675 Shares 6177 views

I po tym wszystkim, kto wymyślił wódkę?

Nadal nie wiem na pewno, kto wymyślił wódkę. Zgodnie z tradycją naszych rodaków, vysokogradusny napój ten jest tradycyjnie rosyjski, pomaga ujawnić wszerz rosyjskiej duszy. Jednak w Europie, a nawet nigdy nie dowiedział się, że jest to przypadek, a niektóre kraje nawet ostra walka o to, aby uznać „matka” markę wódki. Na przykład, kraje bałtyckie, którzy uważają się tradycyjnie „wódka imperium”, mówią, że wódka może być wykonane tylko z ziemniaków i zboża, podczas gdy „wódka” przybysze – Włochy, Francja, Hiszpania – wymagają, aby wódka rozpoznać dowolny napój na bazie alkoholu etylowego, która jest wykonana z jakichkolwiek materiałów pochodzenia roślinnego.

W 2006 roku, w tym samym roku do „wódka” rebelii dołączył Szkocji, który zażądał od Parlamentu Europejskiego, aby umożliwić produkcję wódki z winogron i buraków cukrowych. Powody te na wszystkich poważnych walk są zrozumiałe, choć daleko od nieatrakcyjne z etycznego punktu widzenia – popularność napoju zwiększa się z roku na rok wśród młodych ludzi – wielkość sprzedaży wódki wynosi około 12 miliardów dolarów rocznie .. I surowiec tutaj – nie głównym i na pewno nie jedynym przedmiotem sporu. Jest to również swego rodzaju sprawa honoru, ale raczej w celu ustalenia prawdy historycznej. Na przykład, kwestia kto wymyślił wódkę, Polska odważnie odpowiedział, że i on sam, bo miejscowi naukowcy nie było zbyt dawno temu odkryli, że słowo «wodka» wzmiankowana po raz pierwszy w 1405 roku w polskich dokumentów pisemnych. Niestety, Rosja, gdyby nagle postanawia przyłączyć się do dyskusji, nie będzie nic, aby pokazać Polskę jako wzmianki o tym napoju znalezionego w Nowogrodzie kroniki tylko od 1533 roku.

Kto wymyślił wódkę: Teoria 1

Z jakiegoś powodu, zdecydowałem się wierzyć, że wódka jest ojcem Dmitrij Mendelejew, wielki naukowiec z naszego kraju. Ktoś wyjaśnia, gdy był w jego pracy doktorskiej sugeruje picia wódki 38 stopni, podczas gdy inni twierdzą, że tematem jego pracy naukowej było zupełnie inaczej. A ostatni jest naprawdę prawdziwe. Naukowiec w pracy Po sprawdzeniu wszystkich aspektów procesu związek alkoholu z wodą i ustalono doświadczalnie, że jeśli stężenie alkoholu etylowego w roztworze wodnym wynosi około 46%, a maksymalne wzajemne rozpuszczania dwóch składników. I nic więcej! Brak przepisy kulinarne wódka Mendelejewa w pracy nie był oferowany.

Kto wymyślił wódkę: Theory 2

Według jednej z legend, w 1430 roku, mnich z klasztoru, Izydora Chudov, stworzył pierwszy przepis rosyjskiej wódki. Monk, o dobrej edukacji sprzęt i destylację, był autorem nowego napoju z stopni w Rosji.

Kto wymyślił wódkę: Theory 3

Generalnie alkohol w czystej postaci zostało odebrane przez Arabów w 7-8 wieku. N. e. A w 11 wieku perskiego filozofa, lekarza, i, oczywiście, alchemik Al-Razi przyniósł co zaczęto nazywać po wódce.

Jest niepotwierdzonych, ale ma prawo do życia jest wersja, że Genueńczyków ambasadorów w 1386 roku został przywieziony do Moskwy pierwszy wódka, którą nazwał „okowita”, czyli „woda życia”. Jej Rosja zaczęli nazywać chleb wino i przystosowana do produkcji z pszenicy, żyta, jęczmienia.

Do tej pory, nadal nie wiem, kto jest autorem wódki, ktoś powinien podziękować i przekleństwo zarazem. Ale w całej historii wódki pozostaje niekwestionowanym faktem, że wielu ludzi dokonały starań, aby poprawić smak napoju, aby sfinalizować technologię jego wytwarzania, dążąc do poprawy jakości. Na przykład, praktycznie każdego kraju dzisiaj produkuje swoją tradycyjną wódkę piołun (Czechy, Francja, Hiszpania), ryż (południowo-wschodnia Azja, Tajlandia), morela (Chorwacja, Węgry), jałowiec (Irlandia, Anglia), winogron (Włochy, Cypr) bambusa (Indonezja), kumys (Buriatia Kałmucji), konopie (Czechy), rodzynki (Izrael), kaktus (Meksyk) i inni.

Co tylko triki i sztuczki nie są producenci ogłaszać swój produkt wódki. Tak więc w ostatnich latach wiele dobrego usłyszeć takiego jak pić wódkę ze srebra. Natychmiast przypomniał, że metal ten jest doskonale zabija bakterie i inne szkody. Cóż, kto nie chce pić i nadal być zdrowe? Jeśli jednak pamiętać, trochę chemii, możliwe jest, aby zdać sobie sprawę, że pieniądze w alkoholu nie odgrywa żadnej roli, a samą wódkę – doskonały środek dezynfekujący i środek przeciwbakteryjny. Cóż, ten napój ze srebrem jest pięknie zaprojektowany i drogie butelka wódki na dnie której producent starannie wystawione kolekcjonowania erę znaczek pocztowy z rosyjskiego imperium z wysokiej jakości srebra. Choć drobiazg, ale ładne.