638 Shares 5499 views

Co to jest – optymalna wrzeciono CNC?

Wrzeciono CNC – to najbardziej krytyczne części i załadowano węzła. Aby wybrać zawsze brać pod uwagę, że moc silnika i wytrzymałości mechanicznej kinematyki musi 2-krotnie przekraczać wartość obliczoną. Jest to konieczne ze względu na bezpieczeństwo drogich częściach kiedy podkładek.


streszczenie

Programy dla obrabiarek CNC pisemnych zgodnie z sztywności i maksymalnej prędkości obrotowej wrzeciona. Podczas frezowania należy brać pod uwagę prawdopodobieństwo pękania narzędzia obrotowego z zmęczenia ogrzewania lub metalu. Tak często stawiamy sprzęgieł bezpieczeństwa przeznaczone dla konkretnych rozmiarów wału silnika i średnicy naboju.

Wszystkie programy dla maszyn CNC przed praktykowane kroki bez ruchów osiowych. Gdy użytkownik jest w 100% pewien, że nie będzie bolało krzywek wrzeciona, a następnie dostać się do pracy z ruchami w trybie ręcznym lub pojedynczego cyklu. Kiedy kontrola została zakończona bez wstępnej, przystąpić do cięcia bezpośredniego udziału.

Wrzeciono CNC – drogie urządzenie i najbardziej potężny, ale można go łatwo zgasić działania i szorstkiej urządzeń przeładunkowych. Niektóre systemy mają skomplikowanych obliczeń korektorów, z których nieprawidłowe określenie zamienia się długim remoncie. Aby pracować na każdej nowej maszyny wymaga uprzedniego przeszkolenia operatora, nawet jeśli ma już doświadczenie w tej samej szafie.

parametry

Wrzeciono CNC powinny być wybierane na podstawie następujących kryteriów:

  • Urządzenie chłodnicze: powietrze, płyn.
  • Moc silnika wrzeciona i przełożenie przekładni.
  • typ silnika.
  • Rodzaj łożysk i ich metody smarowania.
  • Tryby typ układu hamulcowego.
  • dokładność pozycjonowania i typ czujnika śledzenia.
  • mocowanie wrzeciona

Inne ważne parametry wymienione i konstrukcja silnika, czyli: liczba zwojów wirnikiem, sposób usuwania i stosując obciążenie na uzwojenia. Konto dla momentu obrotowego i możliwość dostosowania do węzła Centra względem osi posuwu. Również trzeba zmienić naboje: samozaciskowe, hydrauliczne, pneumatyczne, podręcznik.

Wrzeciono CNC jest wybierane na podstawie zdolności do zmiany części eksploatacyjnych. Jest to konieczne, aby zobaczyć dostępne opcje łożyska, które są dostępne w sklepach, dowiedzieć się o terminy dostaw. Może się zdarzyć, że ze względu na niewielki wzrost produkcji materiałów eksploatacyjnych przez dłuższy czas, lub być zobowiązany do zapłaty dziesięć razy cena do produkcji części. Małe wrzeciono CNC Router musi mieć lekką konstrukcję i niewielkie wymiary.

Z tego, co możemy zorganizować na własną rękę?

Trzpień do frezowania maszynie ze sterowaniem numerycznym do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i innych miękkich materiałów może być konwencjonalnym wiertarkę. Ważne jest, aby umieścić go na najwyższym poziomie i zmierzyć frez run-out. Jest to tania opcja, która pozwala poprawić już istniejącą strukturę.

Ponieważ oś obrotu silnika można wykorzystać dowolne narzędzie z dokładnie odsłonięta. Wybrane niezawodne i sztywne połączenie wrzeciona. Luz osiowy nie powinna być większa niż 0,01 mm dla większości otworów. Odpowiednie wiertła, wywiercić zaradny, można nawet ustawić silnik od pralki lub szycia. Co wrzeciona odpowiednie w konkretnym przypadku zależy od zamierzonego celu. Uwzględnia się rodzaj materiałów, wymaganej dokładności informacji o wielkości w automatycznym cyklu. I można zamówić gotowe rozwiązania w sklepie internetowym.

Silniki na zamówienie

Sterowanych numerycznie (CNC) służy do poprawy dokładności produkowanych części i zmniejszenia czasu potrzebnego do produkcji. Dla jednostkowego kosztu produkcji sprzętu więcej niż suma inwestycji na jej uwolnienia. będzie taniej zamówić pozycję w spółce zajmującej się przetwarzaniem metalu.

Dla domowych wrzeciono kupił silniki gotowe. Popularne silniki prądu stałego, synchronicznych i asynchronicznych. Obroty na 12 tysięcy dla tych silników – bez limitu. Dodatkowo, można stosować przekładnię napędu ręcznego lub automatycznego. zrównoważona moc wymagana dla silnika wrzeciona o dużej mocy. Ten brak nich. Ale jeśli umieścisz prostego napędu i silnika zwrotne, to urządzenie może już obsługiwać bardziej złożone produkty. CNC wprowadza dodatkowe oś, która może pomieścić nie tylko młyn, ale części cylindrycznych.

Im więcej silników na zamówienie?

W fabryce silników zostało już zrobione bilansowania łożyska wału i dopasowane minimalnym beat. Pozostaje tylko postawić gotowego silnika na standardowym uchwycie i wystawiać ustawienie stojaka wyświetlacza. Frezowanie jest wymagana precyzja w produkcji płytek obwodów drukowanych, elementów kinematyki.

silniki synchroniczne okazały się skuteczne w produkcji elementów biżuterii grawerowanie metody. Na stałym poziomie hałasu podczas pracy silnika, które mogą być pomocne dla liderów, którzy próbują poprawić swoją produkcję. Jednak mają one właściwość wygrzać się podczas pracy przy dużych prędkościach. Dlatego potrzeba, aby dostarczyć oddzielnie i chłodzenie, nawet w powietrzu.

Wybór profesjonalistów

Droższe silniki wrzecion jest zobowiązany do uzupełnienia cieczy chłodzącej. Mają wysoką dokładność pozycjonowania, wystarczająco potężny moment obrotowy i niezawodność wyżej wymienionych kilka razy. Zazwyczaj są one zamontowane na łożysku 3-4 zamiast 2 silnika, jak klasyczne. Zapewnia to minimalny bicia narzędzie lub przedmiot obrabiany w uchwycie.