100 Shares 9028 views

Trawienie Nadtlenek płyta wodoru i kwas cytrynowy: przetwarzania opłat subtelności

Trawienie płyta nadtlenek wodoru i kwas cytrynowy – receptura jest szczególnie popularny radioamatorem. Jest to nie tylko szybki, ale także najbezpieczniejszym sposobem, aby uzyskać gotowy do lutowania elementów przyszłego płótnie rozdzielczej.


Jak trawione deska w przeszłości?

Wcześniej, aby płytkę drukowaną, to wymaga dużo wysiłku. Pierwszy obwód krwi na papierze, potem czystą stempla, a następnie przeniesiono do torów na Getinaks płytek drukowanych lub folii, stosując produkt farby. Po wysuszeniu oderwał ma powłokę, a płyta została zanurzona w zbiorniku do trawienia łąka.

Najtrudniej było opłaty trucizny. Ponieważ do tego celu, na podstawie Prairie stosując chlorek żelazowy. Szkoły radiowy takie środki nie były rzadkością, ale tutaj w domu musiały szukać alternatywy, jak to najczęściej wykonywane Bluestone.

przetwarzanie płyta niosła ze sobą kolejną tajemnicę: zarząd został wyryty nierównomiernie. Niektóre utwory koroduje, a w niektórych miejscach nedotravlivalas powierzchniowych. Wszystko ze względu na brak doświadczenia rzemieślników lub roztworu wielokrotnego użytku Luzhny.

Nowoczesne metody obróbki płyt

Trawienie Nadtlenek wodoru płyta i kwas cytrynowy jest nowością. Wiele słyszałem o tej metodzie wcześniej. Po wybraniu tej opcji szkolenie pokładowe, można odkryć żadnej korzyści w porównaniu z trawienie w chlorku żelazowego. Na przykład, jakość obróbki, bezpieczeństwa i środowiska nadtlenku w połączeniu z utleniaczem.

dom przetwarzania kart przepis

Wszystko, co jest potrzebne w celu przeprowadzenia trawienia rady nadtlenku wodoru i kwasu cytrynowego, można znaleźć w jego apteczce iw kuchni, czy można kupić bez żadnych problemów. Kolejne odrębne płyty przetwarzania korzyść w taki sposób, – koszt składników w celu uzyskania roztworu. Jest to kolejna zaleta mieszaniny wodoru – to znacznie tańsze chlorek żelazowy.

skład składnik

 • Nadtlenek wodoru 3% wydajności teoretycznej – 100 ml.
 • Kwas cytrynowy – 30 gramów.
 • chlorek sodu – 5 g (jako dodatkowego składnika reakcji).
 • Wody (w razie potrzeby).

Ważne! Roztwór wytworzony w takich proporcjach, wystarczająco wytrawiania folii miedzianej o grubości 35 mikrometrów i obszar 100 tys. cm.

przygotowanie board

 1. Rysować i koszt wydruku.
 2. Wycięty kawałek wymaganej wielkości PCB.
 3. Przenieść toner na PCB i niech moczyć, a następnie usunąć.

Jak przygotować roztwór?

 1. Wstępnego podgrzewania nadtlenek wodoru: umieścić butelki w łaźni wodnej i poczekać, aż temperatura w dwie substancje są wyrównane.
 2. Weź kubek. Każdy odpowiedni, ale nie metalowe.
 3. Wlać nadtlenek podgrzewa się do czystej, suchej vsypte puli kwasu cytrynowego.
 4. Dobrze wymieszać.
 5. W trakcie mieszania, dodać sól, który działa jako roztwór katalizatora.

Jak wytrawić płytkę?

Do trawienia płyta nadtlenek wodoru i kwas cytrynowy przekazywana szybko, można użyć dwóch pojemników. Wystarczy umieścić pojemność mniejszą łąkę do większego pojemnika i wlać gorącą wodę do niego. Pozwoli to przyspieszyć i usprawnić proces.

Płyta trawienia w p-D, nadtlenek wodoru, przeprowadza się jak następuje: ładunek umieszczony na boku łąkowej, w którym ścieżki są wykorzystanej do produktów rozpadu można łatwo obniżyć do spodzie pojemnika. Do mieszaniny reakcyjnej bardziej jednorodny roztwór powinien być od czasu do czasu lekko mieszano. Cały ten proces zajmuje mniej niż 10 minut.

Po zakończeniu wprowadzania marihuany musi zostać zneutralizowany i przepłukano pod bieżącą wodą.

Ta metoda płatności jest całkowicie bezpieczne leczenie. Dokonaj płatności teraz możliwe w pracy, w domu, w biurze i pracy z niebezpiecznymi odczynnikami w tym samym czasie nie jest konieczne.

Ważne! Jeśli roztwór jest dużo piany, sól ty pobitych zbyt dużo. Ubogo więcej nadtlenku, w przeciwnym przypadku reakcja będzie przebiegać w aktywnych ścieżek może być uszkodzona.

Jeśli reakcję można wyciągnąć płytę i patrzeć na nią, nie zauważysz różnicy, w porównaniu do tego, jak płytka drukowana trawienie w chlorku żelazowego, po prostu nie. Główną różnicą – szybko przechodząc reakcji i mniej niebezpieczny proces dla ludzi.

Skąd wiesz, że płyta jest już wyryte?

Medium wodór kwasowy, że reakcja zachodzi według równania: Cu + H3Cit + H2O2 → H [CuCit] + 2H2O. Trawienie płytki w nadtlenek wodoru, może być uznana za zakończoną, gdy zatrzymany żadnej reakcji w roztworze: nie jest już musującym lub propagacji.

Gotowa płyta oczyszcza się i przemywa wodą. Tonera lub atramentu przemywanie acetonem. Następnie dokładnie wytrzeć płytę i odtłuszczona.

Ważne! Sprawdzić integralność utworów na płycie po zabiegu. Uszkodzony układ nie będzie działać.

Jak widać, trawienie deska nadtlenku wodoru w domu jest nie tylko możliwe, ale również bezpieczne. Nie trudno znaleźć niezbędne składniki do przygotowania składu trawienia, a proces trwa mniej niż 15 minut. Dziś każdy amator radio, dzięki prostej i dokładne porady mogą eksperymentować w domu bez szkody dla siebie i innych.