428 Shares 1124 views

Jak gotować jagnięcinę w piecu?

Jest dość smacznie gotować jagnięcinę w piecu dość łatwo i prosto. Jednak w tym celu musisz kupić świeże i miękkie mięso jagnięce, które nie zawiera zbyt dużo tłuszczu, żył i innych elementów (kości, chrząstki).


Smaczne i obfite gotujemy jagnięcinę w piecu z warzywami i aromatycznymi przyprawami

Niezbędne składniki:

  • Czosnek świeży – 1 całość;
  • Ocet 3% – pełna łyżeczka;
  • Lean mięso baranie bez kości i duża ilość tłuszczu – 1 kilogram;
  • Ziemniaki świeże młode – 5 lub 6 bulw;
  • Kwiatostan z brokułów – 500 gramów;
  • Świeże pomidory – 2 sztuki;
  • Zieloni z pietruszki, sałatki i koperek – na małej grono;
  • Świeży ogórek – 2 sztuki;
  • Suszony tymianek (tymianek) – do smaku;
  • Sól gotowana na smak.

Przygotowanie świeżego mięsa do wypieku:

Przed pieczeniem jagnięcina w piecu należy dobrze go traktować. W tym celu mięso należy myć w zimnej wodzie, a następnie usunąć z niej wszystkie sztywne filmy, żyły, żyły i inne niepotrzebne elementy. Następnie ze wszystkich stron wymagany jest świeży produkt, aby zakrywać sól, tymiankiem i czosnkiem, które muszą najpierw być tartowane na małym tartaczu.

Pieczemy jagnięcinę w piecu:

Przetworzone i przyprawione mięsem przyprawy zaleca się umieszczać w całości w małym naczyniu, które trzeba pokryć smarem lub olejem. Następnie pachnący produkt należy umieścić w piecu, gdzie powinien być pieczony przez pół lub dwie godziny. Podczas smażenia jagnięcego zaleca się przygotowywanie pozostałych składników.

Przygotowanie warzyw i ich obróbka cieplna:

Pyszny jagnięcina w piecu wychodzi o wiele więcej sytości, jeśli jest podany do stołu wraz z dekoracją warzyw. W celu ugotowania, należy wziąć 500 gramów brokułów, ostrożnie umyć i podzielić jego kwiatostany, a następnie umieścić w patelni z wrzącą i słoną wodą. Gotować tę kapustę nie powinna dłużej niż 10 minut. Potem należy je wrzucić do durszliny i pozbawić całej buliony.

Także baranina w piecu może być gotowana z ziemniakami. Aby to zrobić, weź 5 lub 6 bulw młodej rośliny, umyj je, oczyść, przeciąć je w grubą kółeczkę i włóż je do tych samych naczyń, w których mięso jest pieczone. Należy jednak to zrobić dokładnie pół godziny przed jagnięciem staje się całkowicie miękka.

Prawidłowe przedłożenie dania mięsnego na obiad

Po 90 lub 120 minutach mięso młodego jagnięcego musi być przekłuwane widelcem lub wykałaczką. Jeśli krew nie wyjdzie z tego, ale urządzenie przechodzi przez produkt bez przeszkód, można bezpiecznie wyłączyć piekarnik.

Przed rozprowadzeniem soczystego i apetycznego kawałka baraniny na talerzu, płytkę należy przyozdobić zielonymi liśćmi sałaty, natki pietruszki i koperku. Dalej w środku trzeba umieścić gotowe i lekko cięte mięso, wokół którego trzeba układać smażone ziemniaki, gotowane kwiatostany kapusty, a także świeże warzywa w postaci posiekanych pomidorów i ogórków. Można też wyłożyć na baraninę baraninę lub sos pomidorowy, gotowane samodzielnie w domu.