572 Shares 6852 views

Jak zrobić fundament własnymi rękami

Od najdawniejszych czasów człowiek znany jest prostą prawdę: cała reszta konstrukcji zależy od fundamentu domu. Dlatego szczególną uwagę zwraca się na fundamencie. To musi być zrobione ze wszystkimi dokładności i umiejętności. Prowadzi to do ciągłych pytań o jak zrobić fundament własnymi rękami, które określają początkujących budowniczych i mistrz samoukiem.


Najpierw musimy dokonać niezbędnych obliczeń. Faktem jest, że każdy rodzaj fundamentu może wytrzymać pewną obciążenia i oddziaływania. Jednak nawet najbardziej rozpowszechnionym typem taśmy tej struktury ma własną szerokość i głębokość. Dlatego też, jeśli chodzi o to „jak zrobić fundament własnymi rękami” nie spowodowane ciekawości, należy znaleźć odpowiednie obliczenia dla tych katalogów i tabel.

O określonej wielkości, należy przerwać do wykopu kopania odpowiednim pogłębieniem wstępnych obliczeń. W tym przypadku konieczne jest, aby już pięć centymetrów, aby mieć miejsce na pościel piasku.

Kolejne etapy obejmują konstrukcję zespołu fundamentu konstrukcji metalowych. W tym celu, zawór, co jest związane ze sobą za pomocą drutu stalowego w taki sposób, aby zasadniczo wypełnić całą wnękę o dużej komórki podobieństwo kraty. Niektórzy ludzie wolą używać podczas spawania, ale najbardziej poprawne rozwiązanie jest uważane za przewód. Wynika to z faktu, że fundamenty domów, mają tendencję do wyginania się nieznacznie, powodując spoiny mogą pęknąć.

Po montażu urządzeń należy zainstalować deskowanie. Reprezentuje szeroki płyt, które znajdują się powyżej poziomu gruntu, tworząc ramy nadmiaru betonu. Że powstaje i nadziemnej części fundamentu.

Następnym krokiem jest betonowanie się. Wiele instrukcje jak zrobić fundament własnymi rękami, nie wskazują na dużą różnicę w trybie napełniania. Jednak należy zauważyć, że może się okazać non-uniform poprzez ręczne ugniatanie roztworu, a biorąc pod uwagę fakt, że duża ilość ugniatać ręcznie jest po prostu niemożliwe, będzie krzepnąć warstw fundamentu. Dlatego zaleca się, aby kupić gotowe rozwiązanie, które można wypełnić w odniesieniu do jednej lub dwóch podejść. Jest to metoda ta może być uznana za najbardziej praktyczny i niezawodny, które w pełni rekompensuje jego kosztów.

Po wylaniu fundamentu pozostawia do ostygnięcia. A termin tego procesu można osiągnąć w miesiącu. Często instrukcja jak zrobić fundament własnymi rękami, zaleca się, aby wytrzymać tylko kilka tygodni przed rozpoczęciem budowy. Jednak konieczne jest, aby czekać cały miesiąc, obejmujące gotowego filmu do projektowania w pełni zapewnienie wewnętrznego krzepnięcie i dać Fundacji możliwość dokonania wstępnej skurcz.

Pod koniec tego okresu będzie można rozpocząć prace budowlane. Jeżeli fundament został prawidłowo zaprojektowany i zbudowany zgodnie z zasadami, będzie to wytrzymać znacznie większą wagę zastawione i pozostanie o wiele dłużej niż sam budynek.