131 Shares 4270 views

Filtr do akwarium z ich własnymi rękami. Jak zainstalować filtr do akwarium: obwody

Przed dokonaniem rybę, trzeba zadbać, że nie nadaje się nie tylko do ich akwarium, gleby, roślinności, niektóre elementy dekoracyjne, ale również filtr. Należy zrozumieć, że to nie tylko wodę, ale również oczyszczacz pilnie potrzebne dla życia swojego zwierzaka temat życia wodnego. A jeśli nie można kupić to czy ten model w sklepie, możemy zastanowić się, jak zrobić filtr do akwarium z ich własnymi rękami.

Znaczenie filtra w akwarium

Jak do czystej wody w zbiorniku nie wypełnić, w każdym razie z upływem czasu staje się brudna. Jest to spowodowane pojawieniem się w nim cząstek martwych glonów, odpadów i innych małych cząstek zanieczyszczeń. Aby pozbyć się tego wszystkiego i do utrzymania czystości w środowisku wodnym, konieczne jest zainstalowanie filtra wody w zbiorniku.

Mechanizm ten ma następujące cechy:

  • oczyszcza wody z cząstek nieorganicznych;
  • Usuwa wodę z różnych substancji rozpuszczalnych (na przykład, tabletki lub innej terapii lekowej po mieszkańców akwarium);
  • Wypełnia woda z tlenem, bez którego nie może przetrwać ani ryby;
  • tworzyć cyrkulację wody.

Z pewnością nikt w akwarium nie może uruchomić ryb i innych zwierząt wodnych bez wstępnie zainstalowanego w nim filtr. Ale biorąc pod uwagę to wszystko, ale warto pamiętać, jeśli wiesz, jak zainstalować filtr w akwarium i już zdecydowała, jaki model kupić, wciąż nie stworzył cię do naturalnego płynącej wody. Po każdym filtrze pompowania tej samej cieczy.

Filtry różnią się od siebie?

Przed zainstalowaniem filtra w zbiorniku, trzeba zdecydować się na jego widok, miejsca instalacji i funkcjonalności. Po tym wszystkim, w każdym specjalistycznych sklepach można natknąć się duży wybór tych urządzeń. Różnią się one między sobą cechy konstrukcji i zastosowania.

Niektórzy nie chcą stanąć przed takim wyborem, i wolą, aby filtr do akwarium własnymi rękami, po prostu zbadać wszystkie cechy zakupionych wzorów i dowiedzieć się, który model jest w danej sytuacji.

Rodzaje Filtry akwariowe

Zgodnie z zasadą nowoczesnych filtrów akwariowych wyróżnić następujące typy:

  1. Mechanicznej w stanie oczyścić wody w zbiorniku, z zmętnienia i pływające cząstki, które zostały podniesione z dolnej przemieszczania ryb i sprężarkę. Bez instalacji takich urządzeń nie może zrobić. Po mułu w zbiorniku stopniowo gromadzone, a w konsekwencji rozkładowi, dzięki czemu woda błotnisty. Filtr taki może być myty w przypadku zabrudzenia. Pierwszy znak jego przeszkody zostaną uznane jako zmniejszenie przepływu wody przez urządzenie.
  2. filtry chemiczne w większym stopniu oczyszczony akwarium wody z substancji organicznych. Usuwają fosforany i azotany. Aby uzyskać najlepsze wyniki, filtry te muszą być okresowo wymieniane.
  3. filtry absorpcyjne i chemiczne przyczyniają się do czyszczenia ścieków z odpadów ryb i innych zwierząt „akwarium”. Zwykle, takie urządzenie zawiera pompę obiegową, stale specjalne gąbkę i podłoże (zazwyczaj żwiru), znajdujący się bezpośrednio obok niego. Może być instalowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz akwarium. Warto zauważyć, że głównym składnikiem każdego filtra biologicznego są bakterie nitryfikacyjne funkcji życiowych, które muszą być utrzymywane bez przerwy. Oznacza to, że taki filtr zewnętrzny do akwarium powinna być płukana w tylko bieżącą wodą. A w każdym razie nie może być suszony.

filtrować typy, w zależności od ich lokalizacji

Każdy filtr do akwarium, zdjęcie, które pokazują nie tylko ich wygląd, ale także sposoby mocowania mogą być ustawione inaczej. Zgodnie z tym, następujące rodzaje tych urządzeń wyróżniają swoich miejscach:

  1. Dolny filtr akwarium znajduje się prawie na dnie pojemnika. Ma dużą liczbę otworów, z którego dostarczane jest powietrze. Filtry te pomagają oczyścić wodę z małych zatorów. Producenci zalecają, aby zainstalować je bezpośrednio przed przejściem ryby. W przeciwnym razie, miejsce i naprawić tego rodzaju filtra w zbiorniku będzie bardzo trudne.
  2. Wewnętrzny filtr zainstalowany wewnątrz zbiornika (stąd jego imię). Zazwyczaj składa się z gąbki lub węgla aktywowanego , a urządzeniem pompy. Takie filtry zatykają się bardzo szybko. Do tego trzeba stale monitorować, ponieważ przepustowość urządzenia jest zredukowana.
  3. Filtr zewnętrzny do akwarium ma wielkie podobieństwo do wewnętrznej. Jedyną różnicą – jest lokalizacja.

Jak zrobić swój własny filtr do akwarium?

Dobre urządzenie filtrujące nigdy nie będzie tanie. Co robić? Jak zaoszczędzić pieniądze? W tym przypadku proponujemy, aby najbardziej prosty filtr do akwarium własnymi rękami. Do jego produkcji, potrzebne będą: gąbka (jest to rozmiar wybrać, w zależności od zbiornika akwarium), atomizer, frajerem, wąż gumowy, dwie strzykawki 20 ml, mały kompresor.

Przyjmować jedną strzykawkę. W jednej z jego części, które muszą być wybieranym medycyna ogrzewa szydło wykonania otworów. Druga strzykawka, trzeba podłączyć do pierwszego. Można to zrobić za pomocą lutowania. Aby to zrobić, trochę chwyt na gorącej płycie najszerszy kończy szybko połączyć je i przytrzymaj 5-7 sekund. Odcięte obu końców części, która musi być wprowadzona do igły. Masz długa rurka plastikowa powinien dostać.

Weź gąbkę, wykonany w jednym z jego boków nie jest szeroki, ale głębokie cięcie, włóż część strzykawki z otworami. Dostać się dostać „rura” gumową rurkę, podłącz go do sprężarki. Na jednym z boków strzykawki, zamocować przyssawkę. Zostanie on dołączony do ściany zbiornika filtra.

Czy to możliwe, aby w pełni stosowana do filtra w akwarium?

Żaden filtr nie może w pełni oczyścić wodę w zbiorniku bez pompy. Najprostsze urządzenie takie może być również wykonany własnymi rękami. Aby to zrobić, trzeba mieć pod ręką: dyszę, wykończenia, rdzeń pompy i tee.

Dysza może być zastąpione przez proste rury. Konieczne jest, aby dostać się do jednego z tee otworów. Następnie się zawór z gwintem śruby na nim związek, a górny przewód rozciągania. Po przeciwnej stronie powinny być starannie przymocowane mały wąż, który później posłuży do spuszczania wody. Pod koniec węża umieścić syfon. Pomaga chronić samą pompę przed dostaniem się w glebie, które mogą powodować poważne szkody lub obrażenia.

Jak samodzielnie zamontować filtr w akwarium?

Więc kupiłeś lub wykonany filtr do akwarium z ich własnymi rękami. Co teraz? Jak go zainstalować? Jakie zasady powinny być przestrzegane?

Przede wszystkim trzeba zrozumieć, że w pustym filtrze Akwarium w żadnym wypadku nie może zostać zainstalowany. Pojemność co najmniej połowy muszą być wypełnione wodą. Należy również zauważyć, że zanim filtr do zbierania akwarium, wszystkie szczegóły tego jednostki powinny być dokładnie wysuszono. A dopiero potem przystąpić do instalacji. Filtr jest zwykle mocowane do ściany za pomocą przyssawek, w odległości 3 cm od powierzchni, tak, że nie styka się z dnem. Na początek musi być zanurzona w wodzie off.

Rurka, która absorbuje powietrze być wyprowadzane na zewnątrz. Bardzo wygodne, jeśli rura jest wspornik. W ustalonym stanie, nie będzie poruszać i spadać do wody.

Jeśli wiesz, jak zainstalować filtr w zbiorniku, i robią to dobrze, tylko teraz można włączyć go do gniazdka elektrycznego. Jeśli filtr jest zaczęły krążyć i do nasycenia wody tlenem, to nie powinno być wątpliwości co do faktu, że zrobiłeś coś złego.

Jak czyścić filtr?

Aby wyczyścić filtr akwarium, należy najpierw odłączyć go od sieci. Poza urządzeniem przemywa ze szlamu i zanieczyszczeń ostrożnie „prostiryvayut” gąbek pod bieżącą wodą. Jeśli masz filtr chemiczny, konieczne jest wypełnienie obowiązkowego zastępstwa. W przypadku nabycia filtr biologiczny jest, aby pamiętać, że byłoby wygodniej mieć kilka takich urządzeń. Ułatwia to czyszczenie każdy z nich po kolei.

I wreszcie …

Jest to obowiązkowe powinny śledzić prace nad systemem filtracyjnym. To musi zawsze pracować z pełną mocą. Jeśli, na przykład, w dolnej części filtra w akwarium nie działa na pełnych obrotach, jest pierwszą oznaką, że to urządzenie powinno być myte i czyszczone.

Pamiętaj! Doskonalenie umiejętności konserwacji filtra akwarium pochodzi wyłącznie z czasem. W tym przypadku trzeba tylko opieki i uwagi do swoich zwierząt.