276 Shares 6959 views

Pieczemy jabłka w folii wraz z suszonymi owocami!

Pieczone jabłka w folii mają wiele różnych przepisów. Jednak dzisiaj rozważymy najbardziej oryginalny i smaczny sposób przygotowania deseru dietetycznego i zdrowego.


Piec jabłka w piecu

Niezbędne składniki na deser:

  • Rodzynki brązowe bez wgłębień – sto gramów;
  • Jabłka słodkie i kwaśne duże – dziesięć sztuk;
  • Miód świeżo kwiatowy – trzy duże łyżeczki;
  • Suszone morele czerwone – sto gramów;
  • Orzechy włoskie – pięćdziesiąt gramów;
  • Śliwki bez pestek – pięćdziesiąt gramów.

Pieczemy jabłka w folii: przygotowanie napełniania

Aby smakować pyszne jabłka, zaleca się zakup tylko miękkich i świeżych owoców suszonych bez tunelu. Trzeba wziąć brązowe rodzynki bez wgłębień, czerwonych suszonych moreli i słodkich śliwek. Wszystkie produkty należy umieścić w dużej metalowej misce i zalać stromą wrzącą wodą (na pół godziny). Następnie suszone owoce powinny być dokładnie przemywane w gorącej wodzie, a następnie drobno posiekane ostrym nożem. Ponadto, jeśli to pożądane, składniki można umieścić w misce blendera i dokładnie je szlifować. Jednak w tym przypadku dostaniesz jednorodną masę, która płynie podczas obróbki cieplnej. Potem trzeba spłukać orzech, wysuszyć je w kuchence mikrofalowej lub na patelni, a następnie szlifować ją, ale z stupa lub kołkiem tocznym. Wszystkie przygotowane składniki muszą być wymieszane w jednej misce i dodawane do nich świeży kwiatowy miód.

Pieczemy jabłka w folii: przygotowanie owoców

Aby przygotować taki niezwykły deser, najlepiej kupić świeże jabłka wsi, które zawierają maksymalnie użyteczne substancje. Jednak w przypadku braku takich produktów można kupić owoce w sklepie. Zalecane jest jednak dokładne mycie w gorącej wodzie szorstką szczotką. Jest to konieczne w celu usunięcia z jabłek wosku, jaki mają producenci. Z każdego owocu trzeba wyjąć rdzeń ostrym nożem. W rezultacie powinieneś dostać dokładnie dziesięć "kubków" jabłek, które stoją stale na płaskiej podstawie.

Pieczenie jabłek w piecu: przygotowanie deseru

Po napełnieniu i głównych owocach są w pełni przetworzone, należy natychmiast zacząć coś. W tym celu weź jedno z pustych jabłek z dołu, ostrożnie umieścić w niej gotowaną słodycz w ilości dwóch małych łyżek, a następnie dokładnie owinąć ją w kulinarnej folii. Analogicznie tworzą się pozostałe produkty.

Jak prawidłowo piec jabłek: obróbka cieplna i podawanie do stołu

Warto wspomnieć, że taki deser jest gotowany w rozgrzanym piekarniku tylko przez dwadzieścia pięć minut. Po upływie czasu wszystkie pieczone jabłka należy układać bezpośrednio na folii na oddzielnych spodkach, a następnie podawać z kawą lub herbatą.

Pomocne wskazówki:

1. Taki deser można napełnić nie tylko suszonymi owocami lub orzechami, ale także z takimi składnikami, jak czarna porzeczka, żurawina, jagoda, truskawka, truskawka, malina, skórka cytrynowa itp.

2. Pieczone jabłka w folii zaleca się gotować zwłaszcza w tych okresach, kiedy trzymasz się ścisłej diety. Przecież to danie zawiera wiele przydatnych substancji i jest całkowicie bezpieczne dla figury.