupie nowego sprzętu, ważne jest, aby dokładnie je sprawdzić. Podczas gdy odkrywa problem w domu, elementy można łatwo wymienić, jednak tracą czas na kolejną wizytę do sklepu – wątpliwej przyjemności. Kupujący zazwyczaj nie wie, jak sprawdzić płyty głównej, który jest usuwany tylko z pudełka. Istotnie, prawdopodobieństwo, że nowa płyta będzie uszkodzona, jest bardzo mała. Jednak, w karcie gwarancyjnej nie jest próżna jest linia, że towar nie otrzymał żadnej szkody. Nowa płyta powinna być bardzo dokładnie sprawdzane pod kątem zarysowań. Były precedensy, gdy z powodu niezauważone przy zakupie głębokie rysy centra serwisowe odmówił wykonania napraw gwarancyjnych.

Zazwyczaj na forach pyta jak sprawdzić płyta używana W tym przypadku prosta kontrola jest niezbędna. Przede wszystkim trzeba sprawdzić go na zarysowania, szczególnie głęboko.

Częstym problemem starych desek są spuchnięte kondensatory. Obecnie klasyczne kondensatory elektrolityczne na płytach są wykorzystywane coraz mniej, zastąpione odpowiednikami półprzewodnikowych o przedłużonej trwałości, ale kilka lat temu było inaczej. Kondensatory wyglądają jak małe cylindry przylutowane do płyty głównej. Wszelkie obrzęk, szczególnie ze śladami ugięcia, to zapewnia, że płyta będzie trwać długo, choć można ją wymienić w warsztacie.

Jak sprawdzić jeszcze płytę główną? Lokalna zaciemnienie światło PCB pośredni dowód nadmiernego ciepła w tych miejscach. Czasami przyczyna leży w elementach grzejnych, na przykład, tranzystory polowe (mosfetah), że ważny tryb pracy. Jednocześnie, obecność ciemnienia pod wpływem ciepła sugeruje, że deska jest aktywnie wykorzystywana, zmniejszając jego żywotność. Nabycie tej płycie – loteria.

Po kontroli przystąpić do weryfikacji oprogramowania. Głównym narzędziem – test pamięci «Memtest86». Trzeba nagrać płytę lub dysk flash z obrazka startowego i test pamięci. Ponieważ błędy mogą być wykryte jako moduł pamięci (w tym przypadku, to jest opcjonalne) oraz kontroler pamięci.

Podając swój komputer do pracy na pół godziny bez „ciężkich” programów obciążenia, trzeba go wyłączyć i sprawdzić temperaturę chipsetu (największy wiórów, często ukryte w małych radiatorów). Molten radiator – powód do rezygnacji z zakupu (szczególnie jeśli grzejnik dobry kontakt z chipem).

Poprzez zainstalowanie systemu operacyjnego Windows, należy uruchomić test «S & M». Zostaną one przetestowane w linii zasilającej i rady. Nowoczesny odpowiednik tego testu – OCCT. Przeszły test bez błędów to dobry znak.

Można również uruchomić archiwizującego WinRAR, który wybrać opcję „test sprawności”. Błędy nie powinno być.

Poniższych wskazówek zwiększy szansę na realne opłaty. Jest oczywiste, że każdy kupujący powinien wiedzieć, jak sprawdzić płytę główną.