615 Shares 3809 views

Coop na 20 kurczętych rękach. Jak zbudować ciepłą kurczak

Postanawiając stworzyć kurę dla 20 kur z własnymi rękami, możesz się uzbroić w jakieś materiały – od kłód i belek do napowietrzonego betonu, który jest teraz bardzo popularny. W tym przypadku główną rolę odgrywa dobrze przemyślany schemat i wykorzystanie tylko wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu ptak utrzymuje ciepło w zimie i zapewnia chłód w lecie.

Co rozważyć?

Przy budowie kurczaka należy najpierw określić miejsce jej umiejscowienia, liczbę i położenie okien, a także wiele elementów konstrukcyjnych wpływających na efektywność kurcząt. Kurczak z 20 kurczętami własnymi rękami to zazwyczaj mała struktura z dobrze przemyślanym układem. Tak, tak, nawet środowisko siedlisk kurcząt powinno być rozważane, jeśli chcesz, aby dobrze.

Więc, aby zbudować kurczak, musisz wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 1. Lokalizacja. Po pierwsze, musi stanąć na wzgórzu. Po drugie, najlepiej jest mieć kurczaka na wschodzie lub na zachód, a okna powinny przejść na południe. Pozwoli to zaoszczędzić na utrzymaniu domu, a światło słoneczne przyczynia się do lepszej produkcji jaj z ptaków.
 2. Obszar wyładunku kurczaka. Idealna opcja to dwie kury na jeden metr kwadratowy. Zapewni to dobre warunki dla ich utrzymania i zwiększy wydajność kurcząt. Ważne jest, aby wielkość kur niosek dla kur niosek wynosiła 20 kur.

Co i jak budować?

Możesz zbudować kurczak z dowolnego materiału na własną rękę. Zgodnie z wybranym materiałem należy wybrać rodzaj fundamentu. Będziemy rozważyć budowę kurczaka z baru, więc zrobimy również kolumnę bazową. Po pierwsze, fundament kolumny jest bardziej ekonomiczny w porównaniu z butovym lub taśmą. Po drugie, taka baza jest bardziej korzystna, ponieważ pod nią nie ma wolnej przestrzeni, w której szczury i fretki mogą osiadać. I stała wentylacja pod podłogą chroni drewno przed gniciem. Wymiary kur niosek dla 20 kaczek można łatwo obliczyć za pomocą prostego wzoru: jeden metr kwadratowy przeznaczony jest dla 4-5 kurcząt. W związku z tym dla 20 kurczaków potrzeba około 4-5 metrów kwadratowych. Przestrzeń plus zapasy. Obszar ten powinien być zawsze wzięty pod uwagę, ponieważ możesz zwiększyć liczbę kur niosek lub kupić dodatkowe indyki lub kaczki.

Fundacja: co wybrać?

Aby oznaczyć fundament pod kurą dla warstw, potrzebujemy metalowych prętów i liny. Pręty należy młotkować wzdłuż całego obwodu przyszłej struktury, a następnie dokręcić je liną. Najważniejszą cechą jest dokładność, dzięki czemu nie ma zniekształceń. Teraz wykopujemy miejsce pod fundamentem: musi to być głębokość 70 cm i szerokość dwóch cegieł. Pomiędzy rurami pozostawia się odległość jednego metra. Dno każdego otworu jest pokryte warstwą piasku i inną warstwą średnioziarnistego żwiru. Fundamentem są cegły, ważne jest, aby prawidłowo przetworzyć szwy zaprawą cementową. Przestrzeń pomiędzy biegunami i podłożem jest dokładnie wypełniona żwirem, aby chronić bazę przed wilgocią i wyposażyć specjalny system odwadniający.

Jeśli masz podstawę monolityczną, musisz najpierw podnieść górną warstwę ziemi o około 35 cm. Podłoże piasku i żwiru układa się w całym obszarze podłoża – jego wysokość sięga 10 cm Szalowanie jest wykonywane – wysokość wynosi około 25 cm Zamontujemy wzmocnioną siatkową ramę prętów, Napełnij silnym betonem. W ciągu trzech tygodni czekamy na suszenie podstawy, a następnie zamontujemy na nim deski podłogowe. Właściwa kurczak musi koniecznie mieć fundament. Jeśli to jeszcze nie nastąpi, a kurczak będzie trzymał małych słupków, to wzdłuż całego obwodu trzeba wykonać ogrodzenie żelaznych arkuszy.

Wyposażyliśmy ściany i podłogę

Każda kooperacja powinna mieć mocne ściany. Proces ich wzniesienia polega na montażu ramy na podstawie drewnianej belki, która jest następnie wyłożona deską – pomiędzy nimi jest grzejnik w postaci wełny mineralnej, trocin lub słomy. Ściany mogą być szyte podszewką, sklejką lub płytą wiórową.

Kurczak dla 20 kurcząt z własnymi rękami z pręta zbudowany jest zgodnie ze standardową technologią. Pierwsza korona powinna być izolowana od podstawy – w tym celu stosujemy podwójną warstwę pokrycia dachowego. Końcówki pręta muszą być połączone. Następnie na podstawie są ułożone kłody z pręta w odległości 50 cm od siebie, a szczeliny między kłami są wypełnione odpadkami z baru. Następnie pozostałe korony są układane na zasadzie rowka.

Aby przygotować ciepłą kofazę, ważne jest, aby używać grzejnika: do tych celów najczęściej używana jest tkanina jutowa. Po wykonaniu ścian na pożądanej wysokości (minimalna wysokość wynosi 1,8 m), belki stropowe są zamocowane, krokwi są zamontowane, a dach jest układany.

Cechy dachu

Dla kooperacji, optymalny dach jest dachem dwupiętrowym, ponieważ można nadal używać strychu do przechowywania zapasów. Sufit jest pokryty deskami i izolowany – lepiej jest użyć materiału rolkowego lub spienionego gliny, który jest łatwy w instalacji. Dopóki dach nie jest izolowany, a dach jest wentylowany. Rysunki wspornika pomogą w tym, gdzie wskazane są główne cechy konstrukcyjne dachu.

System wentylacji składa się z dwóch drewnianych pudełek umieszczonych na różnych końcach koła. Jeden koniec rury wentylacyjnej jest zamontowany poniżej poziomu sufitu o około 50 cm, drugie pudło jest umieszczone na poziomie z sufitem. W celu regulacji wentylacji i temperatury w pomieszczeniu rury wyposażone są w żaluzje. Z dobrej wymiany powietrza zależy od mikroklimatu w domu drobiarskim, poziomu wilgotności i braku nieprzyjemnego zapachu. Oprócz okien wentylacyjnych można montować dwie rury, które wychodzą przez dach.

Jak zorganizować podłogę?

Konstrukcja kurczaka wymaga najwięcej uwagi na każdy szczegół. Podłogi w tej strukturze powinny być ciepłe, nie zamarzać i nie dmuchać. Najlepiej wyposażyć podwójne podłogi za pomocą konwencjonalnej deski calowej. Powinny one składać się z kilku części:

 1. Szorstka podłoga, do stworzenia której można użyć suchej, nieobrobionej deski.
 2. Warstwa bariery parowej.
 3. Część Bruskowa 100×100 mm.

W przestrzeni pomiędzy prętami trzeba założyć grzejnik, a następnie podłogi są zamykane deską krawędziową. W razie potrzeby można wypełnić puste płyty.

Podłoga w kurniku może być również wykonana z gliny ze słomką, deską lub cementem. Ważne jest, aby leżeć na podłożu dobrą pościel, która zapewni czystość domu. Jako taki ściółka można użyć trocin, posiekanej słomy lub piasku.

Utwórz szarże

Kurczak dla 20 krów, stworzony przez własne ręce, musi mieć przemyślane szaty – najlepiej wykonane z drewna lub słupków o średnicy do 6 cm. Są one zamontowane w miarę możliwości od wejścia do domu, powinny mieć wysokość nie większą niż 1,2 m, jeśli rasy są małe , A nie więcej niż 0,6 m, jeśli kurczęta są duże. Dla każdego kurczaka przyjmuje się około 20 cm okoń, aby ptaki mogły siedzieć wygodnie. Jeśli chodzi o gniazda, są one lepiej umieszczone w najdalszych zakątkach konstrukcji. Na 5 główkach jest jeden gniazdo – w tym charakterze można używać małych drewnianych skrzynek. Duża liczba gniazd odgrywa ważną rolę w przypadku budowy kur niosek dla kur niosek.

Przygotowując miejsca do karmienia, muszą być tak proste, jak to możliwe w służbie. Długość podajników zależy od liczby ptaków – około 10-15 cm na osobę. Na wysokości 15 cm od podłogi przymocowane są dwa kolejne koryta w kształcie pudełek – zawsze muszą mieć muszlę, żwir lub kredę, które są niezbędne dla ptaków do tworzenia jaj.

Konstrukcja kurczaka polega na budowie koralowej – co do zasady jest zamknięta siatką-rabitsa, która jest przymocowana do słupów betonowych. W ogrodzeniu jest wygodna brama, pozwalająca dotrzeć do ptaków.

Zrób kurczak na lato

Bardzo często nie ma potrzeby budowania solidnej struktury, ale potrzebny jest tylko mały budynek, gdzie kurczęta mogą być latem. W takich przypadkach można utworzyć małą i lekką letnią kurczak. Z reguły jest to niezbędne do chodzenia ptaków w ciepłe dni. Można ją przedstawić w formie ogrodzenia, co pozwala ptakom poruszać się, chroniąc na przykład ogród lub ogród przed nimi. Aby zaoszczędzić miejsce i ułatwić budowę kurczaka, można je przymocować do ściany innego budynku gospodarczego w miejscu.

Ważną rolę odgrywa miejsce na chodzenie z kurczakiem – najczęściej znajduje się tuż obok kurczaka. Ograniczenie to wykorzystuje siatkę dla kozła, co jest przydatne do ochrony nie tylko ścian, ale także dachów.

Czy potrzebuję izolacji?

Wielu ludzi martwi się, czy konieczne jest izolowanie kurczaków. W warunkach klimatycznych Rosji kwestia ta nie jest bezczynna, ponieważ ptaki muszą być chronione przed hipotermią. Przed wejściem do budynku musi koniecznie znajdować się przedsionka – chroni przestrzeń główną przed bezpośrednim działaniem na zimne powietrze. Specjalna izolacja służy również do wykańczania podłogi, dachu i ścian, szczególnie jeśli budynek będzie używany przez cały rok. Wszystko to zapewnia odpowiednio spreparowane rysunki kooperacyjne. Nawiasem mówiąc, wewnętrzna część dachu jest łatwo pokryta filcem, który utrzyma ciepło wewnątrz pomieszczenia.

Ważne punkty

 1. Każda kurczak powinien być suchy. Jest to główny wymóg, ponieważ stan ptaków może pogarszać się z powodu niskich temperatur i dużej wilgotności. Po pierwsze mogą one mieć choroby górnych dróg oddechowych.
 2. Rozmiar odgrywa ważną rolę. W lecie można budować i zbudować duże budynki, ale zimą kurczęta będą zimne, więc im mniejsza jest kurczak, tym lepiej. W tym przypadku liczba kurcząt powinna być wystarczająca.
 3. Windows powinien wystarczyć. Szczególnie, jeśli kurczak jest zimą! Przed wschodem słońca i przed zachodem słońca oświetlenie jest sztucznie podane. Pożądane jest zainstalowanie dwóch okien skierowanych na południe.

Układ wewnętrzny

Wentylacja i dobre oświetlenie są może dwiema najważniejszymi cechami kurczaka. Jak wyposażyć kojec w dom, aby ptaki były wygodne i wygodne? Eksperci radzą zwrócić szczególną uwagę na właściwą lokalizację roostów, zawsze monitorować stan wody i żywności. Jeśli kurczęta są stale na ulicy, wtedy karmniki i miski do picia w budynku nie są potrzebne. Jeśli kury są na stałe zamykane w kurniku, wszystkie podajniki i miski do napojów zawsze powinny być z jedzeniem i wodą. Muszą być umieszczeni na małej wysokości, aby ptaki nie mogły się na nich zatrzymać i odwrócić.

Kąpiele dla kurcząt

Niektórzy właściciele myślą o rodzaju kurzu dla kurcząt domowych. Umożliwiają utrzymanie ich upierzenia w dobrym stanie, jednocześnie niszcząc wszelkie szkodniki. Wanna do kąpieli to pojemniki wypełnione piaskiem, ziemią ogrodową, jesionem drzewnym, w którym kąpie się kurczęta.

Tak więc robienie kurczaka z własnymi rękami jest całkiem proste. Najważniejsze jest zaopatrzenie w niezbędne materiały, zaplanowanie rysunków, a następnie rozpoczęcie realizacji projektu. Pamiętaj, że każda kurczak musi spełniać szereg wymagań:

 1. Im więcej miejsca, tym lepiej.
 2. Wszyscy pijący i koryta powinny być publicznie dostępne.
 3. Wszystkie roosty są na różnych wysokościach.
 4. Gniazda dla kur niosek powinny znajdować się we właściwych miejscach.
 5. Struktura musi zawsze mieć wystarczająco dużo światła – naturalnego i sztucznego.

Specjaliści zalecają również karmienie ptaków również w słomie, która została rozpowszechniona w kurniku – zapewni to zatrudnienie kurczom, ponieważ trwały styl życia prowadzi do osłabienia ich odporności i utraty apetytu. Słoma sprawia, że kury nieustannie szukają żywności, więc są w dobrym stanie.