553 Shares 9431 views

Wspaniały napój – kwas buraczany

Burak kvass znany był już w starożytności jako pragnienie-hartowanie napoju, a jako lek. W naszych czasach, ma również miejsce w kuchni, w medycynie ludowej i tradycyjnej.


Lecznicze właściwości kwasu chlebowego buraki cenione przez dietetyków, hematologii, gastroenterologii, urologii i wielu innych specjalistów. Napój bogatych w witaminy i pierwiastki, takie jak jod, cynk, mangan, miedź i żelazo śladowych.

generuje on również nagromadzony żużla z organizmu, oczyszcza się naczynia krwionośne, co zapobiega tworzeniu się cholesterolu, normalizuje jelita i wątrobę, i wysyła piasku z kamieni nerkowych. Ponadto, kwas buraków obniża ciśnienie krwi, zwiększenie poziomu hemoglobiny we krwi, poziom bakteriologiczne równowagi w przewodzie żołądkowo-jelitowym, są często wykorzystywane w dietach odchudzających.

Główne metody kvass buraków: gotowanie z dodatkiem drożdży i bez drożdży, który jest drogą naturalnej fermentacji. Najpopularniejszą metodą jest uważany przaśne kwas chlebowy. Ponieważ takie kvass można stosować przez okres trzech miesięcy, dodanie wody do stopnia wykorzystania.

Burak kvass – przepis bez dodatku drożdży

Wytworzenie takiego Kwas, trzeba odmiany sałatkowe buraka ćwikłowego zetrzeć lub pokroić w cienkie paski. Napełnić 3-litrowy słoik połowy, dodano łyżkę soli i zalać wodą, która powinna również gotować z góry i ochłodzić do temperatury pokojowej. Woda będzie potrzeba około 2 litrów.

Bank nie powinien być wypełniony w znacznym stopniu, jak podczas procesu fermentacji w masie słoik wzrośnie. Pokrywa jest lepiej, aby nie zasłaniać i Tie etamina, złożone z dwóch warstw. Pozostawić napar w ciepłym miejscu przez dwa tygodnie, do pełnej dojrzałości. Choć możliwe jest, aby rozpocząć korzystanie z niego w ciągu 5 dni, kiedy pierwsze oznaki fermentacji w postaci piany.

Drożdże przepis kvass

1 kg obranych buraków pocięte czerwony cienkie plasterki i gotowanych suszono w piecu. W dużym garnku (o co najmniej 7 litrów), buraki wrzenia w 5 litrach wody do miękkości. Następnie przesączyć przez filtr, ochłodzić do temperatury 35-40S dodać pozostałe składniki: drożdży (50 g). Żytni (50 g). A (100 g cukru.).

Pozostawić do fermentacji w cieple przez 2-4 dni, po czym chłodzi i ponownie napięte. Ten kwas buraczany dobry do przygotowania zimnych zup. Jeśli chcesz użyć go jako napój, następnie dodać cukier do smaku.

Dania na bazie kwasu chlebowego

Rosyjskie, ukraińskie i polskie potrawy stosowane do przygotowania zimnych zup buraków kwas chlebowy. Przepis na hash na bazie kwasu chlebowego buraki od dawna znane. Tuż przed hash nie zawiera produktów mięsnych. Zasadniczo wytwarza się latem, za pomocą drobno posiekanej ogórek, gotowanych ziemniaków, warzywa i jaja. Warzywa zalać zimną kwas chlebowy i dodać sól do smaku, śmietanę, chrzan i musztardę.

Do przygotowania Ukraińcy wolą kwas z buraków czerwonych buraków, a Polacy – w kolorze białym. I przygotowanie tego dania, a także hash, ziemniaki wystarczy wymienić gotowane buraki, starte na grubej tarce.

korekta Waga z kvass buraków

Decyzja, aby schudnąć naciska wiele kobiet do nieuzasadnionej odmowy życiowych produktów niż robią nieodwracalne szkody dla ich zdrowia. Ale, że stosowanie kwasu chlebowego buraków znacząco zmniejsza wagę, niewiele osób wie.

Należy pamiętać, że taka metoda dieta ma korzystny wpływ na wszystkie narządy i układy w organizmie kobiety. Stracisz zbędne kilogramy powodu oczyścić organizm z toksyn, przywrócić procesy metaboliczne i zdolność do spalania komórek tłuszczowych. Podczas korygowania wagi, dietetycy wolą kwas chlebowy przygotowane bez drożdży.

Podczas szkolenia w siłowni, próby zastąpienia wody rozcieńczonej chlebowego buraka wodą w stosunku 1: 1. Napój ten zyskuje siłę i witalność, pomaga spalić tłuszcz i normalizuje układ sercowo-naczyniowy, co jest ważne podczas wzmożonej aktywności fizycznej.