285 Shares 1162 views

Substytut masła do pieczenia w smaku deser nie zmienił?

Masło – bardzo przydatny produkt. Trudno sobie wyobrazić, co najmniej jeden recepty pieczenia, które mają dodaje ten składnik. Należy jednak mieć na uwadze, że korzyści dla organizmu to tylko w małych dawkach. Ale pyszne ciasta i bułeczki zawierać to całkiem sporo. Dlatego nie możemy zobaczyć, jak przybrać na wadze. Dziś chcemy mówić o ich wymianą na maśle do pieczenia. Być może mniej wysokokalorycznych dodatków zapewni taki sam wynik, ale produkty skorzystają wielce. Załóżmy zbadać.

Korzyści lub szkody

Pyszne, topienia w ustach masła … Trudno wyobrazić sobie życie bez niego w ogóle. Jednakże, zastosowanie tych produktów jest czasami niezbędne w celu ograniczenia. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do osób starszych niż 40 lat, a także tych, obserwując ich wagę. Co jeszcze może być powodem, że dana osoba nie chce używać oleju? Kilka z nich:

 • nietolerancji laktozy;
 • Tłuszcze wegetarianizm i innych zwierząt;
 • zdrowy styl życia i preferują produkty niskokaloryczne;
 • Choroby przewlekłe (zapalenie trzustki, zapalenie pęcherzyka żółciowego);
 • ktoś po prostu nie lubi smak tłuszczu zwierzęcego.

Dlaczego jest stosowanie masła jest konieczne, aby ograniczyć

W pierwszej kolejności, ponieważ jest bardzo produkt wysokokaloryczne. 100 g na 700 kcal. Oczywiście, istnieją łyżki nikt nie będzie, ale z pyszne domowe wypieki off nie jest takie proste. I tak, przebrany w produkcie, to idzie do swojego ciała, kładąc się na ścianach naczyń krwionośnych. Ale to nie jest jego jedyną wadą:

 • Olej ten zawiera wiele szkodliwych nasyconych tłuszczów;
 • zawiera on dużą ilość cholesterolu, co z kolei jest niebezpieczne, ponieważ jego nadmiar prowadzi do tworzenia płytek miażdżycowych;
 • Nadużywanie tego produktu – to jest droga do zawału serca lub udaru mózgu.

Najbardziej nieoczekiwane opcja

Mówiąc o czym zastąpić masło do pieczenia, wiele wycofania z różnych olejów roślinnych, ale nikt nie myśli o awokado. Ten niesamowity owoc może być doskonałą podstawą do przygotowania cookie. Nie wiesz? Potem nadal zaskoczyć. Kaloryczność awokado jest prawie 4 razy mniej niż masło. Zawiera nienasycone roślinne tłuszcze, przydatnych dla naszego organizmu. Ale to nie wszystko. Ten wspaniały owoc daje nam witaminę K i włókna grube.

Jak korzystać z awokado, jeśli nic innego zastąpić masło do pieczenia? W tym celu wystarczy owoce posiekać i dodać do ciasta wzdłuż linii oleju. Mam nie gorsze, ale o wiele bardziej użyteczne.

olej roślinny

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem w przypadku, jeśli szukasz, co zastąpić masło do pieczenia. W tym przypadku, smak wyrobów gotowych pozostanie taka sama. Oleje roślinne zawierają znacznie mniej tłuszczu nasyconego. Znaczące numery: różnica jest około 10 razy. Ale oni podnoszą poziom cholesterolu we krwi. Polityka cenowa przemawia również fakt, że wykorzystać tłuszcze roślinne.

Jeśli nadal wahaj się i pomyśleć, niż można zastąpić masło w pieczeniu, zdecydujesz się spróbować jeszcze raz gotować potrawę w nowy sposób. Rezultatem jest zaskoczeniem. Wydając dużo mniej, otrzymasz podobny produkt. Jak olej słonecznikowy i olej z oliwek są najlepszą alternatywą dla kremowy, teraz pokażemy, jak przetłumaczyć jedna w drugą, bez utraty jako produktu końcowego.

laboratorium do domu

Można w kuchni stworzyć prawdziwe cuda. Chcesz wieczorem gotować herbatniki w maśle receptury na liście, ale ty nie? To nie ma znaczenia, słonecznik mieć każdą rodzinę. Otrzymamy butelki (zwłaszcza zapachu) i przejść do obudowy. Musimy 100 g masła, i ile to będzie sadzić? Teraz nie wlać podobną ilość produktu płynnego ciasta. Stosunek następujące:

 • 5 g masła = ľ H, L. warzyw;
 • 30 G = pół łyżeczki;
 • 75 G = ź filiżanki;
 • 150 g = pół filiżanki;
 • 200 R = ľ kubka.

Teraz już wiesz dokładnie, w jaki sposób można zastąpić masło z warzyw w wypieku. W rzeczywistości, to sam olej w jego czystej postaci.

Ogromny wybór tłuszczów roślinnych

Każda gospodyni wie, jaka jest rola masła w przepisie. Niż go zastąpić, czasami trzeba myśleć wystarczająco długo. Sunflower – dobrym rozwiązaniem, ale ma specyficzny aromat i wyrafinowany brakuje wielu użytecznych właściwości. W tym tłuszczów w recepturach, należy ograniczyć ich liczbę o 20%. Alternatywnie można skorzystać z listy, który został podany powyżej.

Oliwa z oliwek jest doskonałym zamiennikiem masła w przygotowaniu dań głównych. Słonecznik jest powszechnie stosowany do pieczenia, ale w ogóle, to wszystko zależy od preferencji. Ponadto, jeśli zdarzenie będzie zobaczyć zboże sklepu lub olej z otrębów ryżowych, pamiętaj, aby go podnieść. Mają bardzo delikatny smak i doskonale nadają się do wypieku ciast, ciasta i ciasteczka.

olej sojowy

Ten produkt jest idealny jako zamiennik masła. Pieczenie uzyskuje się po prostu wspaniały, o delikatnym smaku. Oznacza to, że jest prawie wegetatywny analogiem tłuszczów zwierzęcych. Należy jednak stosować z dużą ostrożnością ze względu na wysoką zawartość oleju palmowego. Produkt jest tani i łatwy w obsłudze, a zarazem bogate w tłuszcze nasycone. Wymiana masło z warzywami w cieście jest prawie niezauważalna.

margaryna

Na pierwszy rzut oka, bardzo łatwy w użyciu produkt. Po cenie znacznie niższej niż olej, ale w wyglądzie, a częściowo w smaku jest bardzo podobny do niego. Okazuje się, że ciasto z margaryną najbardziej znanym w fakturze. Dlatego też wątpić, czy można zastąpić masło z warzyw w pieczeniu, gospodynie wybrać jego nazwę. Rezultatem jest bujne i piękne produkty, ale jak to wpływa na nasze zdrowie?

Przede wszystkim należy zauważyć, że margaryny – mieszaniny tłuszczów roślinnych i zwierzęcych, które są często złej jakości. może on nadal iść do kanapek i zbóż, ale smak nie jest bardzo dobra, więc w tym celu zazwyczaj użyć czegoś lepszego. Ale po podgrzaniu, wszystkie spready (nazwa może być odczytana na opakowaniu margaryny) bezpiecznie rozbić na frakcje, które powodują wzrost komórek nowotworowych.

Jest jeszcze jeden powód, dlaczego wymiana oleju nie jest konieczna do margaryny. Oba te produkty zawierają mniej więcej ten sam zestaw tłuszczu i cholesterolu. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się szukać alternatywy, która nie zagraża ich zdrowiu i dowiedzieć się, co trzeba znaleźć inne opcje. Jak zastąpić masło w pieczeniu z warzyw, opisaliśmy powyżej, można dokonać wskazówek w swojej książce kucharskiej.

Orzechy i nasiona

Jak widać, proste pytanie – „co do zastąpienia w maśle ciasta” – można zobaczyć w wielu różnych wariantach. Migdały, orzechy ziemne i może stać się bardzo realną alternatywą dla ropy naftowej, to muszą szlifować do stanu bzdurny zrobić. Nawiasem mówiąc, to samo jest olej kokosowy i masło kakaowe. są one wykorzystywane w tej samej proporcji, która jest określona w przepisie. Jednak musimy pamiętać, że jest to bardzo wysokokaloryczne pokarmy.

sos

Dlatego trzeba przetestować masło? Aby nadać mu szczególną miękkość i delikatność. Zdziwiłbyś się, ale efekt ten można osiągnąć kosztem miąższu. Idealne na banana lub jabłko. Po pierwsze, można po prostu rozgnieść na miazgę. Z jabłkami mieć trochę kłopotów. Najlepiej jest zdjąć skórkę owocu i piec w piekarniku. Wtedy konieczne jest szlifowanie masy włóknistej mieszalniku i dodać do ciasta. Rezultatem jest pyszne babeczki i babeczki.

Śmietana i jogurt

Bardzo często produkty mleczne są najlepszym substytutem. Masło i śmietana – to dwa krewni. Obie oferują znakomity delikatny smak. Jednak krem z mniej kalorii, a smak produktu jest bardziej atrakcyjny, niż dodanie oleju roślinnego. Wegetarianie lub osób z nietolerancją laktozy mogą używać kremu sojowego. W tym przypadku konieczne jest, aby dodać jedną czwartą więcej produktów niż określone w przepisie (zamiast 100 g masła 125 g śmietany).

Alternatywnie, można użyć jogurtu. W tym przypadku uzyskuje recept „światło”. 100 g jogurtu do 80 kcal, a jeśli weźmiemy pod uwagę olej, nie są już aż 700 kalorii. Analogicznie, w przypadku zastąpienia nie jest konieczne użycie w 100 g produktu w postaci oleju i 150 jogurt. Ci, którzy już próbowali ten przepis, to powiedział, że jakość otrzymanego produktu nie jest gorsza. Delikatne i przewiewne ciasto będzie wspaniałym rozwiązaniem dla herbaty, nawet jeśli jesteś na diecie.

podsumować

Jak widać, nie jest konieczne stosowanie masło pieczenia. Istnieją dziesiątki sposobów, aby Twój deser, smaczne i przydatne, idealny do żywności dla niemowląt. Spróbuj ugotować zwykłe herbatniki w nowy sposób. pokochasz smak i receptura będzie długo prosić przyjaciół.